Prastai rungtynes Mažeikiuose pradėję žalgiriečiai nesėkme užbaigė pirmąjį NKL etapą 0

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda paskutinėse pirmojo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) etapo rungtynėse 83:89 (19:34, 19:17, 23:20, 22:18) svečiuose pralaimėjo Mažeikių „Ereliams“ bei sužinojo savo varžovus antrajame etape.

Mačo pradžioje žalgiriečiai gavo šalto dušo ir po pirmųjų trijų minučių atsiliko 0:10. Nors 9 taškus paeiliui rinkosi Giedrius Bergaudas, penkis pridėjo Vitalijus Kozys, o tritaškiu kėlinį uždarė Karolis Babušis, jis buvo pralaimėtas net 19:34.

Antrajame kėlinyje deficitui augti nebeleido dar vieną tritaškį paleidęs K.Babušis bei puolime atsiskleidęs Erikas Venskus – 26:36. Gerą atkarpą puolime sužaidė V.Kozys, pasižymėjo Kerras Kriisa, tačiau į rūbinę kauniečiai keliavo atsilikdami 38:51.

Antrą rungtynių pusę tritaškiais pradėjo V.Kozys, mažinęs atotrūkį iki 46:53. Po K.Babušio tolimo šūvio komandas teskyrė penki taškai (60:65), bet trečiojo kėlinio pabaigoje šeimininkai vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 61:71.

Lemiamame kėlinyje ir vėl geriau startavo žalgiriečiai, kurie sulaukę K.Kriiso tritaškio artėjo iki 69:73. Apie save priminė G.Bergaudas, o likus trims minutėms pasižymėjo tikrą pirtį užkūręs Modestas Kancleris – 75:79. Nors per paskutinę minutę K.Kriisa pelnė dar penkis taškus, mažeikiškiai ramiai sutvarkė reikalus bei šventę pergalę rezultatu 83:89.

„Žalgiris-2“: V.Kozys 18 (3/6 trit., 8 atk. kam.), K.Kriisa 14 (4 rez. perd.), K.Babušis 13 (3/10 trit.), E.Venskus 12 (6/10 dvit., 9 atk. kam.), G.Bergaudas 11, M.Kancleris 6 (6 atk. kam.), M.Rubštavičius 5, P.Murauskas 2 (7 atk. kam.), D.Stenionis 1 (5 rez. perd.), J.Ramanauskas 1 (4 rez. perd.), L.Vaištaras 0, N.Kancleris 0.

„Ereliai“: R.Stankevičius 23 (10/13 dvit., 1/6 trit., 2 per. kam.), M.Staniulis 17 (6 rez. perd., 2 per. kam.), M.Lado 16 (7/12 dvit., 9 atk. kam.), J.Tayloras 13 (6 rez. perd., 4 per. kam.).

Stipresniame NKL pogrupyje trečiajame ir ketvirtajame ratuose kauniečiai sutiks „Telšius“, Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“, „Šilutę“, Klaipėdos „Neptūną-Akvaservį“, Vilniaus „Perlą“, Joniškio „Delikatesą“ ir Šakių „Vytį“.

Kitą savaitę lygoje laukia poilsio savaitė, o naują etapą Arvydo Gronskio auklėtiniai pradės sausio 30-ąją.