Nepavyko pasipriešinti Vilniaus „Žalgiriui“ 0

Per paskutines dvejas „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes įmušęs 12-ą įvarčių Vilniaus „Žalgiris“ nesumažino apsukų dvikovoje prieš Kauno „Spyrį“. Pirmajame kėlinyje nesugebėję pralaužti svečių gynybinių užtvarų po pertraukos Andro Švrljugos į priekį vedami vilniečiai be atsako įmušė keturis įvarčius, pratęsdami labai rezultatyvią atkarpą čempionate – 4:0 (0:0).

Pirmajame kėlinyje sostinės komanda kontroliavo kamuolį, tačiau sukurti pavojingų momentų neleido labai patikimai žaidusi „Spyrio“ gynyba, perskaitydavusi visus pavojingai galėjusius tapti perdavimus į laisvus plotus. Arčiausiai įvarčio „Žalgirio“ gretose buvo P.Janušauskas. Kėlinio viduryje saugo smūgį iš labai aštraus kampo atrėmė svečių vartininkas. Po kelių minučių visiškai laisvam saugui atšoko kamuolys baudos aikštelėje, bet jo smūgis skriejo pro šalį.

Laukęs progų greitiems išpuoliams „Spyris“ savo momento sulaukė 36-ą minutę. Andriaus Veličkos galingą reidą aikštės viduriu vilniečiai nutraukė pražanga labai pavojingoje vietoje šalia baudos aikštelės prieš vartus. Pats puolėjas pabandė savo laimę baudos smūgiu, bet pataikė į gyvatvorę.

Iškart po pertraukos suklydo kamuolio po perdavimo link vartų nepasiekęs Egidijus Vaitkūnas. Be priežiūros palikto kauniečio Jevgenijaus Morozo labai stiprų smūgį atmušus Sauliui Klevinskui, kamuolys galėjo įriedėti į vartus, bet komandą išgelbėjo ant linijos stovėjęs Jurijus Kendyšas.

Netrukus į „Spyrio“ vartus krito įvartis. Pakėlus kampinį, Linas Pilibaitis nežymiu lietimu šiek tiek pakeitė kamuolio skriejimo kryptį, o už gynėjų nugarų be priežiūros paliktas A.Švrljuga išvedė čempionus į priekį 51-ą minutę.

Po įvarčio „Žalgiris“ atsipalaidavo ir ėmė kurti pavojingus momentus. Dusyk M.Stoniui teko gelbėti komandą po V.Lukšos ir J.Kendyšo smūgių, bet „Spyrio“ vartininkas buvo bejėgis prieš labai gražų L.Pilibaičio šūvį į tolimą vartų kampą 61-ą minutę. Saugą į patogią smūgiui poziciją išvedė P.Janušauskas.

Antrąjį savo įvartį pelnė A.Švrljuga, uždaręs aštrų M.Kuklio perdavimą, pažeme perpjovusį kone visą svečių baudos aikštelę.

Sušvelninti rezultatą 70-ą minutę galėjo Tomas Bučma. Saugas atsidūrė greito „Spyrio“ išpuolio smaigalyje, bet pasiuntė kamuolį greta virpsto.

Lygos debiutantų triuškinimą „Žalgiris“ baigė 81-ą minutę. Du įvarčius įmušęs A.Švrljuga į savo sąskaitą įsirašė ir rezultatyvų perdavimą, po kurio labai aukštai pašokęs Elivelto smūgiu galva nepaliko M.Stoniui jokių šansų.

Martynas Pocius/alyga.lt

Komentarai