„Žalgirio“ jaunimas savaitgalį pergalės džiaugsmo nepatyrė (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes savų žiūrovų akivaizdoje, tačiau pergalėmis nesidžiaugė.

Penktadienį jaunieji žalgiriečiai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) 79:100 (24:22, 18:27, 16:28, 21:23) nusileido Šakių „Vyčio“ krepšininkams.

Tomo Keršio auklėtiniai puikiai pradėjo rungtynes – varžovus baudė tarsi iš vadovėlio surengtomis greitomis atakomis, o pranašumas augo iki 11:2. Po Mariaus Valinsko tritaškio bei Eriko Venskaus metimo iš artimos distancijos kauniečiai dar užtikrintai pirmavo (16:8), bet netrukus viskas apsivertė aukštyn kojomis ir priekyje 18:20 jau buvo svečiai. Pirmąją rungtynių atkarpą 24:22 laimėti leido tašką kėlinyje padėjęs M.Valinskas.

Antrojo ketvirčio pradžia jau priklausė varžovams, kurie džiaugėsi šešių taškų pranašumu – 26:32. Nors gerai po krepšiu buvo išnaudojamas Vitalijus Kozys, o gerą seriją driokstelėjo penkiais taškais pasižymėjęs Nedas Kancleris, prieš antrą rungtynių pusę geriau jautėsi priekyje 42:49 buvę Šakių krepšininkai.

Po didžiosios pertraukos lyderio vaidmens ėmėsi Rokas Jokubaitis, tačiau svečiai nutolo iki 48:61. Antroje ketvirčio dalyje dar vieną tolimą šūvį paleido M.Valinskas, bet „Vytis“ rezultatyvią dešimties minučių atkarpą užbaigė keturių tritaškių salve – 58:77.

Su sunkumais susidūrę žalgiriečiai baltos vėliavos nekėlė ir po sėkmingų Luko Ulecko epizodų pastebimai priartėjo – 72:81. Tiesa, netrukus atstumas vėl išaugo iki 72:87 ir kauniečiams teko imtis neplanuotų sprendimų. Pastarieji nesuveikė taip, kaip norėtųsi, ir rungtynės buvo pralaimėtos rezultatu 79:100.

„Žalgiris-2“: A.Adomavičius 15 (3/4 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), E.Venskus 13 (6/13 dvit., 5 atk. kam., 2 blk.), R.Jokubaitis 11 (5/8 dvit., 6 rez. perd., 2 per. kam.), M.Valinskas 8, N.Kancleris 7 (2 blk.), M.Kancleris 6 (2 per. kam., 3 blk.), G.Čelka 4, L.Uleckas 4, L.Vaištaras 2, G.Bergaudas 2, V.Markovetskis 2.

„Vytis“: E.Jakštys 19 (5/6 dvit., 3/3 trit., 4 per. kam.), J.Sakalauskas 17 (6/10 dvit.), M.Užupis 17 (5/7 dvit., 5 atk. kam., 3 per. kam.), A.Pukelis 13 (6/10 dvit.),  Š.Vingelis 10 (5/7 dvit., 2 per. kam.).

Šeštadienį „Žalgirio“ dubleriai sužaidė mačą tarptautiniame NKL turnyre, kuriame 70:78 (16:23, 19:21 21:18, 14:16) pripažino Minsko „Tsmoki-2“ komandos pranašumą.

Nors per pirmąsias penkias minutes tritaškius pavyko įskraidinti M.Valinskui ir Arnui Adomavičiui, varžovai panaudojo kur kas daugiau kozirių – 6:15. A.Adomavičius švystelėjo dar vieną tolimą bombą, tačiau pirmasis ketvirtis sėkmingiau susiklostė Minsko krepšininkams – 16:23.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris-2“ puolimą ant savo pečių išlaikė rezultatyviai žaidę M.Valinskas ir L.Ulekcas, bet į rūbinę smagesnėmis nuotaikomis keliavo svečiai – 35:44.

Po M.Valinsko ir A.Adomavičiaus tritaškių bei kelių gerų Lauryno Vaištaro epizodų, žalgiriečiai rungtynes pradėjo praktiškai nuo pradžių, artėdami iki 50:51. L.Uleckas netgi buvo išvedęs šeimininkus į priekį (54:52), bet po trijų kėlinių 56:62 vėl pirmavo varžovai.

Per lemiamą rungtynių atkarpą kauniečiai neatrado tikro lyderio puolime, sukrapštė tik 14 taškų ir mačą uždarė pralaimėjimu – 70:78.

„Žalgiris-2“: M.Valinskas 18 (4/6 trit.), A.Adomavičius 12 (3/9 trit.), L.Uleckas 11 (2 per. kam.), V.Kozys 6 (6 atk. kam.), E.Venskus 6, L.Vaištaras 6, R.Jokubaitis 5 (4 rez. perd.), M.Kancleris 4, G.Bergaudas 2, G.Čelka 0, N.Kancleris 0, V.Markovetskis 0.

„Tsmoki-2“: J.Beliankou 16 (2/8 trit., 5 rez. perd., 2 per. kam.), A.Rachošenka 14 (6 atk. kam., 2 per. kam.), A.Vaškevičius 13 (5/8 dvit., 6 atk. kam.), K.Čumakou 10 (5 atk. kam., 3 per. kam.).

Artėjantį penktadienį žalgiriečių išvykoje lauks Kauno miesto derbis su KTU krepšininkais, o šeštadienį į Kauną atkeliauja NKL debiutantai iš Gargždų.

Namų rungtynes jaunieji „Žalgirio“ krepšininkai žaidžia Naglio g. 4A, Petrašiūnuose. Su „Žalgirio“ sezono abonementų arba galiojančio „Žalgirio“ Garbės Klubo nario pažymėjimu – įėjimas nemokamas.