Kauno „Žalgiris“ vasarą užbaigė įspūdingais 3x3 turnyrais, kurie subūrė krepšinio gerbėjus keturiuose Lietuvos miestuose ir tapo platforma naujai ekologinei iniciatyvai „Žalioji tribūna“. Renginiuose Raseiniuose, Druskininkuose, Ukmergėje ir Anykščiuose žiūrovai ne tik mėgavosi krepšinio kovomis, bet ir gilino žinias apie aplinkosaugos svarbą. 

Šių metų 3x3 turnyras sulaukė didelio susidomėjimo visoje Lietuvoje. Renginiuose Raseiniuose ir Ukmergėje apsilankė po 400 žiūrovų, o Druskininkuose ir Anykščiuose – po 250. Šiuose renginiuose dalyvavo ir „Žalgirio“ komandos nariai, tokie kaip Paulius Jankūnas, Laurynas Birutis, Alenas Smailagičius, Deividas Sirvydis, Dovydas Giedraitis, Tomas Dimša ir Dovydas Buika. 

Šių metų turnyre „Žalgirio“ komandos nariai ne tik dalyvavo žaidimuose su žiūrovais, bet ir skatino juos prisijungti prie „Žaliosios tribūnos“ iniciatyvų. Žaidėjai dalijosi savo asmeninėmis patirtimis, kaip prisideda prie tvarių praktikų: važinėja dviračiais, renka šiukšles ir aktyviai dalyvauja kitose aplinkosaugos veiklose. Tokie veiksmai dar labiau pabrėžia „Žaliosios tribūnos“ svarbą ir siekį skleisti tvarų gyvenimo būdą visoje Lietuvoje.

Jaunasis D.Buika, dalindamasis savo patirtimi turnyre, teigė: „Gatvės krepšinis – tai smagus ir intensyvus sportas, reikalaujantis daug fizinių ir psichologinių jėgų. Smagu ne tik žaisti, bet ir stebėti.“

Be to, jis prisideda prie aplinkosaugos: „Kol kas neturiu automobilio, todėl dažniausiai naudojuosi viešuoju transportu ir, žinoma, rūšiuoju atliekas.“

Žalgirietis T.Dimša, taip pat dalyvavęs turnyre, pasidalijo savo asmeniniu indėliu į aplinkosaugą: „Rūšiuoju atliekas, planuoju ateityje vairuoti elektrinį automobilį, o namuose ruošiuosi įrengti saulės baterijas.“

„Žalioji tribūna“ – tai „Žalgirio“ inicijuotas projektas, kuriuo siekiama skatinti visuomenės sąmoningumą apie atsinaujinančios energetikos svarbą ir ekologišką gyvenimo būdą. Projekto metu akcentuojamos sritys, susijusios su atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimu, energinio efektyvumo didinimu ir efektyviu gamtos išteklių naudojimu. Taip pat buvo kalbama apie atliekų perdirbimą, kompostavimą, natūralios žemdirbystės praktikavimą ir kitas aplinkai draugiškas praktikas. Renginio metu žiūrovai turėjo galimybę susipažinti su tvariais energijos sprendimais bei sužinoti, kaip jų kasdieniai veiksmai gali prisidėti prie švaresnės ir žalesnės ateities kūrimo.

Iniciatyva sulaukė didelio dėmesio, o jos tęstinumas bus užtikrintas toliau plėtojant edukacinį turinį „Žaliosios tribūnos“ interneto svetainėje. Čia lankytojai galės dalintis gerąja praktika, burtis į žaliąsias bendruomenes bei rasti naudingos informacijos ir praktinių patarimų, kaip gyventi tvariau.