NKL: „Žalgiris-2“ pasiekė pergalę 58 taškų skirtumu! 0

Kauno „Žalgiris-2“ komanda atsitiesė po keturių pralaimėjimų iš eilės ir, įsirašiusi dvi pergales, kyla į ketvirtą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turnyrinės lentelės vietą.

Viena iš pergalių buvo iškovota įspūdingu stiliumi. Kauniečiai savų žiūrovų akivaizdoje šeštadienį tiesiog nušlavė šešiese rungtyniavusius Raseinių „Rasų“ krepšininkus ir pasiekė didžiausią pergalę klubo istorijoje – 117:59.

Šiame mače užfiksuotas ne vienas įsimintinas skaičius. Štai kovą dėl kamuolių šeimininkai laimėjo 53 prieš 17, o naudingumo balai byloja dar didesnį žaliai-baltų dominavimą 150 prieš 41.

Pirmieji rungtynėse Kaune pasižymėjo raseiniškiai (0:2), tačiau tuomet uraganiniu puolimu „Žalgiris-2“ galingai šovė į priekį – 13:2. Nors svečiams pavyko nutraukti žalgiriečių spurtą, septintąjį tašką įsirašė Martynas Sajus, sėkmingai nuo suolo pakilo Paulius Valinskas bei Martynas Echodas ir po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė penkiolika taškų – 28:13.

Antrajame kėlinyje fantastiškas tolimas bombas smeigė P.Valinskas, dvitaškį įmetė septyniolikmetis Justinas Marcinkevičius – 38:17. Nuo P.Valinsko pernelyg neatsiliko tolimą šūvį realizavęs Jokūbas Švambaris, o nuostabiais prasiveržimais varžovų gynybą draskė Martynas Varnas, kurio vienas iš dėjimų tiesiog kėlė visus žiūrovus iš savo vietų – 53:25.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė: prabilo iki tol tylėjęs Laurynas Birutis, solidų pasirodymą tęsė M.Varnas ir Kristupas Žemaitis – 71:30. Triuškindami svečius Tomo Masiulio auklėtiniai tiesiog mėgavosi žaidimu ir atradę naujų kozirių puolime dar labiau nutolo. Prieš ketvirtąjį kėlinį tritaškius smeigė Modestas Paulauskas, penkiolikmetis Arnas Velička, o dvitaškiais taškus rinko Gytis Masiulis – 93:39.

Vos tik prasidėjus paskutinei rungtynių atkarpai 100-ąjį tašką pelnė G.Masiulis – 100:45. Antroje ketvirčio dalyje šou surengė M.Varnas: pastarasis įspūdingą mačą vainikavo trim tolimais šūviais, į kuriuos įsiterpti spėjo kamuolį puolime nusiėmęs M.Echodas ir iki „Žalgirio“ dublerių pergalės dvigubu skirtumu tetrūko vieno taško – 117:59.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 26 (4/4 dvit., 6/9 trit., 5 rez. perd.), P.Valinskas 17 (5/7 trit.), M.Echodas 15 (7/10 dvit., 8 atk. kam.), L.Birutis 11 (6 atk. kam.), M.Sajus 11 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.), K.Žemaitis 9 (5 atk. kam., 9 rez. perd.), G.Masiulis 8 (10 atk. kam., 2 per. kam.), A.Velička 6 (4 per. kam.), J.Švambaris 5, J.Marcinkevičius 4, M.Paulauskas 3, R.Miniotas 2.

„Rasai“: G.Motonas 26 (3 per. kam.), B.Ilevičius 12, D.Gricius 10 (6 atk. kam., 2 per. kam.).

Ankstesniame ture vyko visai kitokios rungtynės, kuriose netgi prireikė pratęsimo. Jame toliau vyko atkakli kova ir tik pačioje pabaigoje kauniečiai išvykoje pranoko „Palangos“ komandą rezultatu 85:80.

Mače sėkmingai startavo J.Švambaris, jo šešių taškų dėka žalgiriečiai buvo priekyje – 11:6. Antroje ketvirčio dalyje svečiai tęsė puikų darbą gynyboje ir pirmą kėlinį laimėjo 16:11.

Antrajame kėlinyje puikiai rungtyniavo M.Echodas, tritaškį įskraidino komandos kapitonas Regimantas Miniotas – 29:21. Prieš pat didžiąją pertrauką palangiškiai bandė mažinti atotrūkį, bet priartėti sėkmingu žaidimu neleido P.Valinskas bei ilsėtis dubleriai išėjo turėdami apčiuopiamą persvarą – 37:29.

Nors trečio ketvirčio pradžioje tritaškius realizavo J.Švambaris ir R.Miniotas, prabėgus penkioms minutėms švieslentėje jau degė lygus rezultatas – 45:45. Iniciatyvos vėl imtis bandė M.Echodas, tačiau kėlinį solidžiai laimėjo „Palanga“ ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą kauniečiai jau turėjo dviejų taškų deficitą – 51:53.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Žalgirio“ dublerių spurtu (8:0), kuris vėl leido kiek atsikvėpti kauniečiams – 59:53. Į taiklų varžovų tritaškį lygiai tuo pačiu atsakė M.Varnas (62:56), bet netrukus komandas teskyrė vienas taškas – 62:61. Likus minutei svečius prie pergalės artino P.Valinskas (66:64), tačiau lygiai tuo pačiu atsakė oponentai, ir daugiau nepelnius taškų, rungtynės persikėlė į pratęsimą – 66:66.

Pratęsimo metu vis keitėsi pirmaujanti komanda bei likus kiek daugiau nei minutei rezultatas buvo lygus – 79:79. Tuomet įvyko lūžis: po netaiklaus M.Varno metimo kamuolį puolime ėmė ir su varžovo pražanga pasižymėjo M.Sajus, o baudų metimais pergalę įtvirtino R.Miniotas ir P.Valinskas – 85:80.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 18 (8 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.), M.Echodas 16 (5/8 dvit., 6 atk. kam.), M.Sajus 12 (9 atk. kam.), M.Varnas 10, J.Švambaris 9, K.Žemaitis 8 (7 atk. kam.), R.Miniotas 7 (8 atk. kam.), L.Birutis 3, A.Velička 2 (4 rez. perd.), G.Masiulis 0.

„Palanga“: D.Anužis 21 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), M.Jucikas 19 (12 atk. kam., 4 blk.), K.White‘as 14, M.Reminas 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).