Žūtbūtinį mūšį išgyvenęs „Žalgirio“ jaunimas išplėšė lemiamas serijos rungtynes 0

Labiausiai užsitęsusioje Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serijoje prireiks lemiamų rungtynių, kadangi šeštadienį Kaune jaunieji žalgiriečiai 89:77 (23:17, 21:28, 15:16, 30:16) laimėjo žūtbūtinę kovą prieš „Šilutės“ komandą ir išlygino serijos rezultatą.

Mūšį kauniečiai pradėjo itin susikaupę ir po Gyčio Masiulio tolimo šūvio pirmavo 12:2. Apsukų nemažino rimtai nusiteikęs Rokas Jokubaitis, tačiau įsižaidę svečiai artėjo iki 18:14. Ketvirčio pabaigoje aktyviai nuo suolo pakilo Ignas Sargiūnas, o įspūdingu tolimu dūriu su sirena paskutinį žodį tarė į rikiuotę sugrįžęs Vitalijus Kozys – 23:17.

Nors dvitaškiu antrąjį kėlinį atidarė atstumą iki 25:17 padidinęs I.Sargiūnas, varžovai staigia rėžė deficitą perpus ir privertė pasitarimą sušaukti Tomą Masiulį – 25:21. Po minutės pertraukėlės komandos apsikeitė nesportinėmis pražangomis, po krepšiu šeimininkavo dvigubo dublio link artėjęs G.Masiulis, bet iš toli metimo skoni pajutę šilutiškiai persvėrė rezultatą (35:38). „Žalgirio“ dubleriams išdeginus dar vieną minutės pertraukėlę, šeimininkų žaidimas pradėjo suktis aplink Martyną Sajų, nuo pastarojo neatsiliko ir I.Sargiūnas, tad pirma rungtynių pusė žadėjo įnirtingą kovą – 44:45.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje toliau vyko kieta kova, kurioje savo sąlygas diktuoti bandė šeimininkų aukštaūgiai G.Masiulis ir M.Sajus bei prie jų prisijungęs V.Kozys – 55:50. Tiesa, iš tolimos distancijos vėl prabilę svečiai švieslentėje uždegė keturis penketus (55:55). Poilsio gavusius lyderius puikiai kompensavo nuo suolo pakilęs Erikas Venskus, bet prieš lemiamą rungtynių atkarpą 59:61 priekyje buvo „Šilutės“ krepšininkai.

Ketvirtajame kėlinyje svarstykles į kauniečių pusę 64:63 nusvėrė dėjimu krepšį drebinęs G.Masiulis ir iš toli iššovęs R.Jokubaitis. Į eilinį varžovų tritaškį įspūdingu skrydžiu atsakė G.Masiulis, svarbiu metu prabilo ilgai tylėjęs Lukas Uleckas, po kurio aštuonių taškų pranašumas išaugo iki 74:68. Vienu metu persvara padidėjo dar dviem taškais (76:68), tačiau ginklų nesudėję svečiai grįžo į rungtynes ir vėl užvirė neprognozuojama kova – 76:73. Lengviau atsipūsti leido lyderio vaidmens ėmęsis I.Sargiūnas, kuris ne tik rinko taškus, bet ir iškišo nuostabų perdavimą nesportine pražanga sustabdytam G.Masiuliui – 82:73. Per likusį laiką formalumus sutvarkė prie baudų metimų linijos apsigyvenęs I.Sargiūnas ir dėjimu pergalę 89:77 vainikavęs Matas Jogėla

„Žalgiris-2“: I.Sargiūnas 22 (16/18 baud. met., 4 rez. perd., 2 per. kam.), G.Masiulis 18 (6/7 dvit., 14 atk. kam., 4 rez .perd., 2 per. kam., 3 blk.), R.Jokubaitis 12 (6 atk. kam., 2 per. kam.), L.Uleckas 10, M.Sajus 9 (6 atk. kam., 2 blk.), V.Kozys 8 (3 per. kam.), E.Venskus 4, M.Jogėla 4, M.Arlauskas 2, G.Vasiliauskas 0.

„Šilutė“: T.Tamošiūnas 19 (2 per. kam.), J.Nausėdas 16 (3/4 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Pogužinskas 14 (3/5 trit., 4 per. kam.), E.Džiaugys 12 (6/9 dvit.).

Lemiamos penktosios serijos rungtynės, kuriose paaiškės paskutinis pirmenybių finalinio ketverto dalyvis, antradienį 18.00 val. įvyks Šilutėje.