Lietuvos rinktinė Europos jaunimo čempionate liko septinta 0

(http://www.krepsinis.net/) Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate Izmire (Turkija) Lietuvos rinktinė rungtynėse dėl 7 vietos rezultatu 82:78 nugalėjo Graikijos bendraamžius.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo mūsiškiai, kurie išsiveržė į priekį 22:14, tačiau graikai ne tik sumažino, tačiau ir išlygino rezultatą. Pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatui esant lygiam – 22:22. Antrajame kėlinuke lietuviams, po Manto Kalniečio tritaškio, pavyko įgyti dviženklę persvarą – 34:24. Solidų pranašumą mūsiškiai išlaikė iki pat didžiosios pertraukos – 49:40.

Po didžiosios pertraukos situacija aikštėje nesikeitė: lietuviai neiššvaistė savo pranašumo ir trečiąjį kėlinuką užbaigė pirmaudami 66:58. Paskutinėje rungtynių dalyje, likus žaisti 4 min., komandas jau skyrė 13 taškų – 78:65. Vis dėlto graikai sugebėjo sumažinti deficitą iki 4 taškų, tačiau laiko kovoti dėl pergalės nepakako.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė Martynas Pocius, pelnęs 25 taškus ir atkovojęs 5 kamuolius, Mantas Simonavičius – 13, Povilas Butkevičius – 12 (12 atk. kam.), Vilmantas Dilys – 10, Mantas Kalnietis (8 rez. perd.) ir Giedrius Kurtinaitis – po 8, Andrius Aleksandrovas – 4, Žydrūnas Kelys – 2.

Graikams D.Verginis surinko 21 tašką, N.Šakota – 18 (6 atk. kam.), D.Lolas – 10 (8 atk. kam.).