Eurolygos varžovę įveikęs „Žalgiris“ žais „Gloria Cup 2018“ turnyro finale (VIDEO) 1

Turkijoje vykstančiame „Gloria Cup 2018“ turnyre Kauno „Žalgiris“ po permainingos kovos 83:79 (32:15, 12:18, 18:27, 21:19) pranoko Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus ir sekmadienį žais turnyro finale.

Rungtynių pradžioje „Žalgirį“ ant savo pečių tempė du krepšininkai Brandonas Daviesas ir Paulius Jankūnas – 11:4. Netrukus prie jų prisijungė iš toli pataikęs Matas Jogėla, o po sėkmingų Thomaso Walkupo bei B.Davieso epizodų skirtumas išaugo iki 24:13. Itin rezultatyvų kėlinį vainikavo tritaškį smeigęs Artūras Milaknis ir taškų kraitį prasiveržimu atsidaręs Donatas Sabeckis – 32:15.

Antrajame kėlinyje savo žodį tarė dėjimu lankų tvirtumą patikrinęs Aaronas White‘as (36:15), dvitaškiu savo devintąjį tašką rinko komandos kapitonas P.Jankūnas – 38:18. Nors toliau sunkiai sustabdomą puolimo arsenalą demonstravo B.Daviesas, savų ginklų suradę „Anadolu Efes“ krepšininkai ilsėtis keliavo iki 44:33 nurėžę žalgiriečių persvarą.

Trečiąjį kėlinį gerai pradėjo Nate‘as Woltersas – 49:37. Po dviejų iš eilės A.Milaknio tritaškių kauniečiai dar užtikrintai pirmavo 55:39, bet tada aukštesnę pavarą įjungė pavojingai artėję varžovai (55:48). Komandai sunkiu metu tolimą šūvį su sirena smeigė A.White‘as, apie save priminė D.Sabeckis, tačiau prieš lemiamą rungtynių atkarpą skirtumas ištirpo iki 62:60.

Ketvirtojo kėlinio pradžia vėl priklausė kauniečiams, kurių gretose iniciatyvos ėmėsi T.Walkupas ir N.Woltersas – 71:60. Įsijautęs N.Woltersas apdovanojo varžovą bloku, netrukus pats smeigė tritaškį, taip padėdamas rimtus pamatus pergalei – 74:62. Dar vienu tritaškiu turkus baudė A.Milaknis, o ramiai jaustis leido apie save priminęs P.Jankūnas – 81:74. Vis tik ginklų sudėti „Anadolu Efes“ krepšininkai nesiruošė ir atgaivino intrigą (81:79). Pergalę Lietuvos čempionams rezultatu 83:79 taikliais baudų metimais įtvirtino T.Walkupas.

„Žalgiris“: B.Daviesas 16 (6/9 dvit., 7 atk. kam.), A.Milaknis 14 (4/5 trit.), N.Woltersas 13 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), P.Jankūnas 11 (3 per. kam.), T.Walkupas 10, A.White‘as 7, M.Grigonis 5 (3 per. kam.), D.Sabeckis 4, M.Jogėla 3, A.Kavaliauskas 0, L.Birutis 0, R.Jokubaitis 0.

„Anadolu Efes“: R. Beaubois 22, A.Moermanas 15, J.Andersonas 14 (2 per. kam.).