A.Sabonis įveikė ligą ir “Unicaja”, „Kauno diena“ 0

Dovilė KAMARAUSKIENĖ, Romas PODERYS

“Žalgirio” krepšininkai Eurolygoje nutraukė nesėkmių seriją

Kauno “Žalgirio” vidurio puolėjas Arvydas Sabonis, vos atsigavęs po ligos, buvo nesulaikomas per Eurolygos rungtynes su Malagos “Unicaja” (Ispanija).
Žaidęs tik tris kėlinius, kauniečių lyderis vakar pelnė 23 taškus ir padėjo savo komandai iškovoti ypač svarbią penktąją pergalę rezultatu 89:81.

Varžovų ekipa priešinosi tritaškiais

Žalgiriečiai, pirmąjį kėlinį žaidę be Arvydo Sabonio, atidžiai gindamiesi įgijo 5 taškų persvarą (14:9), tačiau nesugebėjo apsisaugoti nuo Bernardo Rodrigeso tritaškių ir rezultatas greitai tapo lygus (18:18).
Panašiai susiklostė ir antrasis kėlinys. Nedidelį kauniečių pranašumą (26:24) niekais pavertė tas pats B.Rodrigesas, nors pats Sabas ragino komandos draugus nepaleisti šio varžovo iš akių. Deja, ispanas tritaškius mėtė be klaidų (4/4), o “Unicaja” pirmavo 30:26.
Tikslūs A.Sabonio, Tanokos Berdo ir Giedriaus Gusto metimai padėjo “Žalgiriui” vėl išsiveržti į priekį (41:37), bet B.Rodrigesas, per du kėlinius pelnęs iš viso 16 taškų, rezultatą išlygino (41:41).

Lyderis užtikrino sėkmę

Kauno krepšininkai atidavė varžovams tritaškių “skolą” trečiajame kėlinyje – pataikė Mindaugas Timinskas (48:45), Edas Kota ir Dainius Šalenga (57:50), G.Gustas (62:56). Vis dėlto “Unicaja” rado spragų žalgiriečių gynybos užtvarose, o Mustafa Sonko baudų metimais rezultatą išlygino (62:62).
Ypatingu atkaklumu išsiskyrė ketvirtasis kėlinys. “Žalgiris” sugebėjo pasivyti 2-4 taškais pirmavusią Malagos ekipą (74:74). Po to beveik pusantros minutės rezultatas nesikeitė, kol pagaliau A.Sabonis persvėrė (76:74). Svečiai po akimirkos išlygino, bet “įdėjo” Sabas (78:76).
Į B.Rodrigeso tritaškį (78:79) tokiu pat metimu atsakė A.Sabonis (81:79). Varžovai suklydo, o atakuodamas “Unicaja” krepšį Arvydas virtuoziškai perdavė kamuolį E.Kotai – du taškai (83:79).
Paskutinę susitikimo minutę žalgiriečiai du kartus iš eilės atkovojo kamuolį, po to G.Gusto baudų metimai pasiekė tikslą – 85:79. Malagos krepšininkų neišgelbėjo jokios taktinės gudrybės.

Seimo pirmininkas užsuko į rūbinę

“Tai buvo gražus, emocingas mačas. Jį galėjo laimėti bet kuri ekipa, tačiau nugalėjo ta, kuri savo gretose turėjo Arvydą Sabonį. Jei turėčiau skrybėlę, nukelčiau ją prieš šį didį žaidėją. Jis sunkiausiu momentu atliko tai, kas sudaro krepšinio esmę – pats žaidė efektyviai bei padėjo draugams. Sabas ir nulėmė šio susitikimo baigtį”, – po rungtynių sakė “Unicaja” vyriausiasis treneris Serdžijas Skariolas.
“Arvydo Sabonio tritaškis, persvėręs rezultatą mūsų naudai, komandai suteikė tiek jėgų, kad jei susitikimas būtų trukęs ilgiau, būtume laimėję didesniu skirtumu”, – taip dvikovos lūžio momentą komentavo “Žalgirio” strategas Antanas Sireika.
Užsukęs į žalgiriečių rūbinę, žaidėjus ir trenerius su pergale pasveikino Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ir Kauno miesto meras Arvydas Garbaravičius. Beje, abu politikai po pirmojo kėlinio išmėgino rankų taiklumą mėtydami baudas.