K.Kriisos vedami „Žalgirio“ dubleriai tampė nervus NKL čempionams 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda šeštadienį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) svečiuose metė rimtą iššūkį praėjusio sezono čempionams Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkams, tačiau lemiamu metu užstrigo puolime ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 61:68 (13:17, 17:12, 19:21, 12:18).

Šiame mače „Žalgirio“ dubleriai vertėsi be Eriko Venskaus ir Vitalijaus Kozio, kurie su Lietuvos kariuomenės krepšinio rinktine Kinijoje tapo pasaulio kariškių žaidynių čempionais, finale 91:83 patiesę JAV krepšininkus.

Rungtynių pradžioje žalgiriečiai pabandė užklupti nepasiruošusius varžovus ir po Pauliaus Murausko tritaškio šovė į priekį 7:2. Rezultatui išsilyginus pasižymėjo Martynas Tamulevičius ir Karolis Babušis, tačiau vis nepavykus apsiginti, pirmąjį kėlinį jau 13:17 laimėjo suvalkiečiai.

Antrajame kėlinyje Arvydo Gronskio auklėtiniai net penkias minutes neleido šeimininkams pildytis taškų kraičio, o patys po nuostabaus Dominyko Stenionio pasirodymo puolime atsiplėšė iki 25:17. Be taškų iš žaidimo NKL čempionai prabuvo dar dvi minutes, per tą laiką antrąsias progas kūrė P.Murauskas, dvitaškį pridėjo Giedrius Bergaudas – 27:19. Visgi patyrę varžovai surengę savo atsaką lygino rezultatą (27:27), bet kauniečiams į rūbinę keliauti pirmaujant 30:29 leido iš toli iššovęs Kerras Kriisa.

Po didžiosios pertraukos tritaškius skraidino K.Kriisa ir P.Murauskas, sugrąžinę kauniečiams rekordinę 39:31 persvarą. Tiesa, ilgai džiaugtis nebuvo kada, nes apčiuopiamas pranašumas staigiai virto minimaliu deficitu – 39:40. Po pasitarimo K.Kriisa susmeigė dar du tritaškius, metimu iš vidutinio nuotolio pasižymėjo vietos intrigai prieš lemiamą kėlinį dar labiau palikęs Justinas Ramanauskas – 49:50.

Ketvirtą kėlinį taikliu metimu pradėjo M.Tamulevičius, iš tolėliau pataikė Nedas Kancleris, šeštuoju tolimu šūviu rezultatą 56:55 persvėrė K.Kriisa. Tuomet apie save priminė penkis taškus rinkęs D.Stenionis, o ketvirčiui įpusėjus švieslentėje degė vienodi skaičiai – 61:61. „Žalgirio“ jaunimas puolime strigo keturioms minutėms ir tuo naudojęsi šeimininkai artėjo pergalės link (61:65). Per likusią minutę kauniečiai išgyveno dar vieną tuščią atkarpą, tad patyrė nesėkmę rezultatu 61:68.

„Žalgiris-2“: K.Kriisa 23 (6/11 trit., 5 rez. perd.), D.Stenionis 12, P.Murauskas 8 (11 atk. kam.), G.Bergaudas 6 (5 atk. kam.), N.Kancleris 4, M.Tamulevičius 4, J.Ramanauskas 2, K.Babušis 2, M.Kancleris 0, M.Rubštavičius 0, L.Vaištaras 0 (2 per. kam.), G.Mačionis 0.

„Sūduva-Mantinga“: M.Zigmantavičius 20 (8 rez. perd., 3 per. kam.), J.Jogminas 15 (6/7 dvit., 9 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), E.Jezukevičius 12 (5/10 dvit.).