Lukas Malinauskas, BasketNews

Tarp lyderių Paryžiuje buvęs Arnas Butkevičius teigė, kad atsiradus nesėkmėms, ateina laikas parodyti, koks iš tikrųjų yra Kauno „Žalgirio“ charakteris. 

Andrea Trinchieri vyrai Eurolygos išvykose suklupo antrąsyk paeiliui, kai 77:83 krito prieš pastaruoju metu nesustabdomą „Paris Basketball“. 

„Žinote, čia Eurolyga, manau, kad visos komandos per tą praeina, – apie sunkesnę atkarpą sakė A.Butkevičius. – Dabar tokie momentai parodys apie mūsų charakterį. Visi šnekėjome, kokia komanda esame. Dabar yra ta atkarpa, kai tikrai negalime vienas į kitą pirštu badyti, turime išlikti kartu. Taip, pralaimėjome dvejas rungtynes išvykose, kurios nebuvo kažkokiais dideliais skirtumais. Yra taisytinų dalykų, sugrįšime namo, turėsime sunkias rungtynes, bet tuo pačiu ir galimybę pasikelti nuotaikas. Manau, turime pamiršti šias rungtynes ir žiūrėti į priekį.“

Šiame mače A.Butkevičius liko per plauką nuo pirmojo dvigubo dublio per karjerą Eurolygoje – 12 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 19 naudingumo balų.

Kauniečiai nesuderino taikiklio iš toli (4 tritaškiai iš 23), o kritinį tašką pasiekė įsibėgėjus ketvirtajam kėliniui, kai šeimininkai atsiplėšė 65:78.

„Mintys tokios, kad turėjome ganėtinai prastas rungtynes, bet buvome visada arti varžovų. Turbūt nesužaidėme nė vienos atkarpos, kurioje būtume pastovūs su savo sprendimais tiek gynyboje, tiek puolime. Tai ir neleido mums stipriau perimti iniciatyvos. Rezultatas buvo daugmaž lygus ligi to, kol užstrigome puolime. Kažkiek pradėjome žaisti po vieną ir nesisekė visai užsibaigti. Tai leido jiems bėgti į greitą puolimą, sumesti metimus. Pajautė ritmą ir įgavo persvarą, nebeįstengėme pavyti“, – dėstė puolėjas.

– Nepataikėte tritaškių, ar varžovai stipriai prisidėjo, kad nepajaustumėte ritmo?
– Sakyčiau, kad ypač pirmoje rungtynių pusėje susikūrėme daug laisvų metimų. Nežinau, ką galime geriau padaryti, reikia tik įmesti. Tokia diena turbūt. Tritaškiai tikrai būtų atvėrę erdves, būtų atsiradę prasiveržimai, situacijos 1 prieš 1. Daug, daug, daug dalykų tikrai atsivertų. Čia yra krepšinio subtilybės, nes jeigu nekrenta metimai, visiems tas gyvenimas pasunkėja. 

– Ketvirtajame kėlinyje turėjote spurtą, bet kas nepavyko, kad jų neužspaudėte anksčiau?
– Vis tiek spaudimas yra savotiška rizika. Tad nenori rizikuoti prie lygaus rezultato. Laikas spaudė, skirtumas buvo didžiulis, riziką turėjome prisiimti, ji veikė, bet buvo pora klaidų, ypač tas skausmingas (Mikaelo) Jantuneno tritaškis. Klaidinga rotacija, na, o tokie dalykai neleido mums dar kartelį sugrįžti. 

– Kaip atrodė T.J. Shortso žaidimas ir kaip bendrai visa Paryžiaus komanda?
– Tokia labai neįprasto stiliaus komanda, visiems labai sunku prie to prisitaikyti, suprasti, kaip jie žaidžia. Labai daug metimų, improvizacijos, bėgimo, situacijų, kai negali sudvejoti su gynybiniais sprendimais. Keistis ar nesikeisti – jie tai iškart išnaudoja. Tikrai daug avantiūros, bet tai yra jų krepšinis. Žaidžia tikrai agresyviai, turi savo sistemą, kuri kol kas veikia. Manau, tai – kažkiek naujas krepšinis, su kuriuo nėra susidūręs daugelis. Įdomu, kaip jiems seksis visą sezoną.

Kalbant apie Shortsą, reikia pasakyti, kad maži žaidėjai grįžta į krepšinį ir yra labai svarbi dalis. Dabar, kai komandos daug naudoja susikeitimų gynyboje, tie žaidėjai, kurie drasko, jie turi savo kainą ir yra svarbūs.