„Žalgirio“ jaunimas – Vilagarsijos turnyro čempionai 0

“Žalgiris – SM” krepšininkai triumfavo tarptautiniame aštuonių komandų velykiniame turnyre Vilagarsijos mieste, Ispanijoje. Šiandien finale kauniečiai, po atkaklios ir permainingos kovos, rezultatu 84:73, nugalėjo Madrido „Adecco Estudiantes“ krepšininkus ir liko vienintele turnyro ekipa, kuri nepatyrė nei vieno pralaimėjimo. Kauniečiams atiteko Vilgarsijos turnyro nugalėtojų taurė.

Rezultatyviausias „Žalgiris – SM“ gretose buvo V.Dilys ir A.Milaknis, pelnę po 18 taškų, V.Jasikevičius pridėjo 17, A.Aleksandrovas – 15, V.Štimacas – 10.

Per pirmuosius du kėlinius vyko lygi kova, ispanai netgi turėjo nedidelį pranašumą, iki didžiosios pertraukos madridiečiai pirmavo dviejų taškų skirtumu (41:39)

Galima sakyti, kad šių rungtynių baigtį lėmė trečiasis ketvirtis, kuris labai sėkmingai susiklostė Kauno klubui. “Adecco Estudiantes” nesugebėjo sustabdyti “Žalgiris – SM” snaiperių, kurie pataikė keletą svarbių tolimų metimų. Kauno komandos spurto iniciatoriai buvo V.Dilys ir A.Milaknis, pastarieji sužlugdė visas Madrido krepšininkų viltis pabaigti šį turnyrą pergalingai. Laimėję trečiąją dvikovos dalį dešimties taškų skirtumu, jaunieji žalgiriečiai paskutiniame ketvirtyje žaidė užtikrintai ir neišbarstė turėto pranašumo.

Vakar Vilagarsijos krepšinio turnyre vyko ir dėjimų bei tritaškių metimų konkursai. “Žalgiris – SM” puolėjas A.Milaknis pateko į tritaškių metimų konkurso finalą, tačiau čia jau buvo taiklesnis Sevilijos “Caja San Fernando” ekipos snaiperis Joaquín Bonhome, kuris ir tapo geriausiu turnyro tritaškininku.

Dėjimų konkurse “Žalgiris – SM” ekipai atstovauti turėjęs V.Dilys, kuris neseniai triumfavo tokiame pat konkurse Portugalijoje, dėl kelio skausmų pasitraukė. O gražiausiai kamuolį į krepšį „krovė“ Barselonos „Winterthur FCB“ žaidėjas Cheik Tidiane Samb, kuris ir buvo pripažintas nugalėtoju.