Karaliaus Mindaugo taurės varžybose „Žalgirio“ dubleriai kibo į atlapus „Dzūkijos“ komandai 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda sužaidė pirmąjį savo mačą Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, kuriame patempė nervus aukščiausioje Lietuvos lygoje sėkmingai rungtyniaujantiems Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkams – 84:89 (13:28, 23:19, 19:24, 29:18).

Šiame mače „Žalgiris-2“ vertėsi be Roko Jokubaičio, Luko Ulecko ir Erikos Venskaus, kurie plušėjo pagrindinės „Žalgirio“ komandos treniruotėje.

Jau susitikimo pradžioje varžovai įrodinėjo savo pranašumą ir iškart įgijo dviženklį pranašumą – 7:17. Nors sėkmingai žaidė Arnas Adomavičius, iš toli pataikė Gabrielius Čelka, po pirmųjų dešimties minučių skirtumas buvo daugiau nei akivaizdus – 13:28.

Situacija pasikeitė antrajame kėlinyje, kuomet prabilo Nedas Kancleris ir Marius Valinskas, o po krepšiu užtikrintu žaidimu atsilikimą iki 29:38 apmažino Volodimiras Markovetskis. Prieš pat didžiąją pertrauką dar vieną tritaškį įskraidino M.Valinskas, tad ilsėtis „Žalgirio“ jaunimas keliavo palikdamas nemažai vietos intrigai – 36:47.

Trečiojo ketvirčio pradžioje svečiai iš Alytaus vėl didino atotrūkį (38:54), tačiau čia pat situaciją stabilizavo M.Valinskas ir Giedrius Bergaudas – 47:58. Po Egidijaus Dimšos dvitaškio deficitas buvo pasiekęs naujas aukštumas – 49:68, o prieš lemiamą mačo atkarpą dzūkai jautėsi tvirtais padėties šeimininkais, pirmaudami 55:71.

Ketvirtajame kėlinyje prasidėjo žalgiriečių šturmas, kurį inicijavo Vitalijus Kozys bei iš toli iššovę G.Bergaudas bei A.Adomavičius – 68:79. Likus kiek daugiau nei minutei intrigos dar labiau įpūtė penkis taškus paeiliui surinkęs A.Adomavičius – 81:85. Mačo pabaigą tikra drama pavertė tritaškį driokstelėjęs V.Kozys (84:87), tačiau patyrę varžovai susikūrė antrą progą puolime, išdegino paskutines sekundes bei pirmąją akistatą laimėjo rezultatu 84:89.

„Žalgiris-2“: M.Valinskas 17 (5 rez. perd.), V.Kozys 14 (5 atk. kam.), A.Adomavičius 13 (3/6 trit., 6 rez. perd.), G.Bergaudas 12, G.Čelka 7 (5 atk. kam.), V.Markovetskis 6, M.Kancleris 6 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), N.Kancleris 5, L.Vaištaras 4 (5 atk. kam., 2 per. kam.).

„Dzūkija“: P.Petrilevičius 24 (9/11 dvit., 9 atk. kam.), P.Danisevičius 15, M.Jogėla 10.

Atsakomasis mačas, po kurio ir paaiškės į kitą etapą žengsianti komanda, Alytuje įvyks spalio 16 dieną. Norint peržengti alytiškių barjerą, Tomo Keršio auklėtiniams išvykoje reiktų laimėti didesniu nei 5 taškų skirtumu.