NKL: žalgiriečiai sezoną pradėjo suduodami antausį Palangos komandai 0

Beveik po pusės metų pertraukos į įnirtingų kovų ringą grįžo tituluočiausios Lietuvos krepšinio komandos dubleriai – Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkai. Žalgiriečiai savaitgalį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse sužaidė dvejas rungtynes.

Penktadienį Tomo Masiulio auklėtinių išvykoje laukė Raseinių „Rasų“ komanda. Nors raseiniškiai praėjusį sezoną nužygiavo iki pat ketvirtfinalio, šįkart dublerių tai nebaugino, ir šie ketvirto kėlinio pradžioje turėjo solidų pranašumą – 76:61. Tačiau, tuomet rungtynės pakrypo kita linkme, kuri leido pergalę švęsti varžovams – 85:86.

„Žalgiris-2“ ekipos sezoną atidarė Martyno Varno dvitaškis su pražanga, o netrukus keturis taškus pridėjo Paulius Valinskas – 7:0. Kauniečių puolimui užstrigus iniciatyvą perėmė „Rasų“ krepšininkai (7:6). Visgi, antra ketvirčio pusė priklausė žaliai-baltiems: tritaškį smeigė Regimantas Miniotas, po penkis taškus įsirašė P.Valinskas bei Kristupas Žemaitis – 20:12.

Antro kėlinio pradžia nieko blogo nežadėjo: dar vieną tolimą metimą realizavo P.Valinskas, keturiais taškais pasižymėjo Laurynas Birutis – 27:17. Netrukus svečiai įkrito į duobę ir varžovams pabėgti neleido tik taikliai baudas metęs Gytis Masiulis (32:32). Prieš pat didžiąją pertrauką solo šou surengė M.Varnas, kuris vos per dvi minutes paeiliui surinko 10 taškų ir sugrąžino savo komandai apčiuopiamą pranašumą – 44:38.

Po didžiosios pertraukos M.Varnas pratęsė įspūdingą seriją, taškus rinko L.Birutis ir Martynas Echodas – 50:42. Kėlinio metu vyko permaininga kova, kuri didelių pokyčių rezultate neatnešė (60:55). Štai ketvirčio pabaigoje pasipylė tolimų metimų kruša, kurios metu tritaškius įsūdė K.Žemaitis, M.Varnas, R.Miniotas ir P.Valinskas bei kauniečiai prieš lemiamą atkarpą jautėsi tikrais padėties šeimininkais – 72:61.

Ketvirtajame kėlinyje po M.Varno ir P.Valinsko taškų dubleriai įgijo ir rekordinę persvarą – 76:61. „Rasai“ bandė greitais tolimais metimais keisti rungtynių eigą, ir nors, jiems tai daryti sekėsi gana neprastai, įpusėjus kėliniui priekyje vis dar buvo T.Masiulio auklėtiniai (81:73). Ramiai besiklosčiusios rungtynės pabaigoje buvo vertos tikro trilerio. Šeimininkai sparčiai mažino atsilikimą, kol galų rezultatą išlygino (81:81), svarbiu metu baudas prametė Augustinas Jankaitis, tačiau po antro pramesto metimo tritaškį smeigė kamuolį puolime nusiėmęs Valdemaras Savostjanovas bei žalgiriečiai pirmą kartą atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje – 84:81. Po minutės pertraukėlės deficitą mažino P.Valinskas, o raseiniškiai prametę dar vieną baudos metimą suteikė puikų šansą svečiams išsigelbėti – 85:83. Visgi, lemiamu metu po vieną baudą prametė M.Varnas ir G.Masiulis, tad pergale džiaugėsi Raseinių krepšininkai – 86:85.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 29 (8/11 dvit., 4/6 trit.), M.Varnas 21 (5/5 dvit.), K.Žemaitis 10 (6 rez. perd., 2 per. kam.), L.Birutis 10 (6 atk. kam.), R.Miniotas 9 (6 atk. kam.), G.Masiulis 4, M.Echodas 2, M.Sajus 0, M.Paulauskas 0, J.Švambaris 0.

