NKL: žalgiriečiai pademonstravo charakterį, tačiau baigė pasirodymą pirmenybėse 0

Kauno „Žalgiris-2“ dar du kartus surėmė ginklus Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio serijoje su Jonavos „Petrochemos“ komanda. Po atkaklių ir permainingų kovų dvi reikalingas pergales iškovojo labiau patyrę varžovai, kurie triumfavo serijoje 1:3 ir užbaigė jauniausios čempionato komandos sezoną.

Pirmoji akistata vyko Jonavoje. Ten dubleriai sunkiai pradėjo mačą be pagrindinio komandos atakų organizatoriaus Vido Ginevičiaus (5:15), tačiau vėliau išlygino žaidimą ir, vedami Martyno Sajaus, laimėjo pirmąją rungtynių pusę – 42:39. Trečiasis kėlinys nieko neišsprendė bei prieš lemiamas minutes minimalų pranašumą turėjo šeimininkai – 55:56. Ketvirtąjį ketvirtį galingai pradėjo „Petrochema“ (59:71). Kauniečiai rankų nenuleido (67:71), bet užtikrintai mačą užbaigė ir serijos rezultatą persvėrė varžovai – 67:75.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 14 (7 atk. kam.), L.Beliauskas 10 (3 per. kam.), M.Sajus 10 (11 atk. kam.), R.Miniotas 7 (10 atk. kam.), M.Varnas 6, M.Echodas 6 (6 atk. kam.), N.Barauskas 4, K.Žemaitis 4, A.Kojenetsas 4, L.Birutis 2.

„Petrochema“: E.Aniulis 17 (7 atk. kam., 2 per. kam.), R.Verbickas 13, L.Grabauskas 11 (2 per. kam.), A.Urbonas 9 (7 atk. kam.).

Už kelių dienų žalgiriečiai savų žiūrovų akivaizdoje stojo į žūtbūtinį mušį dėl išlikimo. Be sergančio V.Ginevičiaus ir iš aikštės pašalinto Pauliaus Valinsko mačą baigę kauniečiai pademonstravo kovingumą, panaikino dviženklį deficitą, bet fortūna rungtynių pabaigoje šypsojosi „Petrochemos“ krepšininkams – 72:74.

Rungtynes užtikrintai pradėjo „Žalgiris-2“ – 8:4. Galingu dėjimu pasižymėjo aktyviai žaidęs Martynas Echodas (11:8), tačiau po pirmųjų dešimties minučiu priekyje buvo svečiai – 16:17.

„Petrochema“ ėmė vieną kamuolį po kito puolime, pastariesiems atsirišo rankos atakuojant iš toli ir dubleriai atsidūrė labai sunkioje situacijoje – 18:33. Žalgiriečiams pavyko stabilizuoti padėtį antroje ketvirčio dalyje, o prie to labiausiai prisdėjo aštrius reidus rengęs Martynas Varnas – 31:39.

Trečiasis ketvirtis šeimininkams prasidėjo itin nemaloniai, kadangi už antrąją nesportinę pražangą iš aikštės išvarytas buvo P.Valinskas, o „Petrochema“ krovėsi pranašumą – 35:48. Nepaisydami visų netekčių ir sudėtingos padėties dubleriai atsitiesė: tritaškį smeigė Laurynas Beliauskas, efektingu žaidimu prie deficito mažinimo prisidėjo M.Varnas ir Laurynas Birutis – 49:50. Tiesa, prieš ketvirtąjį kėlinį jonaviečiams pavyko susigrąžintį saugesnį atotrūkį – 51:58.

Ketvirtajame kėlinyje apie save priminė Martynas Sajus, tolimu metimu pasižymėjo Kristupas Žemaitis – 59:61. „Petrochema“ pabandė nutolti (59:66), bet kauniečiai visiškai perėmė iniciatyvą ir likus minutei jau buvo priekyje – 69:68. Po M.Echodo baudų, likus 19 sekundžių, „Žalgiris-2“ dar kartą persvėrė rezultatą (71:70), tačiau tritaškį smeigė Tadas Sebežiovas – 71:73. Ant bedugnės krašto atsidūrę žalgirečiai turėjo 10 sekundžių pergalei išplėšti, bet rezultatyvios atakos surengti nepavyko ir pergalę šventė Jonavos krepšininkai – 72:74.

„Žalgiris-2“: M.Echodas 14 (8 atk. kam.), L.Beliauskas 11 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), M.Varnas 11, M.Sajus 11 (4/4 dvit.), L.Birutis 9, R.Miniotas 8 (8 atk.kam., 2 per. kam., 3 blk.), K.Žemaitis 4, P.Valinskas 2, N.Barauskas 0.

„Petrochema“: L.Grabauskas 15 (5 atk. kam., 2 per. kam.), E.Aniulis 12 (2 per. kam.), K.Šarukas 12 (2 blk.).