„Kuršių“ šturmą atlaikę jaunieji žalgiriečiai šventė pergalę NKL 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda ketvirtadienį namuose sužaidė 16-ojo turo rungtynes Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), kuriose 90:82 (28:14, 28:23, 15:26, 19:19) atlaikė Palangos „Kuršių“ pasipriešinimą.

Svečiai arti laikėsi keturias minutes, tačiau nuo to laiko skirtumas tarpo komandų tik augo ir po Justino Ramanausko ir Vitalijaus Kozio tritaškių rezultatas buvo 12:6. Taškų sąskaitas atsidarė Mantas Rubštavičius, Paulius Murauskas, o po dar vieno V.Kozio tolimo dūrio persvara šoktelėjo iki 23:11. Pirmąjį kėlinį laimėti dviguba persvara 28:14 leido P.Murausko ir J.Ramanausko sėkmingi epizodai.

Antrajame kėlinyje po krepšiu smaginosi septynis taškus paeiliui rinkęs Giedrius Bergaudas – 35:21. Tritaškiu prie rezultatyvaus puolimo prisidėjo Gytis Mačionis, pražanga nesulaikė atstumą iki 41:23 didinančio V.Kozio. Žaidimo ritmą aukštumoje palaikė Erikas Venskus, 56:37 laimėtą pirmą rungtynių pusę galingu tonu uždarė M.Rubštavičius.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė ir užtikrinta kauniečiu persvara vos per keturias minutes menko iki 56:50. Tuomet darbo baudos aikštelėje ėmėsi E.Venskus, iš toliau varžovus baudė vėl kiek lengviau atsikvėpti leidęs Karolis Babušis – 66:56. Aistrų pilną kėlinį solidžiai laimėjo svečiai, tačiau prieš lemiamą atkarpą priekyje 71:63 vis dar buvo žalgiriečiai.

Ketvirtą kėlinį gražiais epizodais atidarė M.Rubštavičius ir dėjimu netaiklų komandos draugo metimą įtvirtinęs Modestas Kancleris, tik pražanga stabdė G.Bergaudą – 78:65. Palangiškiams kylant į lemiamą šturmą, svarbų reidą atliko K.Babušis, sudėtingą metimą kabliu užbaigė E.Venskus (82:76). Mindamas tritaškio liniją neklydo J.Ramanauskas, chaosu pasinaudojo E.Venskus – 86:79. Prasidėjus paskutinei minutei vieną baudą realizavo E.Venskus, o ištirpdinus visą atakos laiką, pergalę tolimu šūviu tvirtino J.Ramanauskas – 90:82. Per likusias 26 sekundes formalumus sutvarkė bloką į statistikos protokolą įsirašęs bei skaičius 90:82 užfiksavęs E.Venskus.

„Žalgiris-2“: E.Venskus 21 (6/8 dvit., 6 atk. kam.), V.Kozys 13, J.Ramanauskas 12 (8 rez. perd.), M.Rubštavičius 10 (5 atk. kam.), G.Bergaudas 9, K.Babušis 8, M.Kancleris 7 (10 atk. kam., 2 blk.), G.Mačionis 6, P.Murauskas 4, D.Stenionis 0, M.Tamulevičius 0.

„Kuršiai“: Q.Tayloras 19 (9/16 dvit.), A.Viskontas 14 (1/6 trit., 5 atk. kam., 8 rez. perd.), K.Sapiega 14 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.).

Kitą mačą Arvydo Gronskio komanda sužais jau šeštadienį sostinėje, kur principiniame mūšyje susitiks su Vilniaus „Perlo“ krepšininkais.