Kelią į Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finalą kauniečiams užkirto Madrido „Real“ 3

Madrido „Real“ patvirtino Eurolygos jaunimo atrankos turnyro Stambule favoritų vardą. Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai 64:81 (17:21, 12:25, 18:23, 17:12) nusileido ispanams, kurie iškopė į turnyro finalą, o žalgiriečiai sekmadienį sužais rungtynes dėl trečios vietos su turnyro šeimininkais Stambulo „Anadolu Efes“.

Rungtynes atidarė Liutauro Lelevičiaus tritaškis ir Ugniaus Jaruševičiaus taškai po puolime atkovoto kamuolio (5:0), bet po to net 4 minutes taškus rinko tik „Real“ krepšininkai – 5:14. Į aikštę žengę Titas Sargiūnas (tritaškis ir 2 rezultatyvūs perdavimai) ir Motiejus Krivas (6 taškai) pristabdė kraujavimą, o po Edo Valentos baudų metimų žalgiriečiai vėl išsiveržė į priekį – 17:16. Visgi per pirmojo kėlinio paskutines 45 sekundes „Real“ rezultatyviai užbaigė dvi atakas – 17:21.

Antrojo kėlinio pradžioje ispanai pratęsė spurtą iki 15 be atsako pelnytų taškų ir pirmavo 17:31. Tada vos per pusantros minutės Radvilas Kneižys smeigė 3 tritaškius (26:33), bet per likusias penkias tikslą pasiekė tik vienas M.Krivo baudos metimas ir L.Lelevičiaus dvitaškis, todėl prieš didžiąją pertrauką atsilikta 29:46.

Didžiąją dalį trečiojo kėlinio abi komandos tiesiog keitėsi taškais. Žalgiriečių gretose pasižymėjo L.Lelevičius, du metimus iš vidutinio nuotolio pataikęs U.Jaruševičius ir ketvirtąjį savo tritaškį įmetęs R.Kneižys – 38:52. Kėlinio pabaigoje tritaškį pataikė T.Sargiūnas, dar po 2 taškus pridėjo L.Lelevičius ir U.Jaruševičius, bet „Real“ taiklūs tolimi metimai skirtumą tik padidino – 47:69.

Ketvirtajame kėlinyje taškus „Žalgiriui“ rinko tik T.Sargiūnas (6 tšk.) ir L.Lelevičius (11 tšk.), bet jų atkaklumas davė vaisių ir, likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, skirtumas buvo sumažėjęs iki 64:74. Visgi kauniečių jėgos išseko ir „Real“ rungtynes užbaigė 7 taškais iš eilės – 64:81.

„Žalgiris“: L.Lelevičius 20 (9 atk. kam., 2 per. kam.), T.Sargiūnas 13, R.Kneižys 12 (4/7 trit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), U.Jaruševičius 8 (9 atk. kam.), M.Krivas 7 (5 atk. kam.), E.Valenta 2, Dominykas Butka 2, Dovydas Butka 2, K.Kublickas 0, D.Grenda 0, E.Bartninkas 0.

„Real“: M.Spagnolo 19 (6 atk. kam., 7 rez. perd., 2 per. kam.), E.Ndiaye 17 (9 atk. kam.), J.Nunezas 16 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 2 per. kam.), U.Klavzaras 10.