ŪBIG ir savivaldybė pasirašė arenos koncesijos sutartį 0

Aušra Garnienė, „Kauno diena“

Po dviejų valandų diskusijų už uždarų durų Kauno savivaldybė ir „Ūkio banko investicinė grupė“ (ŪBIG) pirmadienį pasirašė Nemuno saloje statomų Pramogų ir sporto rūmų koncesijos sutartį.

Ginčijosi dvi valandas

„Kiek uždirbsime iš arenos, viskas bus skiriama „Žalgiriui“, – po sutarties pasirašymo teigė ŪBIG valdybos pirmininkė Angelė Dementavičiūtė. Ji neslėpė, kad koncesijos sutarties pasirašymas buvo atidėliojamas dėl žemės nuomos mokesčio.

„Žemės mokestis buvo vienas iš tų dalykų, kurį norėjome aptarti prieš pasirašydami šią svarbią sutartį. Jis bus dar kartą peržiūrėtas“, – teigė A.Dementavičiūtė. Už uždarų durų vykęs savivaldybės ir verslininkų susitikimas buvo audringas – garsių pasisakymų ir ginčų nuotrupas buvo galima girdėti ir koridoriuje.

Neoficialiomis žiniomis, ŪBIG atstovai net kelis kartus per dvi valandas telefonu derino poziciją su konsorciumo prezidentu Vladimiru Romanovu. Iki pat paskutinės minutės nebuvo aišku, ar verslininkai, po derybų sulaukę savivaldybės akibrokšto, ryšis pasirašyti arenos valdymo sutartį 25-eriems metams.

Pernai gruodžio pabaigoje miesto taryba pritarė, kad už statomos arenos valdymą konsorciumui kasmet būtų mokama po 2,5 mln. litų be PVM. Kiek anksčiau abiejų pusių derybų grupės buvo sutarusios, kad vieno svarbiausių Kauno objektų koncesininkas mokės simbolinį 1 lito žemės mokestį, tačiau tarybai pateiktame sprendime atsirado 600 tūkst. litų suma, kurią reikėtų pakloti už žemės nuomą. Kilus sąmyšiui, tarybos posėdyje paskelbta pertrauka, per kurią suma sumažinta perpus.

Jaučiasi valdžios apgauti

„Tarybos sprendimas mūsų atžvilgiu buvo nekorektiškas. Už tokį žemės sklypą patvirtinta tokia didelė suma nelabai pagrįsta protingumo kriterijumi“, – pasirašiusi sutartį dar kartą priminė A.Dementavičiūtė.

Pasak laikinai merą pavaduojančio vicemero Rimanto Mikaičio, koncesininkas turi teisę kreiptis į tarybą dėl žemės mokesčio pakeitimo. Koncesijos sutartyje kol kas numatytas 300 tūkst. litų mokestis už žemę. „Pasirašius koncesijos sutartį bus judama arenos valdymo linkme, o galutinį sprendimą dėl žemės nuomos mokesčio bus galima priimti iki tada, kai pramogų ir sporto rūmai bus baigti ir perduoti koncesininkui“, – patikslino R.Mikaitis.

„Taryba – kolegialus organas, todėl bus labai sunku. Viskas priklausys nuo politinės valios“, – įžvelgė ŪBIG valdybos pirmininkė. Kaip vieną iš kliūčių ji įvardijo patirties stoką bendradarbiaujant viešam ir privačiam kapitalui.

A.Dementavičiūtė viliasi, kad svarstant šių metų savivaldybės biudžetą pavyks išspręsti ir paramos „Žalgiriui“ klausimą.

Arenos konstrukcija baigta

Sutartį pasirašęs administracijos direktorius Vygantas Gudėnas džiaugėsi, kad dabar sumažės darbo. „Turėsime atstovus, kurie įsipareigoja, kad arena nebūtų tuščia“, – sakė administracijos direktorius.

Nuo ŪBIG veiklos neatsiejamų Kauno „Žalgirio“ rėmėjo ir asociacijos „Kauno futbolo ir beisbolo klubo“ konsorciumas buvo vienintelis Nemuno saloje statomų pramogų ir sporto rūmų valdymo konkurso dalyvis. Skelbiama, kad į pramogų ir sporto rūmų statybą koncesininkas investuos apie 17 mln. litų. Konsorciumas pasižada Kauno arenoje surengti po 75 renginius kasmet.

V.Gudėno teigimu, objektą statančios bendrovės „Vėtrūna“ vadovybė neturi jokių pretenzijų, nes savivaldybė visas žadėtas lėšas pervedė ir nėra skolinga. Daugiau nerimo yra dėl Europos Sąjungos fondų lėšų, kurių dar tebelaukiama.

„Praėjusį penktadienį statybininkai virš arenos iškėlė vainiką. Tai reiškia, kad konstrukcija baigta. Prasidės stogo dengimo ir vidaus apdailos darbai“, – džiaugėsi V.Gudėnas. Trečiadienį Kaune lankysis FIBA Europe atstovai, kurie įvertins pasirengimą 2011-aisiais vyksiančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui.