Netikėtumą pateikęs „Žalgirio“ jaunimas žengė į NKL finalą! 0

Jonavoje šį savaitgalį vykstantis NKL ketvertas itin džiaugsmingai prasidėjo Kauno „Žalgiris-2“ komandai, kuri pusfinalyje 82:77 (16:18, 23:18, 15:22, 29:18) parklupdė net 22 mačus paeiliui laimėjusius ir didžiulius planus turėjusius Šakių „Vyčio“ krepšininkus. Didžiajame NKL finale šeštadienį 17.00 val. „Žalgirio“ dubleriai susikaus su Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ ekipa.

Pusfinalio susitikimą geriau pradėjo Martyno Sajaus vedami jaunieji žalgiriečiai – 8:2. Tuomet varžovų gretose darbo ėmėsi vienas visas kauniečių gynybines užkardas laužęs ir svarstykles jau „Vyčio“ pusėn 12:15 nusvėręs Gytis Radzevičius. Ketvirčio pabaigoje sužibėjo dėjimu pasižymėjęs Ignas Sargiūnas, bet po pirmosios rungtynių atkarpos 16:18 pirmavo reguliariojo sezono nugalėtojai.

Antrajame kėlinyje kovą šakiečiams davė Gytis Masiulis, progas iš vidutinio nuotolio išnaudojo I.Sargiūnas ir M.Sajus – 24:22. Po trečiojo Roko Jokubaičio perdavimo gražiai ataką užbaigęs G.Masiulis dar leido „Žalgirio“ jaunimui pirmauti 26:24, tačiau tada varžovai tritaškių dėka atsiplėšė iki 26:33. Po Tomo Masiulio sušaukto pasitarimo kauniečiai atkuto ir R.Jokubaičio baudų metimų bei M.Jogėlos tritaškio dėka švieslentėje užsidegė keturi trejetai – 33:33. Prieš didžiąją pertrauką nuostabiais reidais pasižymėjo žalgiriečius į priekį 39:36 išvedę M.Jogėla ir I.Sargiūnas.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ dublerius priekyje išlaikė energingai po didžiosios pertraukos sugrįžęs Martynas Arlauskas – 45:41. Po krepšiu toliau dominavo dvigubo dublio link artėjęs M.Sajus, tačiau daugiau improvizacijos puolime sau leidę šakiečiai pavojingai atitrūko – 47:52. Sunkiu komandai metu individualių reidą su pražanga vainikavo I.Sargiūnas – 50:52. Tiesa, netrukus savo atsakymą surengė iki 50:56 nutolę „Vyčio“ krepšininkai. Pačioje kėlinuko pabaigoje triuškinančiu dėjimu emocijas išliejo L.Uleckas, o rimtą kovą prieš lemiamą ketvirtį žadėjo M.Sajus – 54:58.

Ketvirto kėlinio pradžioje žalgiriečiai sėkmingai darbavosi gynyboje ir po L.Ulecko tolimo dūrio viskas prasidėjo iš pradžių – 58:58. Dėjimu krepšį sudrebino M.Sajus, taikiklį nusistatęs L.Uleckas rinko dar keturis taškus ir dubleriai atsiplėšė iki 64:60. Ketvirčiui persiritus į antrą pusę svarbų kamuolį puolime ėmė G.Masiulis, vėl tik vieną baudą iš dviejų realizavo L.Uleckas – 67:66. Užvirus tikrai dramai įspūdingą bloką varžovui išrašė M.Sajus, o varžovus tritaškiais ant prarajos krašto stūmė I.Sargiūnas ir R.Jokubaitis – 75:68. Bandydami gelbėtis šakiečiai greitai pažeidinėjo taisykles, rengė greitus išpuolius, tačiau jaunieji žalgiriečiai šaltakraujiškai išlaikė persvarą ir, triumfavę 82:77, žengė į NKL finalą!

„Žalgiris-2“: M.Sajus 20 (9/15 dvit., 8 atk. kam., 3 blk.), I.Sargiūnas 18, R.Jokubaitis 13 (5 rez. perd.), L.Uleckas 11 (3 per. kam., 3 blk.), G.Masiulis 9 (13 atk. kam.), M.Arlauskas 6, M.Jogėla 5, M.Valinskas 0, V.Kozys 0, G.Vasiliauskas 0, G.Bergaudas 0.

„Vytis“: G.Radzevičius 27 (5/8 dvit., 3/7 trit.), M.Užupis 14, P.Beliavičius 13 (3 per. kam.).