Be lyderių žaidusi „Žalgiris-2“ ekipa dukart nusileido „Delikatesui“ 0

Nacionalinėje krepšinio lygoje pasibaigė pirmojo rato kovos ir prasidėjo antrojo rato mūšiai. Savaitgalį Kauno „Žalgiris-2“ dukart susitiko su Joniškio „Delikateso“ krepšininkais ir abu sykius turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Penktadienį be Roko Jokubaičio rungtyniavusi „Žalgiris-2“ ekipa namuose joniškiečiams nusileido 65:76.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Kerrui Kriisai pataikius dvitaškį, jaunieji žalgiriečiai dar netgi pirmavo 58:53, tačiau tuomet visiškai išsibalansavo puolime. Per daugiau nei penkių minučių atkarpą kauniečiai prametė devynis metimus iš žaidimo, tris baudas ir triskart suklydo.

Šia varžovų atkarpa pasinaudoję joniškiečiai surinko 13 taškų be atsako ir įsibėgėjo – 66:58. Jie ketvirtajį kėlinį laimėjo 23:9. Penkis iš devynių Kauno ekipos taškų metimais iš žaidimo pelnė tik K.Kriisa, o likusius šeimininkai surinko nuo baudų metimų linijos.

Daugiau nei pusę „Delikateso“ taškų (40 iš 76) surinko Šarūno Beniušio (21 tšk.) ir Ryčio Biliarto (19 tšk.) duetas.

„Žalgirio“ dublerių pataikymas iš žaidimo siekė tik 32 proc. (24/73), o „Delikateso“ – 38 proc. (27/70).

„Žalgiris-2“: Lukas Uleckas 17 (6/14 metimai, 9 atk. kam.), Vitalijus Kozys 11 (2/9 metimai, 15 atk. kam.), Erikas Venskus 10 (4/10 metimai).

„Delikatesas“: Šarūnas Beniušis 21, Rytis Biliartas 19, Rytis Pipiras 13 (5/14 metimai, 8 atk. kam.).

Šeštadienį Joniškyje jaunieji žalgiriečiai vertėsi be Roko Jokubaičio, Eriko Venskaus ir Luko Ulecko, kurie dalyvavo pagrindinės komandos treniruotėje. Po atkaklios kovos pergalę 69:65 šventė „Delikatesas“.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, Arnas Adomavičius atliko sėkmingą reidą krepšio link ir padidino kauniečių persvarą iki 3 taškų (65:62). Vis tik tuomet „Delikatesas“ ir sudavė lemiamą smūgį.

Rytis Biliartas realizavo baudų metimus, o Karolis Lukošiūnas pataikė iš toli. Po šio epizodo Vytautas Pliauga paprašė minutės pertraukėlės, tačiau iš karto po jos „Delikatesas“ perėmė kamuolį, o greitą ataką užbaigęs Šarūnas Beniušis vainikavo 7:0 spurtą ir taip įtvirtino šeimininkų pergalę (69:65).

Būtent Š.Beniušis ir tapo naudingiausiu rungtynių krepšininku. Jis pelnė 20 taškų (9/11 dvitaškių, 2/4 baudų metimų), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, du kartus suklydo bei surinko 30 naudingumo balų.

Abi komandos vertėsi ne pilnomis sudėtimis. Šeimininkams nepadėjo Giedrius Stankevičius, o Kauno

„Delikatesas“: Šarūnas Beniušis 20 (9/11 dvit., 8 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 18 (6/10 trit.), Mantvydas Žukauskas 8.

„Žalgiris-2“: Marius Valinskas 23 (4/13 dvit.), Giedrius Bergaudas 14 (1/6 dvit., 3/6 trit.), Arnas Adomavičius 9.