Jaunimo rinktinė apmaudžiai pralaimėjo slovėnams 0

Lietuvos jaunimo (U-20) krepšinio rinktinė Turkijoje vykstančio Europos čempionato antrose ketvirtfinalio rungtynėse po dviejų pratęsimų rezultatu 94:100 pralaimėjo Slovėnijos komandai.

Pirmame kėlinuke vyko apylygė kova, o žymesnės persvaros neįgijo nė viena komanda. Ir Lietuvos, ir Slovėnijos rinktinės daugiau dėmesio skyrė puolimui nei gynybai. Po rezultatyvių pirmų dešimties minučių 23:20 pirmavo kiek taikliau krepšį atakavę lietuviai.

Antrame ketvirtyje Slovėnijos žaidėjų veiksmai puolant Lietuvos rinktinės krepšį tapo gerokai suvaržyti. Suaktyvinę gynybą ir pagaliau pataikę porą tolimų metimų, lietuviai atitrūko. Komandos išėjo ilsėtis Lietuvos ekipai pirmaujant rezultatu 42:32.

Po pertraukos Slovėnijos rinktinė ėmė palaipsniui mažinti skirtumą. Trečiame kėlinuke ženkliai suprastėjo Lietuvos ekipos pataikymas iš dviejų taškų zonos, toliau nesisekė atakuoti iš toli. Tuo pasinaudoję slovėnai spurtavo, palikdami lietuviams vos trijų taškų persvarą – 54:51.

Lemiamą rungtynių atkarpą slovėnai pradėjo spurtu, per pirmas šešias minutes leidę lietuviams pelnyti 2 taškus, o patys įmetę 12. Vis dėlto Lietuvos rinktinė mobilizavosi ir, likus rungtyniauti mažiau nei minutę, rezultatą išlygino. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 71:71.

Pirmas pratęsimas nugalėtojų neišaiškino – 80:80. O Lietuvos rinktinė patyrė rimtų nuostolių. Dėl išnaudoto pražangų limito aikštę paliko Martynas Pocius ir Povilas Butkevičius.

Antrame pratęsime penktąsias pražangas gavo Mantas Kalnietis ir Andrius Aleksandrovas. Lyderių netektis užkirto Lietuvos rinktinei kelią į pergalę. Slovėnijos komanda tiksliau sužaidė antro pratęsimo pabaigą ir laimėjo rezultatu 100:94.

Lietuvos rinktinėje nesulaikomas buvo Martynas Pocius, pelnęs 34 taškus ir atkovojęs 9 kamuolius. Įspūdingai rungtyniavo žalgirietis Andrius Aleksandrovas, kurio sąskaitoje – 23 taškai ir 8 po krepšiais sugriebti kamuoliai. Kitas „Žalgirio“ atstovas Mantas Kalnietis pelnė 12 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Po pralaimėjimo slovėnams lietuviai parado galimybę patekti į Europos čempionato pusfinalį. Paskutiniame ketvirtfinalio E grupės mače Lietuvos jaunimo rinktinė rytoj dėl trečios vietos rungtyniaus su Prancūzijos ekipa, kuri šiandien rezultatu 58:60 parlaimėjo serbams. Serbijos ir Juodkalnijos bei Slovėnijos rinktinės tęs kovą dėl medalių pusfinalyje.