BasketNews inf.
Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Andrea Trinchieri po pergalės prieš Eurolygos čempionus teigė, kad žalgiriečiai per vieną mačą sužaidė kelias skirtingas rungtynes.
A.Trinchieri kariauna namų tvirtovėje po trijų paeiliui nesėkmių pajėgiausioje Senojo žemyno lygoje įsirašė skambų laimėjimą, kai rezultatu 84:77 įveikė Atėnų „Panathinaikos“.
„Žaidėme prieš čempionus, puiki komanda, – spaudos konferenciją pradėjo vyr. treneris. – Jie pataiko svarbius metimus. Rungtynės buvo puikios pirmąsias penkiolika minučių, kai žaidėme su energija, sklandžiai, įgijome pranašumą, o po to praradome discipliną, nes jie nusikėlė į aukštesnį lygį.
Nuo plius šešiolikos jie nukirto deficitą iki septynių. Tikiuosi, kad gerai nuteikiau komandą per ilgąją pertrauką. Po to, tai buvo visiškai naujos rungtynės, jie spurtavo, mes klydome, praradome sklandumą ir PAO išsiveržė į priekį vienu tašku, tai buvo pirma jų persvara per mačą. O po to sužaidėme dar kitas rungtynes, įjungėme aukštesnę pavarą, didesnį intensyvumą ir dar kartą spurtavome. Tuo metu dėl savo gynybos, pastangų galėjome pasipriešinti ir grįžtame namo po labai svarbios pergalės.“
Strategas taip pat įvardijo kertinius momentus, kurie leido žalgiriečiams džiaugtis laimėjimu.
„Du tritaškiai, (Deivido) Sirvydžio ir (Aleno) Smailagičiaus, – teigė A.Trinchieri. – Taip pat gera gynyba. Visada yra ryškūs žaidėjai, bet taip pat yra krepšininkų, kurie nėra ryškūs, bet atlieka svarbius darbus. Mano nuomone, kertinis momentas buvo, kai Brady Manekas ketvirtąkart prasižengė.
Mes žinojome, kad jis sėsis ant suolo, bet jis sustabdė priešininkų pranašumą greitoje atakoje. Komanda tuomet įgavo pasitikėjimo, Bryantas (Dunstonas) davė mums stabilumo gynyboje ir puolime. Tuomet į paskutines penkias minutes ėjome su pozityvia energija.“
– Kokį patarimą duotumėte D.Sirvydžiui?
– Tai ne patarimas, tai faktas – jis labai talentingas žaidėjas, mes tikėjomės pakilimų ir nuosmukių, jis yra naujokas Eurolygoje. Jis turi užsitarnauti minutes, kaip ir visi. Svarbus skaičius nėra taškai, o atkovoti kamuoliai (7). Mes jo to prašėme, kad atiduotų savo kūną. Jis tai padarė.
– Ką galvojate apie komandos pastangas aikštelėje?
– Kaip Bryantas sakė, nesvarbu, su kuo mes žaidžiame ir kaip žaidžiame. Mums reikia pamušti kamuolius, nerti dėl kamuolių. Tai yra tai, kokie mes esame, mūsų DNR ir mes to nepakeisime.
– Kaip atrodė Lonnie Walkerio dėjimai? Geriausias dėjikas Eurolygoje?
– Lengva tai sakyti. Aišku, tai yra ryškūs epizodai. Jis sprogstantis žaidėjas, bet aš noriu, kad Lonnie būtų stabilus gynyboje, jis turi ir gerų momentų, bet kartais jis lieka stovėti šalia (gynėjo), o kai tu tai padarai Eurolygoje, tai komandos sužaidžia 10:0. Aš tikiu, kad jis gali patobulėti daugumoje aspektų, jis atvyko čia labai kuklus, žinodamas, koks talentingas yra. Visi žinojo, kad jis yra talentingas, bet aš manau, kad jis gali tobulėti daug kur.
– Ignas Brazdeikis nežaidė.
– Pirmiausia, kai nusprendžiu neleisti žaidėjo, tai visada yra mano sprendimas ir aš niekada nesu laimingas. Bet kai turi prastą atkarpą, pirmas dalykas, kurį treneris turi padaryti – sutrumpinti rotaciją. Nes kai turi pasitikėjimą, galima žaisti su dvylikos žaidėjų rotacija. Mes žaidėme po trijų skaudžių nesėkmių, mes kovojome, nežaidėme gerai. Aš priėmiau sprendimą, tai mano sprendimas šiam mačui. Aš nesu laimingas, aš neatsiprašinėsiu dėl to, mano darbas yra priimti sprendimus. Tai buvo tik dėl to, kad galėtume turėti geriausią įmanomą sudėtį aikštelėje būtent šiam mačui.
– Ką patyrėte per tris nesėkmes ir ką labiausiai pakeitėte?
– Pirmiausia, aš noriu pabrėžti, kad šiandien „Žalgirio“ arena buvo geresnė nei praėjusį penktadienį. Tąkart mes sužaidėme prastą mačą, bet mes kovėmės. Mes nepasirodėme gerai, taip gali atsitikti, bet aš nejaučiau tokios pat atmosferos ore, nebuvo tokios pat nuotaikos. Tai gali nutikti. Bet šiandien mes pasistūmėjome.
Aš nebuvau susirūpinęs dėl pralaimėjimų – turėjome gerą pradžią, tuomet turėjome traumas, turėjome įtraukti žaidėją į komandą septynerioms rungtynėms per septyniolika dienų be treniruočių. Komanda sulėtėja. Bet žaisdami prastai mes vis tiek žaidėme ir kovėmės ir galėjome laimėti prieš (Stambulo) „Fenerbahče“. Nežaidėme pakankamai gerai, kad užsitarnautume pergalę, bet mes galėjome (laimėti). Kaip ir Paryžiuje, buvome komanda, kuri kontroliavo jų ritmą geriausiai. Pralaimėjimai „Žalgiriui“ tokioje Eurolygoje bus. Bet svarbu yra tai, kaip elgiesi po pralaimėjimo.
– Ką manote apie krepšininkų natūralizavimą rinktinėse?
– Manau, kad yra dvi šalys – Lietuva ir Serbija (treniravau abiejose) – kurios nenorėjo lįsti prie šio klausimo, tai yra prisivilioti užsienietį, kad jis padėtų suburti geresnę sudėtį. Duoti pasą žaidėjui, kuris gali padėti, kai tau ko nors trūksta. Tai nėra apie tai ar aš už, ar prieš, tai priklauso nuo to, ko tu nori.
Serbija ir Lietuva yra šalys su daug krepšinio garbės. Jos, mano nuomone, yra tos, kur krepšinis yra pagrindinis sportas. Man viskas su tuo yra gerai, bet nesakau, kad tai daryčiau su savo žaidėjais. Iš kitos pusės, jeigu nori tai daryti, turi raginti Lietuvos krepšinį, kad jis atneštų ugdytų žaidėjų.
Aš manau, kad vietinių žaidėjų produktyvumas nėra toks, koks buvo praeityje, nei Lietuvoje, nei Serbijoje. Tad tai yra politinis klausimas. Abu dalykai yra geri, bet jei yra norima išlaikyti garbę žaidžiant tik su Lietuvos krepšininkais arba tik su Serbijos krepšininkais, tada reikia galvoti, ką galima padaryti tam, kad būtų daugiau pasirinkimų rinktinei. Ugdyti jaunuosius talentus.