Dar vieną dramą NKL išgyvenę žalgiriečiai džiaugėsi skaniais darbo vaisiais 0

Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkams Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) teko išgyventi dar vieną trilerį, kuris šįkart per pratęsimą baigėsi triumfu 94:92 (24:23, 10:20, 28:20, 23:22, 9:7) prieš Joniškio „Delikatesą“.

Šiame mače kauniečiai vertėsi be lyderių Eriko Venskaus ir Vitalijaus Kozio, kurie Kinijoje gina Lietuvos kariuomenės krepšinio rinktinės garbę.

Rungtynėse Arvydo Gronskio auklėtiniai startavo prasčiau ir po pirmųjų keturių minučių atsiliko 6:11. Tuomet tritaškiais svečius apšaudė Kerras Kriisa, Mantas Rubštavičius ir Laurynas Vaištaras, kamuolį puolime nusiėmė atstumą iki 24:18 didinęs Martynas Tamulevičius. Tiesa, likusį laiką geriau išnaudojo joniškiečiai, pavertę visą šeimininkų darbą niekais – 24:23.

Varžovų šturmas tęsėsi ir antrajame kėlinyje, kurio viduryje kauniečiai jau turėjo apčiuopiamą deficitą – 27:35. Vienu metu skirtumas net šoktelėjo iki 29:42, tačiau K.Kriisos ir Justino Ramanausko pastangomis, į rūbinę žalgiriečiai keliavo sumažinę atsilikimą iki vienaženklio – 34:43.

Po didžiosios pertraukos K.Kriisa susmeigė tris tritaškius ir viskas prasidėjo nuo pradžių, mat švieslentėje degė lygus rezultatas 45:45. Tritaškių mašiną užsikūrė ir J.Ramanauskas, dvitaškius pridėjo Nedas Kancleris ir Gytis Mačionis, o prieš lemiamą rungtynių atkarpą svečiai turėjo minimalų pranašumą – 62:63.

Ketvirtasis kėlinys startavo pagal kauniečių scenarijų, kurie po keturių paeiliui K.Kriisos taškų ir trijų M.Rubštavičiaus baudų metimų jau pirmavo 69:63. Nors tritaškius suleido J.Ramanauskas, atsigavę „Delikateso“ krepšininkai vėl atstatė pusiausvyrą 77:77. Tada sekė du taiklūs K.Babušio bandymai iš toli, o po K.Kriisos baudų pergalė jau atrodė visai čia pat – 85:79. Visgi per likusias dvi minutes žalgiriečiai nepasižymėjo, nesurengė lemiamos atakos ir visą darbą nukėlė į pratęsimą – 85:85.

Pratęsime pirmųjų „Žalgirio“ dublerių taškų teko laukti beveik keturias minutes, kuomet dvitaškiu intrigą gaivino K.Babušis – 87:90. Apgynus savąjį krepšį svarbų tritaškį paleido tas pats K.Babušis, tačiau likus 30 sekundžių situaciją kontroliavo priekyje 90:92 buvę svečiai. Svarbiausią išpuolį į savo rankas vėl apsiėmė K.Kriisa, kuris aštriu reidu sudraskė gynybą ir nepaisydamas pražangos persvėrė rezultatą 93:92 į kauniečių pusę. Neparuoštas varžovų tolimas šūvis tikslo nepasiekė ir taikliu baudos metimu pergalę 94:92 įtvirtino J.Ramanauskas.

„Žalgiris-2“: K.Kriisa 26 (4/12 trit., 9 rez. perd.), K.Babušis 24 (6/8 trit.), J.Ramanauskas 17 (4/8 trit., 5 atk. kam.), G.Bergaudas 6, M.Rubštavičius 5, P.Murauskas 5 (9 atk. kam., 2 per. kam.), L.Vaištaras 3 (12 atk. kam.), M.Kancleris 2, N.Kancleris 2 (5 atk. kam.), M.Tamulevičius 2, G.Mačionis 2.

„Delikatesas“: G.Stankevičius 28 (8/13 dvit., 7 atk. kam., 3 per. kam., 5 blk.), E.Stankevičius 22 (4/11 trit., 8 atk. kam., 3 per. kam.), A.Pilauskas 14 (7 rez. perd.), A.Giedraitis 11.

Artėjantį mačą jaunieji žalgiriečiai sužais jau šeštadienį, kuomet bendrame NKL ir Baltarusijos turnyre namie priimsi Minsko „Cmoki-2“ krepšininkus.

Visas namų rungtynes A.Gronskio kariauna žaidžia Naglio g. 4A, Petrašiūnuose, o jas nemokamai stebėti galima pateikus Kauno „Žalgirio“ sezono abonementą arba galiojanti „Žalgirio“ Garbės Klubo nario pažymėjimą.