Kauno „Spyris“ darsyk nuskriaudė Saulės miesto komandą 0

Pirmojo „SMScredit.lt A lygos“ rato dvikovoje nugalėjęs „Šiaulius“ dėka paskutinę rungtynių minutę įmušto įvarčio, Kauno „Spyris“ darsyk nuskriaudė Saulės miesto komandą po taiklaus Giussepes Palmos smūgio jau per rungtynių arbitro pridėtą laiką – 2:1 (1:1) ir turnyro lentelėje pakilo į penktąją vietą. Pergalės skonio čempionate dar neragavę šiauliečiai patyrė aštuntą nesėkmę.

Aktyviau rungtynes pradėję svečiai išsiveržė į priekį po Ramūno Radavičiaus realizuoto baudinio 11-ą minutę, skirtą už Roko Sikorskio bereikalingą pražangą prieš Edviną Jasaitį. Jurijus Fomenka prasiveržė link galinės linijos, šiauliečiams aikštės viduryje perėmus kamuolį, ir perdavimo surado visiškai laisvą Sergijų Semeniuką. Ukrainiečio smūgį blokavo po kojomis kritęs Paulius Daukša, bet prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubo „Šiaulių“ saugas ir buvo nugriautas akimirką pavėlavusio varžovo.

Persvara saulės miesto komanda džiaugėsi vos šešias minutes. Kampinio metu baudinį į savo komandos vartus „uždirbo“ E.Jasaitis, kovoje dėl kamuolio rankomis nustūmęs Giussepę Palmą. Prie 11 m. žymos stojęs Andrius Velička „Šiaulių“ vartininkui nepaliko jokių šansų.

Jau kitos „Spyrio“ atakos metu kauniečiai galėjo išsiveržti į priekį. Kamuolį perėmęs Dmitrijus Rekišas puikiais klaidinančiais judesiai „išmaudė“ Vytą Gašpuitį, bet labai stipriu smūgiu sudrebino vartų skersinį.

Netrukus perdavimo į kraštą metu kluptelėjo R.Sikorskį turėjęs prižiūrėti Tomas Rapalavičius, bet komandos draugui į pagalbą atskubėjęs V.Gašpuitis spėjo blokuoti į baudos aikštelę įsiveržusio kauniečio smūgį.

Artėjant pertraukai, porą kartų komandą gelbėti teko Deividui Mikelioniui. Kartą vartininkas atrėmė be priežiūros palikto S.Semeniuko smūgį, vėliau pademonstravo puikią reakciją ir atmušė stiprių ir pavojingą J.Fomenkos šūvį.

„Spyrio“ treneriams teko atlikti priverstinį keitimą, kadangi rungtynių tęsti nebegalėjo traumą patyręs Darius Šinkūnas, jį pakeitė Lukas Sendžikas.

Antrą rungtynių pusę „Spyris“ pradėjo labai galingai, uždarydami svečius jų aikštės pusėje. Pasinaudoję kiaura svečių gynyba, Laikinosios sostinės futbolininkai keletą kartų iššoko prieš vartus, savo progų neišnaudojo A.Velička ir D.Rekišas. Vėliau po labai pavojingo ir aštraus legionieriaus iš Baltarusijos perdavimo link vartų vos į savo vartus neįsimušė T.Rapalavičius.

Kėlinio viduryje „Šiauliai“ perėmė iniciatyvą, tačiau pavojingus momentus kūrė kauniečiai, rengdami aštrias greitas atakas. 71-ą minutę D.Rekišas prie savęs sutraukė kelis varžovus, padarydamas viską, kad pasižymėtų G.Palma, bet link vartų atskubėjusio italo smūgis nebuvo stiprus ir P.Valinčius kamuolį sugavo be didesnių sunkumų.

Vėliau pasižymėti galėjo ir pats D.Rekišas, bet labai aktyviai žaidęs baltarusis nepataikė į vartus smūgiu pažeme, A.Veličkai paridenus kamuolį į palankią poziciją smūgiui.

Jau per arbitro pridėtą laiką puikiai sužaidė L.Sendžikas. Krašto saugas prasiveržė iki galinės linijos, privertė vartus palikti P.Valinčių ir atliko tikslų perdavimą G.Palmai, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į vartų tinklą, pakartojant pirmųjų rungtynių scenarijų.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Šios rungtynės mums buvo geresnės. Suradome tą optimalią sudėtį, mūsų žaidimas stabilizavosi. Tikėjomės, kad namuose turėtume pasiekti teigiamą rezultatą, kas ir įvyko. Jausmai dar tikrai neplūsta, nes čempionate laukia dar daug rungtynių. Mums toliau reikia neužriesti nosies, kruopščiai treniruotis ir kiek įmanoma gerint žaidimą. Žaidimas buvo apylygis, bet progų mes turėjome daugiau. Pirmajame kėlinyje pataikėme į virpstą, antrajame pritrūko sėkmės išnaudojant geras situacijas. Manau, pelnytai laimėjome. Priverstiniai keitimai įneša korekcijas. Neaišku, kaip žaidėjas, neplanuotas keitimas, įeis į rungtynes, ar jis sugebės lygiaverčiai pakeisti esamą žaidėją, kuris gavo traumą. Grįžti į S.Dariaus ir S.Girėno stadioną – geras jausmas, nes natūrali žolė yra natūrali žolė, ir čia jaučiamės kaip šeimininkai.“

Lukas Sendžikas („Spyris“): „Pats žaidimas, kurį žaidžiu, dar netenkina, bet tas rezultatyvus perdavimas rungtynių pabaigoje duoda labai didelę motyvaciją ir po tokių rungtynių lieku patenkintas. Čia žaisti maloniau – čia mano pirmosios komandos „FBK Kaunas“ buvęs namų stadionas. Ne vienus metus čia žaidžiau namų rungtynes, tuo labiau, natūrali aikštė, ne sintetika, ir žmonių atėjo. Viskas smagu. Sakyčiau, komandos visiškai apylygės. Laimėjo ta, kuriai labiau pasisekė. Galbūt namų sienos padėjo.“

Komentarai