P.Jankūno svarbą „Žalgiriui“ išskyręs Š.Jasikevičius: „Jis – geriausias kamuolių kovotojas Eurolygos istorijoje“ (VIDEO) 0

BasketNews.lt inf.

Kauno „Žalgirio“ ilgametis kapitonas Paulius Jankūnas šį sezoną tapo daugiausiai kamuolių Eurolygos istorijoje atkovojusiu krepšininku, o šia proga oficialus lygos tinklalapis paruošė vaizdo reportažą apie 35-erių veteraną.

Zachas LeDay su Jocku Landale‘u išskyrė komandos draugo Eurolygos legendos statusą bei profesionalumą už aikštelės ribų, o „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius sunkiai įsivaizduotų klubo sėkmę pastaraisiais metais be P.Jankūno.

„Mes buvome vienoje rūbinėje su juo tiek nacionalinėje rinktinėje, tiek „Žalgiryje“ ir yra labai sunku įsivaizduoti Kauno klubo sėkmę be Pauliaus per visus šiuos metus“, – sakė Š.Jasikevičius.

Nuo 2003-ųjų Eurolygoje žaidžiantis P.Jankūnas per šį laikotarpį atkovojo 1816 kamuolių ir yra lygos rekordininkas.

„Jis yra geriausias kovotojas dėl kamuolių Eurolygos istorijoje. Niekas daugiau nėra atkovojęs kamuolių, tai – paprasta. P.Jankūnas savo departamente yra geriausias“, – aukštaūgio išskirtinumą komentavo Š.Jasikevičius.

„Nuo karjeros pradžios kovojimas dėl kamuolių buvo mano stiprybė, – savo žaidimą komentavo P.Jankūnas. – Kai kurie žaidėjai yra metikai, kai kurie kovotojai dėl kamuolių, dar kiti yra taškų rinkėjai. Tai ateina natūraliai.“

P.Jankūnas šį sezoną sau už nugaros pagal atkovotus kamuolius paliko Madrido „Real“ legendą Felipe Reysesą, kuris su 1793 kamuoliu rikiuojasi antroje pozicijoje Eurolygos istorijoje.

„Kai buvome jaunesni, prisimenu, kad kovėmės labai daug ir tuomet neskaičiavome kamuolių. Jis (Reyesas) yra geras kovotojas, aš taip pat mėgstu pasiimti savo kamuolius ir labai džiaugiuosi, jog galiu lygiuotis su tokia legenda“, – savo mikrodvikovas su ispanu prisiminė „Žalgirio“ kapitonas.

Nuo 2003-ųjų P.Jankūnas „Žalgiryje“ nerungtyniavo tik 2009–2010 m. sezone, kai atstovavo Maskvos srities „Chimki“ klubui.

Grįžęs į Kauną 2010-aisiais P.Jankūnas iškart buvo paskirtas daugkartinių Lietuvos čempionų kapitonu ir tapo šio miesto komandos sirgalių numylėtiniu bei pergalių simboliu.

„Fanai yra neįtikėtini nuo pirmo sezono iki dabar, – Kauno klubo sirgalius gyrė P.Jankūnas. – Jie palaiko „Žalgirį“ labai stipriai ir kai arena yra pilna, žaisti joje yra labai smagu bei tai suteikia papildomos energijos.“

„Žalgiris“ man yra ne klubas, o tiesiog namai, – tęsė žalgirietis. – Tai – aistra, šeima, viskas. Aš užaugau čia ir tapau senas čia.“

205 cm ūgio krepšininkas taip pat per karjerą Eurolygoje yra pelnęs 3047 taškus ir pagal šį komponentą rikiuojasi penktas.