Principinėje dvikovoje – tvirta „Žalgiris-2“ pergalė prieš svečius iš sostinės 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda ketvirtadienį principiniame derbyje 88:72 (19:15, 25:10, 22:25, 22:22) pasiekė saldžią pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) prieš Vilniaus „Perlo“ krepšininkus.

Per pirmąsias penkias minutes komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tad švieslentėje degė vienodi skaičiai – 10:10. Pirmasis kėlinys ir toliau klostėsi itin atkakliai, bet jį 19:15 laimėti kauniečiams leido priekinės linijos žaidėjų Eriko Venskaus ir Giedriaus Bergaudo žaidimas.

Antrajame kėlinyje Arvydo Gronskio auklėtiniai atsiplėšė iki 26:17, kuomet sulaukė Vitalijaus Kozio bei Kerro Kriisos taškų. Savo indėlį įnešė Mantas Rubštavičius, o po Justino Ramanausko dvitaškio pranašumas šoktelėjo iki 36:23. Dar labiau žalgiriečius į priekį net 44:25 truktelėjo į rūbinę du tritaškius suleidęs Dominykas Stenionis.

Po didžiosios pertraukos iš toli iššovė ir V.Kozys su K.Kriisa, kuris dar ir sėkmingai asistavo E.Venskaus metimams – 55:32. Į gilią duobę įkritę svečiai nieko nelaukę suėmė save į rankas ir pradėjo mažinti deficitą, tačiau solidžiai priekyje kauniečius 66:50 išlaikė savo žodį taręs Karolis Babušis bei dvitaškius pridėję Laurynas Vaištaras ir Nedas Kancleris.

Paskutinę mačo atkarpą geriau pradėjo vilniečiai, kurie staigiai priartėjo iki 66:55. Dvigubo dublio link artėjo E.Venskus, tačiau atstumas dar labiau sumenko ir užvirė nuožmi kova – 69:61. Sunkiu komandai metu dėjimą atliko V.Kozys, o emocijas slopino dviženklę persvarą 76:65 tritaškiu sugrąžinęs J.Ramanauskas. Kėlinio pabaigoje ramią pergalę rezultatu 88:72 „Žalgirio“ jaunimui rezultatu atnešė užsiautęs E.Venskus.

„Žalgiris-2”: E.Venskus 22 (10/18 dvit., 9 atk. kam., 3 blk.), J.Ramanauskas 11, G.Bergaudas 11 (5 atk. kam.), K.Kriisa 9 (7 rez. perd.), V.Kozys 8 (6 atk. kam., 2 per. kam.), N.Kancleris 7, D.Stenionis 6 (3 per. kam.), L.Vaištaras 6 (6 atk. kam.), M.Rubštavičius 4, K.Babušis 4, G.Mačionis 0 (4 rez. perd., 2 per. kam.).

„Perlas“: S.Jarumbauskas 25 (8/15 dvit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), J.Rubinas 18 (4/8 trit., 8 rez. perd., 3 per. kam.), I.Juškevičius 9 (8 atk. kam.).