T.Lawsonas atsisveikino su „Žalgiriu“ (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ legionierius Ty Lawsonas, pasibaigus NBA lokautui, yra priverstas palikti Lietuvą. Per rungtynių su Malagos „Unicaja“ didžiąją pertrauką su T.Lawsonu atsisveikino visa „Žalgirio“ arena.

Tris mėnesius Lietuvos čempionų ekipoje praleidusiam įžaidėjui „Žalgirio“ sporto direktorius Vitoldas Masalskis įteikė atminimo dovanas, o „Žalgirio“ arenoje susirinkę sirgaliai amerikiečiui skandavo „Ačiū, ačiū!“

Paskutinėse savo rungtynėse su žaliai balta apranga amerikietis pelnė 10 taškų ir teigė iš Lietuvos išsivešiantis geriausius prisiminimus.

– Ty, kaip įvertintumėte Kaune praleistą laiką? – „BasketNews.lt“ žurnalistas paklausė T.Lawsono.
– Manau, kad tai buvo geras laikas. Susipažinau su kitokio krepšinio kultūra. Tai buvo smagi patirtis ir liūdna išvykti.

– Ko labiausiai pasiilgsite?
– Komandos draugų. Kartu praleidome tris mėnesius, kūrėme ryšius, juokėmės, buvome ir per gerus, ir per blogus laikus. Myliu šiuos vaikinus ir liūdna, kad išvykstu. Tikiuosi, kad su jais palaikysiu ryšį per „Facebook“, pridėjau juos kaip draugus ir bandysime bendrauti.

– Ką Europoje išmokote geriausiai?
– Žaidimą du prieš du. Mantas geriau nei aš žaidžia du prieš du. Kasdien matydamas jį treniruotėse ir žaisdamas prieš jį išmokau kelis dalykus, kuriuos galėsiu pritaikyti NBA.

– Kaip reaguojate į grįžimą namo – liūdna, linksma?
– Nesu toks, kuris palieka kažką viduryje sezono. Taigi man liūdna išvykti, nes norėjau patekti į „Top 16“. Žinau, kad „Žalgiris“ ilgą laiką nelaimėjo Eurolygos, o aš norėčiau tai pasiekti. Tačiau turiu grįžti į NBA. Labai noriu pamatyti mamą, kurios nemačiau tris mėnesius.

– Ar pasiilgote NBA rungtynių?
– Šiek tiek. Ten kitoks krepšinis, greitesnis. Tačiau čia išmokau kitokio krepšinio ir jo taip pat pasiilgsiu.

– Galbūt vieną dieną grįšite į Europą?
– Galbūt, dabartinė darbo sutartis gali baigtis po šešerių metų. Jeigu vėl bus lokautas, grįšiu į „Žalgirį“ (juokiasi).

– Kaip įvertintumėte „Žalgirio“ galimybes toliau Eurolygoje?
– Pradedame atrasti tarpusavio ryšius, geriau pažįstame vienas kitą, trenerį. Žaidžiame kur kas geriau, dalijamės kamuoliu. Manau, kad jie gali surengti spurtą. Namie dar žais su „KK Zagreb“ ir „Panathinaikos“, o dukart laimėję patektų į „Top 16“.