„Žalgirio“ ir „Ryto“ dublerių susidūrime triumfavo kauniečiai (FOTO) 1

Trečiąją pergalę iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo gausaus sirgalių būrio palaikoma Kauno „Žalgirio-2“ (3-1) ekipa. Giedriaus Bergaudo vedama ekipa namuose 86:81 (23:26, 22:16, 22:26, 19:13) palaužė Vilniaus „Perlą Energiją“ (2-2).

Rungtynių pradžioje jaunieji žalgiriečiai atsilikinėjo 7:14, bet po G.Bergaudo dviejų tolimų šūvių ir Vitalijaus Kozio kovingo žaidimo po 10 minučių turėjo tik 3 taškų deficitą (23:26).

Antrojo kėlinio pirmąsias 5 minutes kauniečiai laimėjo 10:2 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas (39:32). Tiesa, prieš didžiąją pertrauką svečiai priartėjo iki 45:42.

Didžiąją dalį trečiojo kėlinio žingsneliu priekyje buvęs „Žalgiris-2“ kelis kartus neapsigynė nuo vilniečių tolimų metimų ir prieš paskutines 10 minučių atsiliko 67:68.

Ketvirtąjį kėlinį 6 taškais pradėjo G,Bergaudas, vėl persvėręs rezultatą šeimininkų naudai (74:71). Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms ir 17 sekundžių Adas Šimonis smeigė tritaškį ir vilniečių deficitą nurėžė iki 2 taškų (77:79). Kauno klube dviem dvitaškiais pasižymėjo R.Kneižys, bet likus 84 sekundėms A.Šimonis į tai atsakė dar vienu tolimu šūviu (80:83).

Likus pusei minutės iki mačo pabaigos „Perlo Energijos“ treneris Edvinas Justa buvo nubaustas technine pražanga, o Karolis Babušis įmetė baudos metimą. Prie baudų metimų linijos stojęs Jokūbas Rubinas įmetė tik vieną baudą iš dviejų, o V.Kozys atsakė dviem taikliais vieno taško vertės metimais ir „Žalgiris-2“ šventė pergalę.

Nugalėtojams G.Bergaudas per 32 minutes pelnė 25 taškus (9/13 dvit., 2/2 trit., 1/2 baudų), atkovojo 9 kamuolius (7 puolime) ir blokavo 4 metimus.

„Žalgiris-2“: Giedrius Bergaudas 25 (9/13 dvit., 2/2 trit., 9 atk. kam., 2 per. kam., 4 blk.), Vitalijus Kozys 16 (15 atk. kam., 5 rez. perd.), Radvilas Kneižys 10, Paulius Murauskas (5 atk. kam.) ir Mantas Rubštavičius po 8.

„Perlas Energija“: Jokūbas Rubinas 16 (9 rez. perd.), Rokas Jocius 12 (7 atk. kam.), Adas Šimonis ir Lukas Valantinas (8 atk. kam.) po 10, Martynas Pacevičius ir Pijus Rimkus po 9.