„Rasai“: A.Jankaitis 27 (8 atk. kam.), V.Savostjanovas 22 (7/10 dvit., 5 atk. kam.), A.Giedraitis 14, G.Motonas 10 (7 rez. perd.).

Šeštadienį „Žalgiris-2“ krepšininkai grįžo į Kauną ir namuose priėmė praėjusių metų mažojo finalo dalyvę. Nuo pat rungtynių pradžios iki pabaigos jauniausia pirmenybių komanda laikė žaidimo gijas savo rankose ir surakinusi „Palangos“ puolimą šventė pergalę rezultatu 76:62.

Susitikimas prasidėjo itin nerezultatyviai, per pirmąsias 4 minutes taškus dubleriams rinko tik L.Birutis – 4:4. Tuomet tritaškį smeigė M.Varnas, nesustabdomai po krepšiu rungtyniavo M.Echodas ir atkarpą 13:0 laimėję žalgiriečiai priekyje buvo – 17:4. Nors varžovams pavyko nutraukti pusę kėlinio trukusį taškų badą, ketvirčio pabaigoje prabilo penkis taškus surinkęs P.Valinskas – 24:10.

Antrajame kėlinyje baudos aikštelėje toliau žibėjo „Žalgiris-2“ aukštaūgiai M.Echodas ir L.Birutis, kurių taškų dėka skirtumas tarp komandų nekito – 30:18. Tiesa, palangiškiai ketvirčiui įsibėgėjus pabudo, ir sužaidę geriausią atkarpą, jau lipo šeimininkams ant kulnų (30:25). Užstrigusį puolimą gaivino tritaškį įsūdęs K.Žemaitis bei ilsėtis žaliai-balti išėjo turėdami aštuonių taškų atsargą – 37:29.

Po didžiosios pertraukos komandos nedemonstravo rezultatyvaus žaidimo, o tai naudinga buvo priekyje buvusiems kauniečiams, kuriuos į priekį tempė M.Varnas – 47:37. Kardinalių pokyčių švieslentėje neįvyko ir antroje ketvirčio dalyje, tad prieš ketvirtąjį kėlinį „Žalgirio“ dubleriai vis dar užtikrintai pirmavo – 55:47.

Lemiamo ketvirčio pradžioje viskas toliau klostėsi pagal Laikinosios sostinės trenerių paruoštą planą: netaiklius metimus kartojo po krepšiu karaliavę M.Sajus ir M.Echodas – 61:52. Tiesa, lengvai pergalės atiduodi praėjusių metų finalinio ketverto dalyviai neketino bei kilę lemiamam šturmui kirpo atsilikimą iki penkių (64:59). Itin svarbiu metu pirmuosius savo taškus pelnė komandos kapitonas R.Miniotas, o po penkių iš eilės M.Varno taškų šeimininkai rankose laikė pirmąją sezono pergalę – 71:60. Kauniečiai klaidų nekartojo, šaltakraujiškai sumetė baudas ir privertė pirmą pralaimėjimo kartėlį pajusti „Palangos“ krepšininkus – 76:62.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 25 (4/6 trit.), M.Echodas 13 (12 atk. kam.), P.Valinskas 13 (2 per. kam.), K.Žemaitis 9 (8 atk. kam.), L.Birutis 8 (7 atk. kam.), M.Sajus 6 (7 atk. kam.), R.Miniotas 2 (6 atk. kam.), M.Paulauskas 0, J.Švambaris 0, A.Velička 0, J.Marcinkevičius 0, G.Masiulis 0.

„Palanga“: M.Jucikas 12 (5 atk. kam., 4 blk.), P.Šakinis 12 (2 per. kam.), D.Anužis 8 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), T.Garrisonas 8 (7 atk. kam.).