Kovingi žalgiriečiai išplėšė pergalę Valensijoje (VIDEO) 14

Dviženklį deficitą panaikinę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dvigubą Eurolygos savaitę užbaigė pergale. Dešimtojo turo rungtynėse kauniečiai (6/4) nugalėjo Valensijos „Basket“ (4/6) komandą 80:76 (24:31, 13:13, 22:17, 21:15).

Pirmuosius „Žalgirio“ taškus Keenanas Evansas ir Ignas Brazdeikis pelnė po perimtų kamuolių savo aikštės pusėje – 5:2. Šeimininkams taikliai atakuojant iš toli, antrąjį tritaškį pataikęs K.Evansas, baudas sumetęs Rolandas Šmitas ir po krepšiu prasiveržęs Edgaras Ulanovas triskart lygino rezultatą – 12:12. Dvitaškį su pražanga pelnė I.Brazdeikis (15:14), bet Valensijos ekipa smeigė dar 3 tritaškius ir nutolo 15:23. R.Šmito atkovotas kamuolys puolime, Lauryno Biručio žaidimas nugara ir Luko Lekavičiaus 4 baudų metimai neleido varžovams dar labiau atitrūkti – 24:31.

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo gera gynyba ir per 4 minutes po L.Lekavičiaus baudų metimų ir Arno Butkevičiaus atakos „2+1“ priartėjo 29:31. Į aikštę grįžę „Basket“ starto penketo krepšininkai iškart atsakė savo sėkminga atkarpa – 30:40. Ją nutraukė I.Brazdeikio baudų metimai ir R.Šmito tritaškis iš kampo – 35:40. Antrąjį kėlinį baudų metimais uždarė R.Šmitas – 37:44.

Valensijos ekipa buvo atsiplėšusi 37:48, bet R.Šmitas pelnė 8 taškus, tarp kurių įsiterpė Kevarriuso Hayeso baudų metimai – 47:50. Iš latvio estafetę perėmė I.Brazdeikis, rinkęs 6 taškus iš eilės – 53:56. Tada 4 taškus pelnė K.Evansas, o trečiąjį kėlinį prasiveržimu su sirena užbaigė Tomas Dimša – 59:61.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje K.Evansas smeigė tritaškį ir įmetė 2 taškus su pražanga, taip persverdamas rezultatą – 65:64. Dar du taškus pridėjo K.Hayesas (67:64), bet šeimininkai pelnė 7 taškus iš eilės – 67:71. Gynybą sutvarkę žalgiriečiai nepalūžo: pasižymėjo R.Šmitas ir K.Evansas, vėliau dviem perdavimais dar išvedęs Tylerį Cavanaugh, kuris pelnė 5 taškus – 76:71. Valensijos ekipa buvo priartėjusi iki minimumo, bet E.Ulanovas užtikrintai realizavo 4 baudų metimus ir pergalę šventė „Žalgiris“ – 80:76.

„Žalgiris“: R.Šmitas 19 (7 atk. kam.), K.Evansas 18 (5 rez. perd.), I.Brazdeikis 13, E.Ulanovas 6 (3 per. kam.), L.Lekavičius 6, T.Cavanaugh 5, T.Dimša 4 (2 per. kam.), K.Hayesas 4, A.Butkevičius 3, L.Birutis 2.

„Basket“: C.Jonesas 19 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 5 per. kam.), J.Webbas III 15, J.Harperis 12, K.Prepeličius 10.