M.Schilleris: „Zenit“ – gynybinė komanda, gerai atakuojanti varžovų silpnąsias vietas“ (VIDEO) 0

Tautvydas Kubilius, Krepsinis.net

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį namuose priims po truputį po kovos su koronavirusu įsibėgėjančią Sankt Peterburgo „Zenit“ komandą. Prieš artėjantį susitikimą kauniečių vyriausiasis treneris Martinas Schilleris išskyrė varžovų stipriąsias puses.

„Būsimas varžovas gerai žaidžia išvykose – jie laimėjo 4 rungtynes žaisdami ne namie. Akivaizdu, kad norime sustabdyti jų tokį pasirodymą ir pasiimti pergalę. „Zenit“ yra gynybinė komanda, kuri puolime gerai išnaudoja Kevino Pangoso „pikenrolus“. Taip pat turi gerų snaiperių kaip Austinas Hollinsas, K.C.Riversas ir Billy Baronas, o arčiau krepšio Willą Thomasą bei Alexą Poythresą „pikenrole“. Nors jie tikrai turi ginklų puolime, vis tiek tai daugiau gynybinė komanda“, – dėstė M.Schilleris.

– „Žalgiris“ pastaruoju metu turėjo problemų su varžovų snaiperiais. Ar tai neramina prieš šias rungtynes?
– Taip, tai yra vienas iš rūpesčių, ypač, kai vienu metu aikštėje gali būti daug žaidėjų, galinčių pataikyti. K.Pangosas taip pat yra geras metikas, tad gali būti net trys snaiperiai vienu metu. Turi apriboti jų metimus, bet kai vienu metu rungtyniauja net keli snaiperiai, tuomet negali tiek eiti į pagalbas, todėl tai tikrai yra vienas iš pagrindinių rūpesčių.

– Kas akcentuojama buvo pastarosiose keliose treniruotėse?
– Ruošėmės rungtynėms su „Zenit“. Turėjome įtemptą tvarkaraštį, nes žaidėme 4 rungtynes per trumpą laiką. Per paskutines dienas ruošėmės būtent šiam mačui.

– Pastaruosius 4 mačus per pirmąją rungtynių pusę varžovai vidutiniškai pelnė po 49,5 taško. Kas tam turi įtakos ir kaip tai pakeisti?
– Turėjome problemų rungtynių pradžiose ir tam, kad išliptumėme iš tų duobių – mes turėjome investuoti daug energijos, kurios vėliau pritrūkdavo. Svarbu įnešti tinkamos energijos, kai komanda krinta į duobę. Reikia nesubyrėti, kai žaidi atkarpą 0:6 ir nepaversti jos 0:16. Tokiose situacijose svarbu neįkristi į per daug gilias duobes.

– Turėjote pokalbį su Ettore Messina po rungtynių Milane. Apie ką kalbėjotės?
– Esu dirbęs su keletu jo draugų, tad pakalbėjome ne tik apie krepšinio dalykus.

– Kokios pagrindinės būsimo varžovo Xavi Pascualio idėjos?
– Gerai organizuota gynyba bei gebėjimas puolime išnaudoti savo stipriąsias puses. Jis kiekvienose rungtynėse gana aiškiai parenka, per kur atakuoti varžovus. Jo žaidimas labai pritaikytas prie varžovų. Kiekvienose rungtynėse šią komandą matysite žaidžiančią gana skirtingai. Žaisdamas prieš jo komandą turi numatyti galimus ėjimus ir nuspėti, ką šis treneris yra paruošęs.

– Eurolygos klubo trenerio poste jau esate 10 rungtynių. Ką pasiėmėte iš šios patirties?
– Turėjome gerą startą ir bendras dešimties mačų rezultatas dabar yra pozityvus. Didžiausias iššūkis yra pats darbas. Iššūkiai yra žaidžiant su kiekvienu varžovu, kurie yra paties aukščiausio lygio. Mėgaujuosi tuo lygiu, kuriame galiu dirbti, ir krepšinio kokybe jame.

3840x530