Jaunieji žalgiriečiai išvykoje parklupdė praėjusio NKL sezono mažojo finalo dalyvę 0

Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkai antrąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė išvykoje per pratęsimą 93:89 (18:22, 26:17, 15:18, 17:19, 17:13) patiesę praėjusio sezono finalo ketverto dalyvę Palangos „Kuršių“ komandą.

Mačo pradžia jauniesiems žalgiriečiams nieko gero nežadėjo, kadangi pirmajam kėliniui įpusėjus patyrę varžovai iškart atitrūko – 4:12. Tiesa, vėliau svečiams pavyko stabilizuoti padėti ir Karolio Babušio taiklių metimų dėka deficitas mažėjo iki 18:22.

Antrajame kėlinyje darbo ėmėsi šešis taškus rinkęs Erikas Venskus, o jo pastangomis kauniečiai pirmą kartą persvėrė rezultatą į savo pusę 32:31. Prieš didžiąją pertrauką gerą atkarpą sužaidė Justinas Ramanauskas, dėjimu pirmą rungtynių pusę uždarė rekordinę persvarą 44:39 kūręs Laurynas Vaištaras.

Trečiasis kėlinys startavo pagal Arvydo Gronskio scenarijų: po krepšiu sužibėjo G.Bergaudas, o du Kerro Kriisos tolimi šūviai ir Vitalijaus Kozio dėjimas didino atstumą net iki 56:41. Visgi tuomet kauniečiai sustojo ir pralaimėję atkarpą (3:16), į lemiamą ketvirtį nusinešė vos trijų taškų atsargą – 59:56.

Lemiamoje rungtynių dalyje „Žalgirio“ jaunimą į priekį traukė K.Kriisos ir K.Babušio tritaškiai, vėl leidę kiek labiau atsikvėpti – 68:62. Tiesa, savo atsaką surengę palangiškiai greitai sugrąžino pusiausvyrą (68:68). Tuomet užvirė tikra drama, žalgiriečiai turėjo ne vieną gerą progą uždaryti rungtynes, tačiau to nepadarė, buvo nubausti ir viskas nusikėlė į pratęsimą – 76:76.

Pratęsimą puikiai pradėjo keturis taškus be atsako rinkęs E.Venskus – 80:76. Prasidėjus paskutinei minutei didžiulės svarbos tolimą šūvį paleido V.Kozys (88:84), o sėkmingai apgynus savąjį krepšį, baudų metimais pergalę 93:89 tvirtino K.Kriisa.

„Žalgiris-2“:
K.Kriisa 23 (4/9 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), E.Venskus 17 (7/12 dvit., 7 atk. kam.), K.Babušis 13 (3/7 trit.), J.Ramanauskas 12 (5 rez. perd., 2 per. kam.), V.Kozys 8 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), G.Bergaudas 8, M.Kancleris 6, L.Vaištaras 4, P.Murauskas 2, M.Rubštavičius 0, D.Stenionis 0.

„Kuršiai“: Q.Tayloras 29 (13/23 dvit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), A.Viskontas 16 (4/8 trit., 5 rez. perd., 5 per. kam.), A.Jankaitis 15 (10 atk. kam.), R.Daunys 12 (3/6 trit.).

Tarp keturių vis dar nepralaimėjusių NKL komandų atsidūrę jaunieji žalgiriečiai artėjantį mačą žais jau ketvirtadienį (spalio 10 dieną), kuomet nuo 18.00 val. namie priims svečius iš Jonavos.

Visas NKL rungtynes „Žalgirio“ dubleriai žaidžia Naglio g. 4A, Petrašiūnuose, o pateikę „Žalgirio“ sezono abonementą arba galiojantį „Žalgirio“ Garbės Klubo nario pažymėjimą rungtynes galėsite stebėti visiškai nemokamai.