„Žalgiris-2“ išvykoje patiesė vienus iš lygos lyderių 0

Kauno „Žalgiris-2“ (12-5) NKL – VIKINGLOTTO pirmenybėse išvykoje patiesė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (13-5) krepšininkus. Dvikovoje žalgiriečiai triumfavo rezultatu 78:75 (14:13, 20:17, 21:21, 23:24).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Mantas Rubštavičius smeigė du tritaškius paeiliui ir kauniečių pranašumas vėl padidėjo iki 6 taškų (65:59). Vis tik Ž. Šimonis bei Aurimas Kieža pataikė po dvitaškį, Kostas Jonuška realizavo baudas ir likus 2 minutėms išvedė „Sūduva-Mantinga“ į priekį – 67:66.

Vis tik tuomet lemiamą spurtą surengė „Žalgiris-2“. Liutauras Lelevičius, Giedrius Bergaudas bei M. Rubštavičius pataikė po tolimą metimą ir, likus 32,7 sekundės, Kauno klubas įgijo 6 taškų persvarą – 75:69.

Tomas Galeckas po minutės pertraukėlės taip pat atsakė tritaškiu, L. Lelevičius pataikė tik vieną baudą, o Š. Beniušis pelnė taškus su pražanga ir, likus 20,1 sekundės, „Sūduva-Mantinga“ deficitas sumenko iki minimumo – 75:76.

Po šio epizodo Justinas Ramanauskas taip pat pataikė tik vieną baudos metimą ir „Žalgirio-2“ persvarą padidino iki 2 taškų (77:75).

Lemiamą „Sūduva-Mantinga“ ataką rengė Tomas Galeckas, tačiau jo mestas tritaškis nė nesiekė lango ir finalinė sirena paskelbė Kauno ekipos pergalę.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs M. Rubštavičius surinko 18 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud.), 3 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą, 3 klaidas bei 19 naudingumo balų.

„Žalgiris-2“: M.Rubštavičius 18, G.Bergaudas 14 (6 atk. kam.), L.Lelevičius 9, P.Murauskas 8, J.Ramanauskas 7 (5 rez. perd.), G.Nemeikša 6, D.Stenionis 4, T.Sargiūnas 4, U.Jaruševičius 4, G.Mačionis 2, R.Kneižys 2.

„Sūduva-Mantinga“: Š.Beniušis 20 (6 atk. kam.), K.Jonuška 12, Ž.Šimonis 12.

Tiesa, savaitės pradžioje „Žalgiris-2“ namuose rezultatu 51:87 (18:16, 9:26, 12:21, 18:18) nusileido „Gargždų“ krepšininkams.

Šeimininkai po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 18:16, bet tik prasidėjus antrajam ketvirčiui svečiai surinko šešis taškus be atsako ir persvėrė rezultatą 22:18.

Po to „Gargždai“ spurtavo 9:0 ir po Modesto Kumpio dėjimo perėmė iniciatyvą – 34:22, o po dviejų Ernesto Bružo taiklių tritaškių atitrūko dar labiau 42:27.

Trečiajame ketvirtyje gargždiškiai pranašumą padidino iki 63:39, o įpusėjus ketvirtajam kėliniui jis pasiekė ir 30-ies taškų ribą (71:41).

„Žalgiris-2“: M.Rubštavičius 14, G.Bergaudas 10, P.Murauskas 8, J.Ramanauskas 6, U.Jaruševičius 5 (6 atk. kam.), V.Kozys 4 (7 atk. kam.), D.Stenionis 2, G.Mačionis 2, G.Nemeikša 2, T.Sargiūnas 2, K.Babušis 2, R.Kneižys 0.

„Gargždai“: M.Kumpys 17, M.Ruikis 13, O.Pleikys 12 (9 atk. kam.), E.Bružas 11, J.Dumašius 10.