Kauno „Žalgiris“ pristatė dar vieną naujovę – savo struktūroje turės elektroninio sporto šaką (VIDEO) 10

Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje Kauno „Žalgiris“ pranešė prisijungiantis prie elektroninio sporto ir atidarantis naują klubo padalinį.

Natūralu, kad spartus elektroninio sporto augimas vis dažniau sulaukia dėmesio ir tarp tradicinių sporto organizacijų – savo elektroninio sporto padalinius turi tokie garsūs klubai kaip „Paris Saint Germain“,  „FC Schalke 04“, „Valencia“, „Baskonia“ bei daugelis kitų, o šalia jų greitu metu atsidurs ir Kauno „Žalgirio“ vardas.

„Žalgiris“ žengia koja kojon su inovacijomis

Kauno „Žalgirio“ klubo direktorius Paulius Motiejūnas teigia, kad naujo padalinio sukūrimas yra natūralus žingsnis siekiant neatsilikti nuo sporto pasaulį užgriuvusių naujovių ir tikisi, kad „Žalgirio“ komandos vardas esporto pasaulyje pradės skambėti garsiau.

„Esportas suteikia galimybę atkreipti jaunos auditorijos dėmesį. Tai – sparčiausiai auganti šiuolaikinių medijų industrija. Visgi Lietuvoje trūksta švietimo apie šią sporto šaką, todėl ateiname į pagalbą Lietuvos žaidėjams-profesionalams ir norime jiems padėti įsitvirtinti esporto rinkoje“, – teigė P.Motiejūnas, pridūręs, kad tokį žingsnį itin sveikina Eurolygos vadovybė.

Komandos partnerių UAB „TeleSoftas“ verslo vystytojas bei Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos (LŽKA) valdybos narys Artūras Rumiancevas teigė, kad pirmasis Kauno „Žalgirio“ žingsnis į elektroninį sportą gali tapti katalizatoriumi ir pakeisti vyraujančią neigiamą nuostatą apie kompiuterinių žaidimų gerbėjus.

„Profesionalaus kompiuterinių žaidimų žaidėjo karjeros siekiantys jaunuoliai supratimo iš artimųjų sulaukia ypač retai. Ši profesija jiems atrodo išgalvota, tačiau taip tikrai nėra. Štai pavyzdžiui esporto gimtine laikomoje Pietų Korėjoje profesionalūs žaidėjai – tikros žvaigždės ir yra aukštinami labiau nei tradicinio sporto atstovai. Naujas esporto padalinys garsiausiame Lietuvos sporto klube turėtų užtikrinti, kad geriausių rezultatų siekiantys žaidėjai, kurių mūsų šalyje yra išties daug, turės tvirtą užnugarį garsinant Lietuvos  ir „Žalgirio“ vardą didžiausiuose užsienio renginiuose“, – pasakojo A.Rumiancevas.

Profesionalų komandos trijuose populiariausiuose žaidimuose

Naujoji „Žalgirio“ esporto komanda yra kuriama jau keletą metų Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse turnyrų laurus skinančių elektroninio sporto organizacijų „Gameplay DNA“ bei „Baltic Elite“ pagrindu. Kauno „Žalgirio“ esporto ekipa ruošiasi varžytis pasaulyje ypač populiariuose „Counter Strike: Global Offensive“, „League of Legends“ bei „Heartshtone“ žaidimuose.

„Counter Strike“ čempionatuose „Žalgiriui“ atstovaus Dominykas Garbauskas, Regimantas Macilevičius, Tomas Urbonas, Aurimas Zablockis, Grantas Jezerskis ir komandos treneris Teodoras Poškus.

„League of Legends“ komandos sudėtį sudarys Einoras Laskis, Ernestas Labanauskas, Dalius Žukauskas, Edgaras Strazdauskas, Domantas Laskis ir Redas Pakalnis.

„Hearthstone“ komandoje žais geriausias Lietuvos žaidėjais laikomi Tomas Dailidonis ir Džiugas Martinkėnas.

Artimiausi „Žalgirio“ esporto pasirodymai jau šią savaitę

Naujai pristatytos esporto komandos jau pradėjo pasiruošimą artimiausiems elektroninio sporto turnyrams. Ateinantį savaitgalį Kauno sporto halėje bus surengtas jau 15 metų iš eilės mūsų šalyje vykstantis „InfoShow Lan Party“ turnyras, kuriame savo pirmojo išbandymo sulauks ir „Žalgirio“ esporto žaidėjai.

„Žalgirio“ direktorius P.Motiejūnas teigė, kad tai išties simboliškas įvykis, nes naujoji „Žalgirio“ ekipa savo pasirodymą pradės ten, kur ir prasidėjo turtinga šio klubo istorija.

„Kauno sporto halėje užaugo ištisos krepšininkų kartos, o technologijoms sparčiai žengiant į priekį dabar „Žalgirio“ vardas nuskambės ir esporto plotmėje. Neabejojame, kad netolimoje ateityje tokie turnyrai vyks ir „Žalgirio“ arenoje. Viziją rengti esporto turnyrus yra išreiškusi ir Eurolyga“, – sakė „Žalgirio“ direktorius.

„Žalgirio“ komandos vėliau savo pasirodymus tęs kituose Europos turnyruose: „BESL“, „ESEA“, „Dreamhack“ ir daugelyje kitų. Komandos žaidėjai taip pat turi išsikėlę tikslą per artimiausius metus kvalifikuotis į aukščiausias pasaulio esporto lygas ir parodyti, kad lietuviai taip pat gali konkuruoti su geriausias pasaulio žaidėjais.

Komentarai

 1. Liux

  Galima būtų ir nicknames surašyt visų žaidėjų, manau daugiau žinomi pagal juos, ne tikruosius vardus :)

 2. Hisoka

  Idomiai

 3. Janis

  Great joob! Welcome to Baltic eSports League! http://www.besl.pro

 4. Senukai

  PUBG Team inc ?

 5. ChaosPiper

  Kur dota2 ? Kam tas senovinis league ?

 6. Su1ram

  Sėkmės vaikinai turnyruose. Ir sėkmės per lan party. Jau turite fanai kuris jus palaikys

  ,

 7. Aklas

  2020 ESL Kaunas. Ir Zalgirio skanduotes.

 8. Lukas

  Tikrai geriau apsvarstykit įtraukti Dota 2 į e sporto žaidimų sąrašą.

 9. Zalgirio fanas

  O kur bus ir kada galima stebeti kiekviena zaidima ? Ar bus tokia galimybe ?

 10. Dočike

  Norėtųsi ir Dota 2, rimtesni turnyrai vyksta bei piniginiai prizai šiame žaidime