NKL: „Žalgiris-2“ nepaliko vilčių turnyrinės lentelės kaimynams (VIDEO) 1

Penktadienį žalgiriečių laukė intriguojanti akistata su Jonavos „Petrochema-Dextera“, kuriai apmaudžiai buvo pralaimėta praėjusių metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serija.

Visgi, vienodai pirmenybėse žygiuojančių ekipų dvikova didelės intrigos šįkart neatnešė ir „Žalgirio“ dubleriai itin lengvai susitvarkė su turnyrinės lentelės kaimyne – 92:65.

Susitikimo pradžioje šeimininkai aktyviai dirbo gynyboje, rengė nuostabias greitas atakas ir solidžiai nutolo nuo pat pirmųjų minučių – 18:4. Jonavos krepšininkai bandė mažinti atotrūkį, tačiau gerai gynyboje besidarbavę dubleriai po pirmųjų dešimties minučių išlaikė dviženklį pranašumą – 22:11.

Antrojo kėlinio metu kauniečiai tęsė dominavimą, baudos aikštelėje tiesiog nesustabdomas buvo kamuoliais maitintas Martynas Sajus – 31:15. Prasiveržimais varžovų gynybą draskė Martynas Varnas, tritaškį smeigė Kristupas Žemaitis bei įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris-2“ pirmavo dvigubai – 38:19. Prieš pat didžiąją pertrauką svečiai bandė pagerinti savo situaciją, bet dar vieną tolimą bombą smeigė K.Žemaitis ir ilsėtis dubleriai išėjo užtikrintai pirmaudami – 43:26.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai kontroliavo situaciją: prabilo komandos kapitonas Regimantas Miniotas, solidų pasirodymą tęsė M.Sajus ir K.Žemaitis – 54:33. Visgi, trijų tolimų metimų dėka „Petrochema-Dextera“ atsitiesė ir įpūtė intrigos (58:46). Pajutę varžovų kvėpavimą į nugarą kiek sujudo ir aikštės šeimininkai, kuriuos į priekį truktelėjo Paulius Valinskas – 68:54.

Ketvirtasis ketvirtis prasidėjo M.Varno dvitaškiu su pražanga, dvi tolimas bombas įsūdė P.Valinskas, du taškus įsirašė Gytis Masiulis ir visi varžovų bandymai nebeteko prasmės – 79:56. Likusį laiką aikštėje pasireikšti progą gavo mažiau rungtyniaujantys žalgiriečiai, o mačą vainikavo trijų taškų vertės metimus realizavę R.Miniotas bei G.Masiulis – 92:65.

„Žalgiris-2“: M.Sajus 20 (8/11 dvit., 8 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), P.Valinskas 17, K.Žemaitis 14 (3/4 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), M.Varnas 13 (5 rez. perd.), R.Miniotas 12 (13 atk. kam.), M.Echodas 9, G.Masiulis 5, M.Paulauskas 2, J.Švambaris 0, L.Birutis 0 (5 atk. kam.), J.Marcinkevičius 0.

„Petrochema-Dextera“: R.Verbickas 19, T.Milinskas 13 (2 per. kam., 2 blk.), L.Grabauskas 10 (5 rez. perd.).

Šeštadienį kauniečiai dominavo ir susitikime su Telšių komanda. Įspūdingai varžovų atakas stabdę Tomo Masiulio auklėtiniai nepaliko vilčių „Telšiams“ ir, pasiekę trečią pergalę paeiliui, įsitvirtino ketvirtoje NKL turnyrinės lentelės vietoje – 70:49.

Rungtynės buvo gana panašios į tas, kurios vyko penktadienį Kaune. Tiesa, čia žalgiriečiams prireikė kur kas ilgesnio laiko, jog būtų įgytas solidus atotrūkis. Po pirmųjų nerezultatyvių dešimties minučių priekyje netgi buvo telšiškiai – 11:13.

Visgi žaliai-baltiems antro kėlinio viduryje pavyko truktelėti į priekį, o prie to labiausiai prisidėjo baudos aikštelėje karaliavę M.Sajus ir M.Echodas – 47:34. Prieš pat didžiąją pertrauką žalgiriečiai dar labiau padidino atotrūkį ir ilsėtis išėjo turėdami dvidešimties taškų atsargą – 57:37.

Antroje rungtynių dalyje „Žalgiris-2“ užtikrintai kontroliavo situaciją, paskutiniame ketvirtyje pasireikšti gavo atsarginiai žaidėjai ir iš Telšių kauniečiai išsivežė lengvą pergalę rezultatu 70:49.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 15 (3/4 dvit., 3/5 trit.), M.Echodas 14 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), M.Sajus 11 (5 atk. kam., 3 blk.), P.Valinskas 10, L.Birutis 8 (9 atk. kam.), G.Masiulis 4, K.Žemaitis 3 (3 per. kam.), J.Marcinkevičius 2, R.Miniotas 2 (9 atk. kam.), J.Švambaris 1, M.Paulauskas 0.

„Telšiai“: N.Barauskas 14 (4/5 dvit.), O.Kaminskis 11 (5 atk. kam.), R.Danielius 8 (2 per. kam.).