D.Stenionio karjeros rungtynių pergalei prieš NKL čempionus nepakako 0

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkai namuose 75:88 (19:26, 19:14, 13:22, 24:26) pripažino praėjusio sezono Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionų Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ pranašumą.

Rungtynių pradžioje komandos apsišaudė tolimais metimais: triskart pataikė svečiai, o net keturis tritaškius kauniečiams realizavo vieną pataikęs Vitalijus Kozys ir net tris kartus iššovęs Dominykas Stenionis – 16:13. Antroje kėlinuko dalyje iš žaidimo pasižymėti pavyko tik Karoliui Babušiui, tad po pirmųjų dešimties minučių jau priekyje 19:26 buvo NKL čempionai.

Antrajame kėlinyje savo žodį tarė Erikas Venskus ir Justinas Ramanauskas, iš toli neklydo atsilikimą iki 32:34 nurėžę Mantas Rubštavičius bei D.Stenionis. „Žalgirio“ dubleriai net keturias minutes išlaikė savo krepšį be taškų, o į priekį žalgiriečius 36:34 išvedė puikiai veikęs aukštaūgių V.Kozio ir E.Venskaus tandemas. Prieš didžiąją pertrauką kamuolį puolime ėmė Modestas Kancleris, tačiau į rūbinę primaudami 38:40 keliavo dviem tritaškiais gynybą pralaužę marijampoliečiai.

Trečią kėlinį tolimu šūviu atidarė M.Rubštavičius, pavyzdį iš jo paėmė jau penktą savo tritaškį smeigęs D.Stenionis, tačiau prasta gynyba gadino visus reikalus ir deficitas augo iki 44:54. Įsibėgėjusį varžovų traukinį pristabdė tritaškį paleidęs K.Babušis bei dar vieną papildomą progą susikūręs M.Kancleris – 49:54. Tiesa, Arvydo Gronskio auklėtiniai vėl kiek užbuksavo ir prieš lemiamą atkarpą atsiliko 51:62.

Ketvirtajame žibėjo rezultatyviausią savo karjeros mačą žaidžiantis D.Stanionis, bet švieslentėje situacija pernelyg nesikeitė (58:68). Gyvą intrigą palaikė vienas pats visus reikalus tvarkęs E.Venskus – 68:76. Tuomet penkis taškus be atsako rinko Martynas Zigmantavičius, tad likus porai minučių reikalai pakrypo į NKL čempionų pusę – 68:81. Per likusį laiką stebuklo žalgiriečiai nesukūrė ir patyrusiems varžovams nusileido rezultatu 75:88.

„Žalgiris-2“: D.Stenionis 22 (6/8 trit.), E.Venskus 17 (7/11 dvit.), V.Kozys 8 (7 atk. kam., 2 per. kam.), K.Babušis 7 (1/8 trit.), M.Rubštavičius 6, J.Ramanauskas 6 (4 rez. perd.), G.Mačionis 4, M.Kancleris 4, L.Vaištaras 1, M.Repšys 0, G.Bergaudas 0.

„Sūduva-Mantinga“: M.Zigmantavičius 24 (5/8 trit.), Š.Beniušis 14 (6/8 dvit., 7 atk. kam.), T.Galeckas 12 (4/6 trit., 6 rez. perd.), E.Jezukevičius 10 (5 atk. kam.).