Šansais nepasinaudoję jaunieji žalgiriečiai gavo smūgį iš aikštės vidurio 0

Tikrą dramą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) išgyvenę Kauno „Žalgirio“ dubleriai pratęsimo metu 77:80 (21:18, 12:17, 20:17, 14:15, 10:13) krito po pergalingo „Šilutės“ krepšininko metimo iš aikštės vidurio.

Pati mačo pradžia kauniečiams klostėsi itin klaikiai ir jiems vos po dviejų žaidimo minučių teko deginti dviženklį deficitą – 0:11. Tuomet jau sekė dar galingesnis svečių atsakas, kurį tritaškiais pradėjo Modestas Kancleris ir Kerras Kriisa, o šešiais taškais paeiliui užbaigė svarstykles į kitą pusę 14:11 jau nusvėręs Erikas Venskus. Permainingo kėlinio pabaigoje pasižymėjo Giedrius Bergaudas, pirmąsias dešimt minučių laimėti 21:18 leido iš toli pataikęs Mantas Rubštavičius.

Antrajame kėlinyje komandos išlaikė stabilesnį žaidimą ir į tokias gilias duobes nekrito, tačiau po Vitalijaus Kozio dvitaškio, žalgiriečiai krovėsi rekordinę persvarą – 30:24. Per likusias šešias minutes Arvydo Gronskio auklėtinių puolimas vėl stojo ilgam ir ledus iš žaidimo pralaužė tik atsilikimą iki 33:35 sumažinęs Justinas Ramanauskas.

Po didžiosios pertraukos prie baudų metimų linijos apsistojo K.Kriisa, triuškinamu dėjimu svečius į priekį 39:35 tempė V.Kozys. Tiesa, tuomet „Žalgiris-2“ krepšininkai vėl krito į duobę ir vos per keletą minučių pralaimėjo atkarpą (0:10) – 39:45. Itin galingai ketvirtį uždarė J.Ramanauskas, kuris surinko 8 taškus paeiliui, o trimis baudomis paskutinį žodį tarė rezultatą 53:52 persvėręs Karolis Babušis.

Lemiama rungtynių atkarpa ir vėl geriau prasidėjo šilutiškiams, kurie dar kartą privertė žalgiriečius vytis – 53:57. Svarbiu metu tritaškius susmeigė K.Kriisa ir K.Babušis (59:57), bet netrukus visas darbas nuėjo šuniui ant uodegos – 59:63. Lyderiams pritilus savo žodį tarė Laurynas Vaištaras bei M.Kancleris, likus dviem minutėms rezultatą 65:65 lygino K.Kriisa. Mačui pasiekus aukščiausią įtampos tašką apie save priminė E.Venskus (67:66), tačiau kai pergalė buvo visai šalia suklydo K.Kriisa, o dukart neatkovotas kamuolys gynyboje suteikė šansą baudomis „Šilutei“ išplėšti pergalę. Laimei, tikslą pasiekė tik vienas baudos metimas ir visa kova nusikėlė į pratęsimą – 67:67.

Papildomo laiko metu darbo ėmėsi E.Venskus ir V.Kozys – 71:67. Vėl atsidūrus besivejančiųjų vaidmenyje (71:73), tritaškius suleido pergalės link artinę J.Ramanauskas ir K.Babušis – 77:75. Žalgiriečiai dar kartą neatsikovojo kamuolio po savuoju krepšiu, tačiau išsilyginus rezultatui 77:77 turėjo lemiamą ataką savo rankose. Visgi K.Kriisa nusprendė ilgai nelaukęs atlikti metimą, šis tikslo nepasiekė, tad atsikovojęs kamuolį Paulius Poška smeigė pergalingą metimą iš aikštęs vidurio – 77:80.

„Žalgiris-2“: J.Ramanauskas 14 (3/8 trit.), E.Vesnkus 12 (12 atk. kam.), K.Kriisa 12 (2/8 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), K.Babušis 11 (2/10 trit.), V.Kozys 8, M.Kancleris 7 (7 atk. kam., 2 blk.), M.Rubštavičius 5, L.Vaištaras 5 (5 atk. kam.), G.Bergaudas 2 (2 per. kam.), P.Murauskas 1, N.Kancleris 0.

„Šilutė“: P.Poška 20 (1/9 trit., 8 atk. kam.), B.Sanfordas 18 (6/10 dvit., 11 atk. kam.), V.Vasylius 13 (12 atk. kam.).

Artėjančią savaitę laukia dvejos namų rungtynės: spalio 17 dieną (ketvirtadienį) nuo 17.00 val. susitiksime su Joniškio „Delikatesu“, o šeštadienį 16.00 val. lauks mačas su Minsko „Cmoki-2“ krepšininkais.

Naglio g. 4A, Petrašiūnuose žaidžiantį „Žalgirio“ jaunimą Kauno „Žalgirio“ sezono abonemento turėtojai ir Kauno „Žalgirio“ Garbės Klubo nariai gali stebėti visiškai nemokamai (būtina pateikti tai įrodantį pažymėjimą).