K.Maksvytis – apie K.Hayeso situaciją ir išvyką į Ispaniją (VIDEO) 0

Jonas Lekšas, BasketNews žurnalistas

Puikiai Eurolygos sezoną pradėjęs Kauno „Žalgiris“ (5-3) pasitinka pirmą dvigubą Eurolygos savaitę išvykose. Kauniečiai antradienį išvyksta į Ispaniją, kur trečiadienį žais su Vitorijos „Baskonia“ (4-4), o penktadienį egzaminuos Valensijos „Basket“ (4-4).

Kalbėdamas apie pirmąjį savaitės varžovą, „Baskonia“ krepšininkus, „Žalgirio“ vairininkas Kazys Maksvytis išskyrė varžovų žaidimą namuose.

„Baskonia“ – tipiškai ispaniška komanda, labai gera puolime, puikiai bėganti į greitas atakas, bet gal ne tokia gera gynyboje, – spaudos konferenciją pradėjo K.Maksvytis. – Pagal skaičius prie savo žiūrovų jie renka daug pigių taškų iš greito puolimo, nemažai tritaškių pataiko, turi snaiperių. Pirmiausia, reikia neleisti jiems įgyti pasitikėjimo puolime. Turime priversti juos gintis ir taip laimėti rungtynes.“

„Baskonia“ taškų vidurkis Eurolygos namų rungtynėse viršija 100, o savo aikštėje fantastiškai žaidžia Markusas Howardas. Eurolygos naujokas namuose pelno po 24,3 taško. Kuo unikalus šis baskų gynėjas?

„Daug kas jį lygina su Shane‘u Larkinu. Jie kažkiek panašūs savo savybėmis – daug tritaškių, stiprios individualios savybės, kažkiek turi trūkumų gynyboje, bet viską kompensuoja super puolimas. Reikės skirti labai didelį dėmesį, kad jis neįsižaistų, nes pataikęs pirmus tritaškius, M.Howardas pasijunta geriau ir tada mėto tritaškius iš rūbinės ir užveda visą komandą“, – dėstė K.Maksvytis.

– Kokia traumą patyrusio Kevarriuso Haeyso situacija?
– Kevarriusas skrenda su komanda, mes jį pastarąsias dienas gydėme, šiandien planuojame pajungti į pirmą treniruotę. Tikimės, kad jis į treniruotę įsijungs sėkmingai ir rytoj bus pasiruošęs. 100 procentu jis atsistatęs dar nėra, bet rodo didelį norą ir savo geras charakterio savybes. Jis pats nori grįžti ir mes to tikimės.

– Abu baskų lietuviai, Tadas Sedekerskis ir Rokas Giedraitis, turi svarbius vaidmenis komandoje. Vasarą Giedraitį turėjote Lietuvos rinktinėje, Sedekerskio – ne. Matant tokį Sedekerskį Eurolygoje, ar galvojate, kad jis ateityje gali tapti svarbia Lietuvos rinktinės dalimi?
– Džiugu už juos abu. Apmažėjus baskų rotacijai dėl traumų, jie gauna svarbius vaidmenis. Ir, be abejo, jei krepšininkai gerai žaidžia, jie sulauks už tai atpildo.

– T.Sedekerskis vasarą nepadėjo rinktinei, motyvuodamas, kad nori pasiruošti sezonui. Ar matomi pasikeitimai jo žaidime?
– Jis daro tą patį, kaip visada. Tadas yra taip vadinamas krepšininkas, kuris aikštėje daro viską, gali žaisti per kelias pozicijas. Gerai žaidžia be kamuolio, sukuria antruosius šansus. Manau, kad žaidžia tą patį, ką ir anksčiau, bet turi daugiau užtikrintumo ir jaučia didesnį trenerio pasitikėjimą.

– Dariusas Thompsonas daro daug universalaus darbo aikštėje. Ar jis nėra svarbesnis žaidėjas nei M.Howardas?
– Pažįstu D.Thompsoną dar nuo to laiko, kai jis žaidė „Lokomotiv“. Jis – geras žaidėjas ir kažkiek esu nustebintas, kad jo skaičiai net paaugo, lyginant su Vieninga lyga. Jis – vienas iš svarbesnių baskų sėkmės faktorių. Dabar jis geriau meta tritaškius nei anksčiau ir yra vienas „Baskonia“ vedlių.

– Vitorijoje įvyko jūsų debiutas Eurolygoje su Klaipėdos „Neptūnu“. Kokie prisiminimai liko iš to vakaro?
– Žaidėme, laikėmės rungtynėse, bet pralaimėjome. Šansų laimėti daug neturėjome, pirma kelionė, pirmas jaudulys. Dabar važiuojame visai kitaip – ne tik pažaisti, bet ir nugalėti.

Komentarai