T.Websteris: „Visi turime pasitempti ir rodyti energiją kiekviename mače“ 7

LKL.lt

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio serija keliasi į Panevėžį, kur Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai sužais antrąsias serijos iki 3 pergalių rungtynes.

Pirmosiose rungtynėse žalgiriečiai pasiekė pergalę prieš „Lietkabelį“ – 71:70.

„Supratome, kad visi turime pasitempti, kad turime rodyti energiją kiekviename mače, turime sunkiai dirbti. Neturime tiek daug talento, kad mums užtektų poros vaikinų, kurie sužaistų gerai. Reikia visų iki vieno indėlio“, – LKL.lt svetainei išmoktas ketvirtfinalio pamokas dėstė Tai Websteris.

26 metų 193 cm ūgio Kauno ekipos gynėjas T.Websteris teigia, jog į rungtynes Panevėžyje „Žalgiris“ žvelgia rimtai.

„Norėjome įgyti situacijos kontrolę ir tikiuosi, jog ją išlaikysime ir Panevėžyje. Jei tai padaryti pavyks, grįžus į Kauną mus nugalėti bus sudėtinga“, – sako jis.

Pats zelandietis atkrintamosiose rodo solidesnį žaidimą ir džiaugiasi Kazio Maksvyčio pasitikėjimu. Jo sezono vidurkiai „Betsafe-LKL“ per 17 minučių siekia 8,4 taško, 1,5 atkovoto kamuolio, 2,8 rezultatyvaus perdavimo bei 6,8 naudingumo balo.

„Aš tikrai galiu žaisti geriau, manau, jog šiuo metu matome tik ledkalnio viršūnę“,– šypteli T.Websteris.

– Sužaidėte pirmąsias „Betsafe-LKL“ pusfinalio rungtynes, kurias laimėjote sunkiai. Kokios mintys susigulėjo po šio mačo?
– Tai buvo labai sunkus mačas, buvome pasiruošę, jog pusfinalio serija bus nelengva. „Lietkabelis“ yra labai stipri komanda, jie ketvirtfinalį užbaigė greičiau, laukė, kol mes baigsime seriją su „Neptūnu“. Jie į pusfinalį žengė pasiruošę gerai. Manau, kad pirmosiose rungtynėse mums pabaigoje kažkiek labiau sekėsi nei panevėžiečiams.

– Kiek svarbu psichologiškai buvo atidaryti seriją pergalingai, ypač po to, kai vargote ketvirtfinalių etape?
– Labai svarbu. Norėjome įgyti situacijos kontrolę ir tikiuosi, jog ją išlaikysime ir Panevėžyje. Jei tai padaryti pavyks, grįžus į Kauną mus nugalėti bus sudėtinga.

– Ar sunkus „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalis neatėmė iš „Žalgirio“ ekipos šiek tiek pasitikėjimo savimi?
– Ne, nepasakyčiau to. „Neptūnas“ puikiai žaidė visą seriją, pagarba jų trenerių štabui, kurie paruošė gerą planą ir komanda jo laikėsi. Jie prarado Janavičių, kuris buvo svarbus komandos narys, tačiau ir be jo sukovojo. Sunki serija mūsų nepaveikė. Norėjosi ją užbaigti anksčiau, tačiau „Neptūnas“ mums metė didelį iššūkį ir privertė suprasti, kaip sunkiai turėsime kautis, kad iškovotume titulą.

– Ar jūs patys likote kažkiek nustebę, jog prireikė net penkerių rungtynių, kad palaužtumėte Klaipėdos ekipą?
– Galbūt kiti buvo nustebę labiau nei mes (Juokiasi). Jau po pirmo ir antro mačo supratome, kad bus sunku, nes „Neptūnas“ rodė puikų krepšinį.

– Ar buvo bent akimirka, kai būtumėte sudvejojęs, jog „Žalgiris“ žengs į „Betsafe-LKL“ pusfinalį? Galbūt po ketvirtojo tarpusavio mačo?
– Visada turi abejonių ir nerimo, kaip viskas bus. Tačiau reikia likti pozityviems ir mes ėjome į aikštę nusiteikę, kad turime laimėti. Taip stengiamės daryti visada.

