NKL: „Žalgirio“ dubleriai savaitgalį sužaidė du skirtingus mačus 0

Penktadienį Kauno „Žalgirio-2“ ekipa Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse namuose 90:66 (18:15, 29:20, 24:12, 19:19) nepasigailėjo Kauno KTU krepšininkų.

Šeimininkai jau po dviejų kėlinių turėjo dviženklę persvarą (47:35), o antroje mačo dalyje pradėjo svečių triuškinimą.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ dubleriai surengė spurtą 13:0 (64:41), o prieš lemiamą ketvirtį šeimininkų pranašumas nebekėlė abejonių – 71:47.

Tai buvo jau dešimtasis KTU pralaimėjimas paeiliui. Tuo metu „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai nutraukė trijų pralaimėjimų seriją.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Marius Valinskas. Gynėjas per 21 minutę pelnė 13 taškų (4/6 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

„Žalgiris-2“: Marius Valinskas (5 rez. perd., 19 naud. bal.) ir Volodymyras Markovetskis (8 atk. kam.) po 13, Vitalijus Kozys ir Kerras Kriisa (5 rez. perd.) po 12, Giedrius Bergaudas 11, Modestas Kancleris 10 (9 atk. kam.).

KTU: Matas Ragauskas 17, Laurynas Miknevičius 11, Julius Liesis 9.

Šeštadienį ketvirtojo kėlinio pradžioje situaciją kontroliavęs Kauno „Žalgiris-2“ turėtos persvaros neišlaikė.

Manto Šerniaus auklėtiniai svečiuose 79:91 (24:24, 17:21, 24:13, 14:33) nusileido Jonavos „Sintek“ ekipai, kuriai tai buvo penktoji pergalė iš eilės.

32-ąją mačo minutę Nedas Kancleris pataikė dvitaškį ir svečių pranašumą padidino iki 7 taškų (67:60), o po Kerro Kriisos tolimo šūvio ketvirčio viduryje kauniečiai dar turėjo minimalią persvarą – 72:71.

Vis tik tuomet kauniečiai ir sugriuvo. Iš pradžių Martynas Linkevičius pataikė tritaškį, jo pavyzdžiu pasekęs Justinas Furmanavičius smeigė du tolimus metimus iš eilės, įskaitant ir vieną su varžovo pražanga ir iki mačo pabaigos likus 3 minutėms, šeimininkai nutolo 83:75.

Prieš prasidedant paskutinei minutei, Ernestas Serkevičius pataikė dar vieną tritaškį ir galutinai nulėmė susitikimo baigtį – 89:77.

Nugalėtojų ekipoje žibėjo Martynas Linkevičius. Jonavos klubo kapitonas pelnė 25 taškus (6/7 dvit., 4/8 trit., 1/1 baudos), atliko 6 rezultatyvius pardavimus, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, kartą suklydo bei surinko 29 naudingumo balus.

„Žalgiris-2“: Erikas Venskus 18 (8/16 dvit.), Rokas Jokuvaitis (5/10 dvit.) ir Kerras Kriisa (3/6 trit.) po 13, Marius Valinskas 11, Lukas Uleckas 10.

„Sintek-Jonava“: Martynas Linkevičius 25 (6/7 dvit., 4/8 trit.), Justinas Furmanavičius 21 (4/5 trit.), Grantas Vasiliauskas 12 (8 atk. kam.), Ernestas Serkevičius 11.