Kauno „Žalgirio“ regbininkams – „Top“ lygos bronzos medaliai 0

Baltijos regbio „Top“ lygos mažajame finale praėjusių metų vicečempionas Kauno „Žalgiris“ namuose 37:20 (13:9) nugalėjo ambicingai „Top“ lygoje debiutavusią „Šiaulių“ ekipą ir iškovojo bronzos medalius.

Jaunieji šiauliečiai pirmajame kėlinyje dar pirmavo 10:8, bet paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis žeminimą atlikę žalgiriečiai gavo papildomo įkvėpimo ir antroje mačo pusėje įrodė savo pranašumą.

Žalgiriečiams net 27 taškus pelnė Paulius Sugintas, po 5 – Gytis Derenčius ir Saidas Baltrušaitis. „Šiaulių“ gretose 10 taškų surinko Vaidas Kizilaitis, 5 – Justinas Mėlinis, 3 – Dominykas Matuzevičius, 2 – Matas Miežys.

Geriausiu žaidėju „Žalgirio“ komandoje pripažintas Arnas Staniulis.

„Pirmajame kėlinyje nemažai įtakos turėjo tai, kad žaidėme prieš vėją ir saulę, o varžovai tą puikiai išnaudojo. Mes turėjome daug gintis. Antrajame kėlinyje supratome, kad turime aikštės pranašumą, labai gerai pradėjome antrąją pusę. Taip pat labai didelę įtaką turėjo mūsų žeminimas pirmojo kėlinio pabaigoje. Po skaudaus pralaimėjimo pusfinalyje pradėjome analizuoti, kodėl nusileidome. Padarėme išvadas ir šįkart parodėme, ką mokame“, – po rungtynių kalbėjo žalgirietis A.Staniulis.

Šeštadienį Lietuvos regbio rinktinė Šiauliuose pradės Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyrą ir pirmajame mače susitiks su Čekijos ekipa.

Tarp Lietuvos rinktinės kandidatų yra net dešimt žalgiriečių: Paulius Sugintas, Domantas Bagužis, Dainius Tamoliūnas, Aurimas Streckis, Domantas Tautkus, Arnas Staniulis, Kasparas Krasauskas, Naglis Dunčikas, Tautvydas Mažylis ir Tautrimas Mažylis.