„LKL ateities taurės“ rungtynėse – jaunųjų žalgiriečių triumfas 3

Prieš didįjį SIL-Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalą, kuriame ginklus surems Kauno „Žalgirio“ bei Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai, šių komandų jaunimo komandos susitiko pirmą kartą organizuotose „LKL ateities taurės“ rungtynėse. Jose rezultatu 76:68 (25:16, 21:14, 11:19, 21:21) triumfavo Tomo Masiulio treniruojami jaunieji žalgiriečiai.

Nors įpusėjus pirmajame kėliniui vilniečiai pirmavo 6:13, įspūdingai „Žalgirio“ jaunimas sužaidė antrą ketvirčio dalį: spurtą inicijavo Matas Jogėla, po krepšiu karaliavo Volodymyras Markovetskis, savo indėlį įnešė Lukas Uleckas, o tolimu šūviu paskutinį žodį tarė Marius Valinskas – 25:16.

Antrajame kėlinyje užsiautė Eriko Venskaus ir Igno Sargiūno tandemas, po kurių dvitaškių skirtumas padidėjo iki 36:25. Prieš antrą rungtynių pusę atstumą iki 46:30 augino lankų tvirtumą patikrinęs V.Markovetskis, tritaškį įsmeigęs M.Jogėla bei dvitaškiu su pražangą antrąjį kėlinuką uždaręs Grantas Vasiliauskas.

Po didžiosios pertraukos kauniečių puolimo mašina visiškai užsikirto, tad per septynias minutes pelnius vos du taškus, pranašumas ištirpo iki 48:44. Ilgą tylą dominavimu baudos aikštelėje pralaužė V.Markovetskis, o taikliais baudų metimais saugesnę persvarą grąžino Vitalijus Kozys – 58:49.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje artėti varžovams neleido bei dviženklį pranašumą sukūrė puolimą į priekį tempę V.Markovetskis ir I.Sargiūnas – 70:60. Tiesa, lengvo gyvenimo tai neužtikrino, čia pat sostinės krepšininkai surengė keletą greitų išpuolių ir komandas teskyrė šeši taškai (70:64). Po pasitarimo vilniečių ambicijas slopino dvigubą dublį fiksavęs M.Jogėla ir sudėtingu metimu dviženklį atstumą grąžinęs I.Sargiūnas – 76:66. Per likusią minutę žalgiriečiai ramiai sutvarkė formalumus ir pirmą kartą organizuotose „LKL ateities taurės“ rungtynėse triumfavo rezultatu 76:68.

„Žalgiris-2“: M.Jogėla 14 (12 atk. kam., 2 per. kam.), I.Sargiūnas 14 (6/7 dvit.), V.Markovetskis 13 (5/8 dvit., 9 atk. kam., 2 blk.), E.Venskus 10, L.Uleckas 10, G.Vasiliauskas 6 (5 atk. kam.), M.Valinskas 5 (4 rez. perd.), V.Kozys 4 (7 atk. kam., 3 per. kam.), G.Bergaudas 0, M.Kancleris 0.

„Lietuvos rytas-Perlas“: D.Sirvydis 16 (9 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.), S.Jarumbauskas 13 (5/6 dvti., 8 atk. kam.), L.Kvedaravičius 11 (6 atk. kam.).