NKL: „Žalgirio“ dubleriai savaitgalį skynė pergales 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) turėjo pergalingą savaitgalį.

Visų pirma, kauniečių penktadienį laukė neeilinė dvikova namuose, kurios metu akis į akį susigrūmė Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ dukterinės komandos. Nors susitikimas vyko permainingai ir atkakliai, pabaigoje žalgiriečiams pavyko perlaužti rungtynių eigą ir buvo pasiekta principinė pergalė – 73:65.

Mačo pradžioje Martyno Sajaus vedami kauniečiai šovė į priekį – 8:3. Visgi, tuomet „Žalgirio“ dubleriai įkrito į duobę, o kėlinį vainikavo fantastiškas varžovų tritaškis su sirena – 8:17.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris-2“ atrado daugiau spalvų puolime, prabilo Regimantas Miniotas ir Gytis Masiulis bei švieslentė jau rodė lygų rezultatą – 23:23. Dvitaškiu su pražanga ledus pralaužė Martynas Varnas, o pirmą rungtynių pusę dėjimu užbaigė Martynas Echodas – 31:27.

Po didžiosios pertraukos itin sėkmingai po krepšiu buvo išnaudojamas M.Echodas, gavęs puikius perdavimus juos jis vertė lengvais taškais – 39:32. Antra ketvirčio pusė kiek sėkmingiau susiklostė vilniečiams, tad prieš lemiamą atkarpą šeimininkai teturėjo dviejų taškų atsargą – 49:47.

Ketvirtajame ketvirtyje apie save priminė ilgai tylėjęs M.Varnas, jo du tolimi šūviai neleido sostinės krepšininkams arti priartėti – 57:51. Itin svarbiu metu savo taškų kraitį dviem dvitaškiais atsidarė Jokūbas Švambaris, o po M.Sajaus dėjimo iš viršaus komandas skyrė trys taškai (65:62). Margirio Normanto tritaškis buvo išlyginęs rezultatą (65:65), bet emocingai sureagavęs Tautvydas Pipiras užsidirbo techninę pražangą, baudų metimus realizavo R.Miniotas ir likus 30 sekundžių arčiau pergalės buvo kauniečiai – 68:65.Per likusį laiką „Perlas-MRU“ nepasižymėjo, o pergalę įtvirtino taiklūs baudų metimai – 73:65.

„Žalgiris-2“: M.Sajus 15 (6/8 dvit., 8 atk. kam., 2 per. kam.), M.Varnas 11 (5 atk. kam.), R.Miniotas 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Žemaitis 9 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), P.Valinskas 8 (5 atk. kam., 2 per. kam.), M.Echodas 8 (7 atk. kam.), G.Masiulis 6, J.Švambaris 4. L.Birutis 2, M.Paulauskas 0, A.Velička 0.

„Perlas-MRU“: E.Jezukevičius 19 (9/12 dvit., 5 atk. kam.), M.Normantas 16 (5/7 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), D.Pipiras 6.

Intensyvus tvarkaraštis žalgiriečiams neleido kada ilsėtis ir jau kitą dieną krepšininkai rungtyniavo Joniškyje. Ten „Žalgirio“ dubleriai didelio pasipriešinimo nesulaukė bei pasiekė užtikrintą pergalę prieš „Delikateso“ komandą – 77:60.

Pati rungtynių pradžia nebuvo itin lengva. Nors taškus rinko K.Žemaitis ir R.Miniotas, šeimininkai toli kauniečių nepaleido – 8:7. Tačiau tuomet po krepšiu dominuoti pradėjo Laurynas Birutis, dvitaškį įmetė M.Varnas ir po pirmųjų dešimties minučių komandas jau skyrė dešimt taškų – 21:11.

Antrajame ketvirtyje puikiai veikė P.Valinsko ir M.Echodo tandemas, du taškus nepaisydamas pražangos realizavo K.Žemaitis – 33:18. Prieš pat didžiąją pertrauką dvitaškį įsirašė L.Birutis ir ilsėtis dubleriai išėjo tvirtai žingsniuodami pergalės link – 35:21.

Trečiąjį kėlinį sėkmingai pradėjo tritaškius įsūdę ir dar didesnę persvarą sukrovę P.Valinskas ir M.Varnas – 43:24. Solidų pasirodymą toliau tęsė M.Varnas, tritaškiais varžovus baudė R.Miniotas bei atotrūkį padidinę žalgiriečiai jautėsi tikrais padėties šeimininkais – 58:35.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje Tomas Masiulis turėjo didžiulę prabangą ir į aikštelę metė mažiau rungtyniaujančius krepšininkus. Pastarieji tikrai vaizdo negadino, taškų kraičius atsidarė Justinas Marcinkevičius ir Modestas Paulauskas bei kėliniui įpusėjus komandas vis dar skyrė 24 taškai – 66:42. Nors tuomet dubleriai kiek atleido vadeles, tai nesutrukdė jiems išsivežti lengvos pergalės iš Joniškio – 77:60.

„Žalgiris-2“: R.Miniotas 21 (4/5 trit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), P.Valinskas 12, M.Varnas 10 (4 rez. perd.), L.Birutis 9 (7 atk. kam., 2 blk.), K.Žemaitis 7, M.Echodas 7, M.Paulauskas 4, J.Švambaris 3, J.Marcinkevičius 2, M.Sajus 2 (2 blk.), A.Velička 0, G.Masiulis 0.

„Delikatesas“: D.Griškėnas 16, A.Pampikas 12 (2 per. kam.), R.Čepanonis 9.