„Žalgiris-2“ Marijampolėje tėškė antausį NKL čempionams 0

Netikėtumą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pateikė Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda, kuri išvykoje 89:74 (28:18, 15:22, 18:21, 28:13) patiesė lygos čempionus Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus.

Rungtynių pradžioje NKL čempionus tritaškiais apšaudė 14:7 pirmauti leidę Mantas Rubštavičius ir Modestas Kancleris. Galingą atkarpą sužaidė 7 taškus rinkęs Dominykas Stenionis, o po Justino Ramanausko tolimo šūvio ir Eriko Venskaus dvitaškio, pirmasis kėlinys buvo laimėtas 28:18.

Jau septintąjį kauniečių tritaškį smeigė Nedas Kancleris, tačiau 10 taškų be atsako rinkę šeimininkai persvėrė rezultatą – 33:34. Iš duobės „Žalgirio“ jaunimui pavyko išsikapstyti ir į rūbinę keliauti turint trapų 43:40 pranašumą.

Pirmajame kėlinyje įspūdingai žaidęs M.Rubštavičius skraidino tritaškį ir po didžiosios pertraukos, dviženklę 53:42 grąžino Kerro Kriisos bei E.Venskaus tandemas. Tiesa, ilgai džiūgauti kauniečiai negalėjo, nes staigiai jų pranašumas ištirpo iki 53:50. Ledus žaidime pralaužė Karolis Babušis, antrą progą susikūrė M.Kancleris, bet po trijų kėlinių švieslentėje degė lygybę skelbęs rezultatas – 61:61.

Lemiamą atkarpą vėl geriau pradėjo Arvydo Gronskio auklėtiniai, kurie po tolimos D.Stenionio bombos pirmavo 66:61. Iš toli prisitaikė ir K.Kriisa, į kampą NKL čempionus spraudė dar vieną trijų taškų vertės metimą įskraidinęs M.Rubštavičius – 74:66. Autoritetų nepaisęs M.Rubštavičius smeigė penktąjį savo tritaškį, o perimtą kamuolį dėjimu pavertęs M.Kancleris artino kauniečius netikėtos pergalės link – 79:66. Per likusį laiką galutinai vienus iš lygos lyderių pribaigė pergalę 89:74 tritaškiais užfiksavę K.Kriisa ir M.Rubštavičius.

„Žalgiris-2“: M.Rubštavičius 22 (6/10 trit.), D.Stenionis 15 (7 atk. kam.), K.Kriisa 12 (9 rez. perd.), E.Venskus 10 (10 atk. kam., 2 per. kam.), M.Kancleris 10 (5 atk. kam.), N.Kancleris 8, J.Ramanauskas 5, G.Bergaudas 3, M.Tamulevičius 2, K.Babušis 2, G.Mačionis 0, L.Vaištaras 0.

„Sūduva-Mantinga“: G.Matulis 15 (2 per. kam., 2 blk.), Š.Beniušis 13 (6/7 dvit.), T.Galeckas 11 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), E.Jezukevičius 11.