Jaunieji žalgiriečiai Madride pralaimėjo „Unicaja“ jaunimui 0

Kauno „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai neišlaikė turėtos persvaros bei pralaimėjo ir antrąsias Eurolygos jaunimo turnyro rungtynes. Kauniečiai Madride nusileido Malagos „Unicaja“ aštuoniolikmečiams 73:78 (23:16, 17:16, 16:19, 17:27) ir prarado šansus kovoti dėl patekimo į turnyro finalą.

Priešingai nei vakar, rungtynių pradžioje „Žalgiris“ ilgai nesižvalgė: tritaškius realizavo Laurynas Beliauskas ir Mykolas Dieninis, po krepšiu dominavo Martynas Echodas ir Laurynas Birutis – 14:8. Įgiję apčiuopiamą pranašumą žalgiriečiai jį išlaikė po Martyno Varno tritaškio ir Gyčio Masiulio dėjimo bei pirmąjį ketvirtį baigė pirmaudami – 23:16.

Antrojo kėlinio pradžia sėkmingiau klostėsi ispanams, kurie spurtavo ir greitai išlygino rezultatą – 23:23. Po paprašytos Tomo Masiulio minutės pertraukėlės lyderio vaidmens ėmėsi M.Echodas, po puikiai išpildyto derinio tritaškį smeigė L.Beliauskas ir kauniečiai vėl truktelėjo į priekį (32:25). Martyno Varno rezultatyvius perdavimus taikliais tolimais metimais pavertė M.Dieninis ir L.Beliauskas bei ilsėtis „Žalgirio“ krepšininkai išėjo turėdami saugų atotrūkį – 40:32.

Greitus taškus prasidėjus trečiajam kėliniui rinko M.Varnas, bet po to daugiau nei 3 minutes žalgiriečiams krepšys buvo užrištas – 42:38. Tylą nutraukė M.Echodo dėjimas ir Arnoldo Kulbokos tritaškis, o M.Varno ataka „2+1“ padidino atotrūkį iki 10 taškų (50:40). Kiek vėliau tą patį atliko ir G.Masiulis (56:44), bet per paskutines 40 kėlinio sekundžių „Unicaja“ surinko net 7 taškus – 56:51.

Spausdami žalgiriečius po visą aikštę ispanai pratęsė spurtą iki 11:0 ir vėliau iki 21:2. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui M.Varnas tritaškiu iš kampo švelnino rezultatą (61:65), bet varžovai ir toliau nesnaudė – 62:69. Žalgiriečiai nesudėjo ginklų ir po G.Masiulio baudos metimo, A.Kulbokos „2+1“ bei L.Beliausko 5 taškų iš eilės priartėjo iki minimumo (71:72). Perėmę kamuolį žalgiriečiai turėjo šansą persverti rezultatą, bet metimas buvo netaiklus, o po to „Unicaja“ realizavo baudų metimus – 73:78.

„Žalgiris“: M.Echodas 19 (11 atk. kam.), L.Beliauskas 16 (4 rez. perd., 4 per. kam., 10 kld.), M.Varnas 13 (8 rez. perd.), M.Dieninis 8, G.Masiulis 7 (5 atk. kam., 2 per. kam), A.Kulboka 6, L.Birutis 4 (6 atk. kam., 2 blk.), M.Andruškevičius 0, A.Veličką 0, A.Žilinskas 0.

„Unicaja“: R.Belemene 18 (8 atk. kam., 3 blk.), V.Okouo 12 (6 atk. kam.), C.Cortsas 11.