– Kokių pamokų prieš dar svarbesnes kovas „Žalgiris“ pasisėmė iš šios serijos?
– Supratome, kad visi turime pasitempti, kad turime rodyti energiją kiekviename mače, turime sunkiai dirbti. Neturime tiek daug talento, kad mums užtektų poros vaikinų, kurie sužaistų gerai. Reikia visų iki vieno indėlio.

– Kas „Žalgiriui“ bus svarbiausia artėjančiose rungtynėse Panevėžyje?
– Viskas prasidės nuo gynybos. Turime būti fiziški, greiti, dalintis kamuoliu. Turime daug vyrukų, kurie gali leistis į greitas atakas, tad galime išnaudoti greitį ir jėgą.

– Kaip manote, ar „Lietkabelis“ yra pajėgiausias varžovas, kurį galėjote sutikti „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose?
– Absoliučiai taip, tai puiki komanda.

– Prieš kelias savaites pralaimėjote „Lietkabeliui“ Panevėžyje. Prisimenant tas rungtynes, kokių dalykų reiktų nekartoti dabar?
– Tose rungtynėse nežaidžiau, stebėjau jas namuose, tad daug nepasakysiu. Tačiau tada „Lietkabelis“ mus sutriuškino, turėjome prastą mačą. Atrodė, kad tose rungtynėse „Lietkabelis“ pataiko kone viską. Dėl to, kaip ir sakiau, gynyba dabar bus svarbi detalė.

– Ar jums kaip žaidėjui sunku stebėti tokius komandos pralaimėjimus iš šono?
– Labai sunku, mano kraujas tokiais momentais tiesiog verda. Tiesiog norisi būti su savo broliais ir kovoti kartu.

– Pažvelgus į jus atrodo, kad dažnai mėgaujatės kiekviena minute rungtynėse ir jums nestinga optimizmo.
– Labai mėgaujuosi krepšiniu, o atkrintamosiomis – dar labiau. Tai smagiausia sezono dalis. Krepšinis yra mano mylima veikla, esu labai laimingas, kad galiu būti ten, kur esu, kad galiu žaisti, galiu būti tokiame klube kaip „Žalgiris“. Labai vertinu, kad mane pasikvietė Kauno ekipa ir išties mėgaujuosi būdamas čia.

– Kas jums padeda išlikti optimistišku ir kaip manote, ar ši savybė – naudinga krepšininkui?
– Manau, kad tai naudinga, nėra jokio tikslo matyti aplink tik negatyvą. Be abejo, būna pakilimų ir nuopuolių, man taip pat, bet stengiuosi būti optimistu, nes žaidžiu žaidimą, kurį myliu, tai mano darbas ir mano pramoga vienu metu.

– Kazys Maksvytis ne taip seniai perėmė „Žalgirio“ vairą. Kaip jis pakeitė ekipą?
– Manau, kad šiuo metu geriau suvokiame savo kryptį. Treneris visiems žaidėjams išdėstė, ko iš kiekvieno nori, jei vienas žaidėjas neįgyvendina kažko, kitam ateina laikas padėti. Šį sezoną patyrėme nemažai, susidūrėme su trenerių štabo permainomis, bet dėl Kazio esame patenkinti.

– Kiek sudėtinga buvo prisitaikyti prie naujos sistemos, kuomet sezonas jau ėjo link pabaigos?
– Tai nėra lengva, bet komandoje turime veteranų, kurie turi patirties, jie padėjo jaunesniems žaidėjams, man taip pat, nepaliko mūsų vienų. Kartu su tuo tvarkėmės.

– Kaip K.Maksvytis stengiasi palaikyti jūsų pasitikėjimą jėgomis net po pralaimėjimų?
– Mes žinome, kokie esame, žinome, kad esame „Žalgiris“, turime gerų žaidėjų. Treneris daro gerą darbą stengdamasis, jog nepanikuotume. Žinome, jog sezonas sunkus, bet stengiamės koncentruotis į artėjantį mačą ir žiūrėti žingsnis po žingsnio į ateitį.

– Atrodo, kad su K.Maksvyčio atvykimu ir jūs pats užsitarnavote didesnį pasitikėjimą bei ėmėte rodyti geresnius rezultatus.
– Jaučiu trenerio tikėjimą manimi, man Kazys tikrai patinka, nes pasitikėjimo savimi turėjimas krepšinyje yra labai svarbus. Bet tai liečia ne tik mane – taip pat ir kitus jaunus vaikinus. Mums su šiuo treneriu sekasi dirbti puikiai.

