Jaunieji žalgiriečiai dar kartą patiesė NKL čempionus 0

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ jaunimas pateikė dar vieną staigmeną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), kuomet namuose 86:74 (27:14, 22:21, 17:15, 20:24) nugalėjo lygos lyderę bei čempionę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandą.

Jaunieji žalgiriečiai akistatą su NKL čempionais bei lyderiais pradėjo aukščiausiu lygiu: tritaškius susmeigė Kerras Kriisa ir Vitalijus Kozys, o po Pauliaus Murausko ir Eriko Venskaus metimų iš artimesnės distancijos, pranašumas augo iki 10:2. Suvalkiečiai bandė artėti, tačiau visus jų planus penkiais taškais be atsako sujaukė dviženklį atstumą 17:7 fiksavęs V.Kozys. Iš toli pataikęs K.Kriisa netrukus asistavo Giedriui Bergaudui, o pirmąjį kėlinį laimėti 27:14 leido antrąsias progas kūręsi Gytis Mačionis bei Nedas Kancleris.

Antro ketvirčio pradžioje tritaškiais svečius apšaudė atotrūkį net iki 33:14 didinę Dominykas Stenionis ir Justinas Ramanauskas. K.Kriisos aikštės matymu naudojosi E.Venskus ir P.Murauskas, dėjimu pasižymėjo naują rekordinės persvaros ribą nustatęs G.Bergaudas – 39:19. Tuomet prabilo toliašaudė varžovų artilerija, po kurios tritaškių serijos pranašumas staigiai sumenko iki 43:30. Kėlinio pabaigoje dvigubo dublio link artėjo 16-metis P.Murauskas, puolime reikalus tvarkė užtikrintą persvarą 49:35 išlaikyti padėjęs E.Venskus.

Puikų pataikymą iš toli po didžiosios pertraukos tęsė V.Kozys ir K.Kriisa, tačiau ne ką prasčiau atrodė ir marijampoliečiai – 55:45. Savo žodį tarė J.Ramanauskas, kuris vienas pats leido laimėti trečiąjį kėlinį bei lemiamą pasitikti pirmaujant 66:50.

Ketvirtajame kėlinyje dar tvirčiau jaustis leido tolimas bombas įskraidinę P.Murauskas ir K.Kriisa – 72:50. Kitokios nuomonės buvo NKL lyderiai, sužaidę galingą atkarpą ir pilnai atgaivinę intrigą (74:63). Tylą nutraukė jaunasis P.Murauskas, saugų atstumą 79:67 palaikyti padėjo E.Venskus. Mačo pabaigoje visas dramas šalin nustūmė bei pergalę rezultatu 86:74 įtvirtino septynis taškus susirinkęs V.Kozys.

„Žalgiris-2“: V.Kozys 19 (4/7 trit., 5 atk. kam.), E.Venskus 14 (7/8 dvit., 4 per. kam.), P.Murauskas 13 (9 atk. kam.), K.Kriisa 12 (4/6 trit., 7 rez. perd.), J.Ramanauskas 10 (2/11 trit.), N.Kancleris 5, G.Bergaudas 4, D.Stenionis 3, M.Rubštavičius 2, L.Vaištaras 2, G.Mačionis 2, M.Kancleris 0.

„Sūduva-Mantinga“: Ž.Šimonis 17 (5/8 trit., 6 atk. kam.), G.Matulis 16 (5 rez. perd.), E.Jezukevičius 12.