NKL: fantastiškai antrą rungtynių pusę Joniškyje sužaidę „Žalgirio“ dubleriai užsitikrino 5-ąją vietą 0

Kauno „Žalgirio“ spalvas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) batalijose ginantys jaunieji žalgiriečiai savaitgalį pasileido į dar vieną pergalės medžioklę.

Tiesa, pirmasis bandymas užtvirtinti savo pozicijas NKL turnyrinėje lentelėje kiek nenusisekė, mat penktadienį namie 82:99 buvo nusileista Šakių „Vyčio“ krepšininkams.

Šis mačas susilaukė didžiulio susidomėjimo – jį stebėjo ne tik „Žalgirio“ sporto direktorius Robertas Javtokas, tačiau ir komandos vyr. treneris Šarūnas Jasikevičius su asistentu Dariumi Maskoliūnu, o su varžovų apranga kiek daugiau nei minutei į aikštelę išbėgo ir buvęs legendinis žalgirietis Travisas Watsonas.

Jaunieji žalgiriečiai prieš sunkiai šį sezoną sustabdomus varžovus laikėsi beveik pusantro kėlinio, kuomet vedami Martyno Sajaus ir Roko Jokubaičio pirmavo 33:32.

Nuo to momento svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po trijų kėlinių jau turėjo solidų pranašumą – 57:75.

Pačioje susitikimo pradžioje Tomo Masiulio auklėtiniai kiek atkuto, sugebėjo minimaliu skirtumu laimėti paskutinį ketvirtį, tačiau pergalę iš Kauno rezultatu 82:99 išsivežė „Vyčio“ komanda.

„Žalgiris-2“: M.Sajus 16 (7/11 dvit., 5 atk. kam.), M.Jogėla 13 (3 per. kam.), R.Jokubaitis 13 (5/6 dvit., 7 rez. perd.), E.Venskus 13 (8 atk. kam.), G.Masiulis 11 (7 atk. kam., 2 blk.), M.Arlauskas 9, L.Uleckas 2, M.Valinskas 2, G.Vasiliauskas 2, L.Vaištaras 1, I.Sargiūnas 0, G.Bergaudas 0.

„Vytis“: G.Radzevičius 21 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), P.Beliavičius 19 (5/7 trit., 5 rez. perd.), B.Wanamakeris 17 (5/6 dvit., 6 rez. perd., 3 per. kam.), Š.Vingelis 13 (3/5 trit., 2 per. kam.).

Užtat kur kas sėkmingiau kauniečiams susiklostė išvyka į Joniškį, kur po fantastiško pasirodymo antroje mačo dalyje (antra pusė laimėta 52:19) buvo pasiekta lengva pergalė prieš vietos „Delikateso“ krepšininkus – 84:56.

20-ąją pergalę įsirašiusi „Žalgirio” jaunimo komanda paskutinį turą žais jau nebepajudinami iš 5-osios pozicijos, kuri reiškia, jog atkrintamųjų pirmajame etape lauks 12-os vietos savininkai.

Lengvo pasivaikščiojimo svečiuose žalgiriečiams nežadėjo pirmi du kėliniai, po kurių priekyje 32:37 buvo varžovai.

Tiesa, viskas aukštyn kojomis apsivertė jau trečiajame kėlinyje, kurį „Žalgirio“ dubleriai laimėjo net 23:5 ir prieš paskutinę rungtynių atkarpą užtikrintai pirmavo – 55:42.

Jei ketvirtojo kėlinio pradžioje „Delikateso“ krepšininkai dar turėjo iliuzijų pakovoti (55:45), greitai visas abejones sklaidė prie baudų metimų linijos apsistoję Ignas Sargiūnas ar Lukas Uleckas bei tolimu dūriu atstumą iki 71:45 didinęs Martynas Arlauskas.

Paskutinius formalumus pergalingame mače rezultatu 84:56 sudėliojo į statistikos protokolą įsirašyti taškus suspėję Laurynas Vaištaras ir Modestas Kancleris.

„Žalgiris-2“: G.Vasiliauskas 19 (7/9 dvit., 8 atk. kam.), V.Kozys 15 (7 atk. kam., 2 per. kam.), I.Sargiūnas 9 (4 rez. perd.), E.Venskus 9 (8 atk. kam.), M.Jogėla 9 (5 atk. kam.), M.Arlauskas 8 (5 atk. kam.), L.Uleckas 7, R.Jokubaitis 4 (4 rez. perd.), M.Kancleris 2, L.Vaištaras 2, M.Valinskas 0, G.Bergaudas 0.

„Delikatesas“: G.Stankevičius 17 (3/6 trit.), M.Kadzevičius 12 (5 atk. kam.), R.Biliartas 12 (6 atk. kam., 2 per. kam.).

Nors paskutinį NKL reguliaraus sezono mačą žalgiriečiai žais su viena pergale mažiau turinčiais, bet jau dukart įveiktais Molėtų „Ežerūno“ krepšininkais, šis mačas „Žalgirio“ dublerių pozicijoms įtakos neturės. Jau dabar aišku, kad kitame etape T.Masiulio kariaunos lauks 12-os vietos laimėtojai, kurie paaiškės po akistatos tarp Kauno KTU bei šeštadienį įveiktų „Delikateso“ komandų.

Paskutinis reguliaraus sezono mūšis su „Ežerūnu“ bus žaidžiamas Kaune (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose) nuo 18.00 val.

Su Kauno „Žalgirio“ sezono abonementu ir galiojančiu „Žalgirio“ Garbės Klubo nario pažymėjimu – įėjimas nemokamas!