– Kiek patenkintas esate savo asmeniniu pasirodymu šį sezoną ir kiek rezervų manote turįs ateičiai?
– Aš tikrai galiu žaisti geriau, manau, jog šiuo metu matome tik ledkalnio viršūnę (Šypsosi).

Komentarai

 1. Fanas

  Tie tvarios invalidinės jau juodai užpiso, svolačiai subinrankiai.. Kai tik išvyka, tai iškart absoliučiais lavonais patampa, nifiga nebesugeba, nieko visiškai, bl.. praranda kelus taškus ir pyzdiec. Sušiktas varliaėdis bl.. net iš po kašio nepataiko, nafik kiek galima. Kazys net nebando nieko keist, bl.. kur tas įavo kietumas, kur prieš rungtynes žadėjai, jau dabar gaila, kad ir antakio krapštytoją pakeitė toks super pervertintas treneris. Nu neduota iškart treniruot EL (nors šiandien panašu į RKL), kai ateini nieko nepasiekęs iš kažkokios dugno komandos. Su Zdovcu nemanau kad taip būtų tasęsi ir su silkėm, ir dabar su kabeliu, jo bent žaidėjai dar klausė, o ant kazytės visi dėję. Ir ne tik ant kazytės – ir ant savęs, ir ant komandos apskritai. Kad jus gyvatės šikančius susuktų, degeneratų šou :-(

 2. Regizas

  Gal nebevarkit, nebesitampykit, atiduokit finala lietkabeliui… Kad lengviau rytą sunešiotų… Gėda matyt tokius tinginius, sušikot Žalgirio vardą, baisiau nei sezono pradžia… Tikiuosi čia bus pats dugnas ir kitą sezoną viskas tik gerės…

 3. heyhey

  Jei rašysis su milu ir kalnu nebus geriau

 4. Garasc

  Aš šūdo krūva pavarde Kalnietis sužais nors VIENAS normalias varžybas per sezoną?

 5. Vycka

  pirmą kartą per kiek? per neatsimenu kiek, bet per pastaruosius 10 metų tai tikrai to nebuvo, kad išjungčiau teliką net rungtynėms neįpusėjus

 6. Fanas

  Kazys yra didelis šūdo gabalas, lygiai toks pat ir motiejus, komanda išskyrus vieną-du žaidėjus kiekvienose rungtynėse, yra visiškų šūdų degeneratų armija. Jie į kiekvienas išvykos rungtynes išvažiuoja jau totaliai prisišikę, gnydos jūs, o ne komanda, kad jums subinėj dantys išaugtų padlos. Kiekvienoj išvykoj atkrentamose buvo praktiškai sutriuškinti, apsišikę apsimyžę ir apsitapšnoję. Vycke, tu čia neseniai gynei komandą, kad geri atseit, tipo pavarys ir laimės viską – tai ką apsišikai, kad jau teliką išjungei ?
  Svolačiai visa komanda – nenorit lošti, nafik skirstykitės, gražinant dviejų mėnesių algą, pasiimat molio motiejų ir piskit į visas keturias puses, ir niekad nebegrįžkit. Kazy, esi liurbis treneris, niekam tikęs, nei tu komandą užvedi, nei jai vadovaut nesugebi, net RKL tukriausiai bet koks treneris geriau pAvarytų geriau. Bl… motiejus ir taip sušiko visą sezoną, tai treneriūkščiai dar labiau suvarė, o damušė subinrankiai žaidėjų parodijos. Eikit jūs na..i

 7. Darius

  matyt nebėra iš ko pasitempti, visi pasitempę kiek gali ir nieko daugiau neišspaudžia. Gali juos su nors grėbliu daužyti, niekas nepasikeis. Aš dar prieš gerus du mėn čia buvau parašęs, kad šitos komandos reanimuoti nepavyks, gali pakeisti dar vieną trenerį ar įmesti naują žaidėją, niekas nepasikeis ir taip ir atsitiko. Greičiau reikia juos išformuoti, vyti lauk visus kriošenas moliojūno favoritus veteranus. Viskas supuvę nuo viršaus iki apačios ir tai įvyko per porą metų išėjus Šarui. Pasitemps jie. Dabar tie, kas varė ant Zdovco turėtų patys pradėti trinti antakį, pasirodo, žmogus buvo nekaltas ir dar šį bei tą iš tų numirėlių išspaudė.