Debiutiniame D.Giedraičio mače „Žalgirį“ vedė žibėjęs M.Krivas (VIDEO) 1

Krepsinis.net

Kauno „Žalgiris“ (8/1) pasiekė užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Laikinosios sostinės klubas be jokių nesklandumų išvykoje 92:59 (24:14, 23:13, 25:21, 20:11) sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (3/6).

„Pieno žvaigždės“ rungtynes pradėjo su gera energija (13:10), tačiau po reklaminės minutės pertraukėlės žalgiriečiai jau grįžo kitokie. Tylerio Cavanaugh tritaškio ir Motiejaus Krivo taškų įkvėpti svečiai savo spurtu išsiveržė į priekį – 20:14. Sustoti neketinęs M.Krivas po gerų atakų dar ir perėmė kamuolį bei leido kauniečiams pirmauti 24:14.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ ėmėsi dominuoti, o Pasvalio ekipa tiesiog neturėjo variantų baudos aikštelėje. Vos pusantros minutės aikštėje praleido nesužibėjęs Martynas Arlauskas, o „Žalgirio“ jaunimas buvo gerokai produktyvesnis. Liutauras Lelevičius pasižymėjo dėjimu, o M.Krivas ilgąją pertrauką pasitiko su 19 naudingumo balų – 47:27.

Pieno žvaigždės“ po ilgosios pertraukos taškus rinko sunkiais metimais, o Tomo Dimšos tritaškiai leido svečiams dar labiau atitrūkti – 59:37. Sau įprastu metimu prasiveržimą užbaigęs Lukas Lekavičius pakėlė skirtumą iki 25 taškų (65:40). Justas Furmanavičius pozicinėje atakoje sukūrė galingą dėjimą, bet kėlinį vis tiek sėkmingiau uždarė „Žalgiris“, sukūręs Karolio Lukošiūno tritaškį – 72:48.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys virto tik formalumu, kuriame „Žalgiris“ dar labiau padidino persvarą.

Su „Žalgirio“ marškinėliais šiame mače debiutavo Dovydas Giedraitis. Dėl traumos sezono startą praleidęs gynėjas iškart pasižymėjo taikliu tritaškiu, o iš viso per 22 minutes surinko 7 taškus.

Debiutantą pranoko 17-metis M.Krivas, surinkęs įspūdingą skaičių eilutę – 22 minutės, 16 taškų (8/9 dvitaškių), 11 atkovotų kamuolių, rezultatyvus perdavimas, blokas, perimtas kamuolys,4 pražangos ir 30 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Motiejus Krivas 16 (8/9 dvit., 11 atk. kam., 30 naud. bal.), T.Dimša 14 (4/6 trit., 6 rez. perd., 2 per. kam.), T.Cavanaugh 14, I.Brazdeikis 11 (2 per. kam.), L.Lekavičius 9, D.Giedraitis 7 (4 rez. perd.), L.Birutis 6 (5 atk. kam.), K.Lukošiūnas 5, L.Lelevičius 4, R.Šmitas 4, E.Ulanovas 2 (4 rez. perd.).

„Pieno žvaigždės“: I.Vaitkus 17 (3/4 trit.), J.Furmanavičius 12, E. Šaulys 9.