Puikus M.Kalniečio žaidimas padėjo iškovoti svarbią pergalę 0

(www.krepsinis.net) Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate Izmire (Turkija) Lietuvos rinktinė rezultatu 92:88 nugalėjo bendraamžius iš Ispanijos ir, D grupėje užėmusi 2 vietą, pateko į ketvirtfinalio grupės varžybas.

Pirmajame ketvirtyje kova vyko apylygiai ir kėlinukas baigėsi esant rezultatui – 20:20. Antrajame kėlinuke, po Manto Simonavičiaus ir Martyno Pociaus tritaškių, lietuviai išsiveržė į priekį 32:23. Kiek vėliau mūsiškiai įgijo ir dviženklę persvarą, tačiau jos ilgai išlaikyti nepavyko, o ilsėtis komandos išėjo lietuviams pirmaujant 43:41.

Po didžiosios pertraukos lietuviai visą laiką ne itin dideliu skirtumu pirmavo ir trečiasis ketvirtis baigėsi 63:55. Paskutinėje rungtynių dalyje mūsiškiams buvo pavykę padidinti pranašumą iki 9 taškų (78:69), tačiau ispanai nesiruošė kapituliuoti ir sušvelnino rezultatą iki 3. Likus 38 sekundėm Paulius Abramavičius sumetė abi baudas, padidindamas pranašumą iki 7 (85:78). Ispanai vis stabdydavo lietuvius pražangomis, tačiau tokia jų taktika nepasiteisino, kadangi mūsiškiai didesnę dalį baudų pataikė ir šventė itin svarbią pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mantas Kalnietis, surinkęs 25 taškus, atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus bei atkovojęs 6 kamuolius. Mantas Simonavičius pridėjo 17 taškų, Andrius Aleksandrovas – 14, Paulius Abramavičius – 12 (5 atk. kam.), Martynas Pocius ir Remigijus Trakimas – po 11, Povilas Butkevičius – 2.

Ispanijos komandoje išsiskyrė J.Antelo – 24 taškai (7 atk. kam.), C.Suarez – 13 (12 atk. kam.), M.Fernandez – 12, A.Moncasi – 11 (6 atk. kam.).

Jau yra aišku, jog ketvirtfinalio E grupėje lietuviai varžysis kartu su Serbijos ir Juodkalnijos bendraamžiais. Kitos dvi rinktinės paaiškės šiandien vakare.