NKL: jaunieji žalgiriečiai pademonstravo kovingą charakterį 0

Mantas Šernius pasiekė pirmąją pergalę vadovaudamas Kauno „Žalgiris-2“ ekipai, kuri šeštadienį namuose 89:85 (22:22, 22:27, 19:17, 26:19) palaužė vienus iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderių Palangos „Kuršius“.

Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui, kauniečiai atsiliko 63:66, tačiau Arnas Adomavičius pataikė iš toli, Rokas Jokubaitis prasiveržė link krepšio, o Erikas Venskus pridėjo dar du taškus ir „Žalgiris-2“ įgijo 6 taškų persvarą (76:70).

Vis tik Aurimo Majausko vedami „Kuršiai“ išliko rungtynėse. Puolėjas surinko 4 taškus iš eilės, Jalenas Riley atliko reidą į baudos aikštelę ir paskutinę mačo minutę palangiškių deficitas siekė 4 taškus (81:85). Vis tik A.Adomavičius mačo pabaigoje pataikė 4 baudų metimus iš eilės ir taip įtvirtino jaunųjų žalgiriečių pergalę.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs A.Adomavičius pelnė 21 tašką (1/1 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgiris-2“: Arnas Adomavičius 21 (5/8 trit.), Rokas Jokubaitis 10 (2/7 dvit.), Modestas Kancleris ir Vitalijus Kozys (4/13 metimų) po 9.

„Kuršiai“: Aurimas Majauskas 20 (7/9 dvit., 8 atk. kam., 30 naud. bal.), Jalenas Riley 18 (3/10 trit.), Matas Jucikas 14 (6/7 dvit., 11 atk. kam., 29 naud. bal.), Aidas Viskontas ir Grantas Vasiliauskas po 10.

Penktadienį „Žalgirio“ dubleriai išvykoje susitiko su Vilniaus „Perlo“ komanda. Žalgiriečiai sugebėjo panaikinti 27 taškų deficitą, tačiau galiausiai nusileido varžovams 87:89 (9:36, 32:8, 20:26, 26:19) .

Iki susitikimo pabaigos likus 26 sek., „Perlas“ turėjo trijų taškų pranašumą (87:84), tačiau netrukus dar labiau šeimininkus nutolino Einaras Tubutis, dėjimu persvarą padidinęs iki 89:84.

Vėliau Rokas Jokubaitis dar pataikė tritaškį, tačiau rungtynių tėkmės tai jau nebepakeitė.

Tiesa, žalgiriečiai šiame susitikime parodė kovingą charakterį, kai grįžo į rungtynes, nors po pirmo kėlinio atsiliko 9:36. Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ spurtavo 17:0, o vėliau švieslentėje degė rezultatas, kai iš „Perlo“ persvaros liko viso labo trys taškai (44:41).

„Žalgiris-2“: Rokas Jokubaitis 24 (8 rez. perd.), Erikas Venskus 14, Vitalijus Kozys 11, Kerras Kriisa 10.

„Perlas“: Deividas Sirvydis 33, Einaras Tubutis 18 (6 atk. kam.), Simas Jarumbauskas 13, Ąžuolas Tubelis 11, Marekas Blaževičius 9.