NKL: individualiais rekordais apipinta svarbi jaunųjų žalgiriečių pergalė Jonavoje 0

Svarbią pergalę šeštadienį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė Kauno „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai, kurie išvykoje 93:85 (22:29, 22:14, 26:19, 23:23) palaužė Jonavos „Jonavos“ krepšininkus.

22 taškus pelnęs Rokas Jokubaitis ir dvigubą dublį surinkęs Martynas Sajus (18 tšk. ir 12 atk. kam.) užfiksavo naujus karjeros naudingumo rezultatus, tuo metu Matas Jogėla, į varžovų krepšį įmetęs 23 taškus, pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą.

Prieš 32-ąjį turą komandos buvo identiškoje situacijoje – iškovojusios po 17 pergalių ir dalinosi 5-6 vietas, tad artėjant reguliaraus sezono pabaigai Jonavoje įvyko išties didelės reikšmės kaimynų mūšis.

Pirmoje rungtynių atkarpoje savo taisykles primetė jonaviečiai, kurie po solidžios puolimo bangos pirmavo 22:29.

Antrajame kėlinyje po sėkmingų M.Sajaus epizodų baudos aikštelėje atstumas tirpo iki 30:33. Varžovams vėl bandant atitrūkti (31:39), puikiai pirmą mačo dalį užbaigė tiesiog užsiautęs M.Jogėla bei rezultatą persvėrusį tritaškį į rūbinę paleidęs R.Jokubaitis – 44:43.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvos ėmėsi Erikas Venskus, o vis užtikrinčiau žaidimo gijas savo rankose valdžius R.Jokubaičiui, pranašumas išaugo iki 58:51. Prieš lemiamą kėlinį kauniečiams išlaikius apčiuopiamą persvarą, šeimininkams teko rimtai pasukti galvą, mat po trisdešimties žaidimo minučių švieslentėje jiems degė ne patys maloniausi skaičiai – 70:62.

Paskutinėje mačo dalyje dvigubą dublį fiksavo M.Sajus, iš toli iššovus Mariui Valinskui, komandas skyrė dviženklė taškų riba – 81:71. Nors „Jonava“ nestokojo talento puolime ir gana sparčiai rinkosi taškus, užtikrintą pergalę rezultatu 93:85 svečiams užgarantavo M.Jogėlos ir R.Jokubaičio tandemas.

„Žalgiris-2“: M.Jogėla 23 (8/9 dvit., 8 atk. kam.), R.Jokubaitis 22 (4/4 trit., 6 rez. perd., 2 per. kam.), M.Sajus 18 (8/13 dvit., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 5 blk.), E.Venskus 11 (9 atk. kam.), M.Arlauskas 4, M.Valinskas 4, L.Uleckas 4 (2 per. kam.), V.Markovetskis 3, G.Vasiliauskas 2, V.Kozys 2, L.Vaištaras 0.

„Jonava“: L.Grabauskas 25 (3/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.), M.Pacevičius 18 (7/10 dvit.), A.Montrimavičius 13 (4/6 trit., 2 per. kam.), B.Hobbsas 10.

Penktoje NKL vietoje tvirtai įsitaisę Tomo Masiulio auklėtiniai artėjantį penktadienį (vasario 9 d.) Marijampolėje laikys lygos čempionų ir vienų iš lyderių „Sūduvos-Mantingos“ egzaminą, o kitą dieną namuose (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose) priims laipteliu aukščiau esančius „Šilutės“ krepšininkus.